GMC Sierra 1500 Niezawodność

GMC jest częścią General Motors, która koncentruje się na większych pojazdach, takich jak pickupy, SUV-y, itp. Sierra jest lekkim pickupem i posiada większą wersję HD Sierra, która specjalizuje się w off-roadingu i holowaniu. Ciężarówka ma bardzo dobre możliwości holowania i jazdy terenowej.

Przegląd

Sierra to duża ciężarówka, która świetnie nadaje się do jazdy po bezdrożach i nierównych drogach. Dostępna jest z trzema układami napędowymi z silnikami 5,3 L, 6,2 L V8 oraz turbodoładowanym silnikiem 3,0 L Duramax. Wyposażony jest w standardową 10-biegową skrzynię biegów.

Niezawodność

Niezawodność jest kluczową informacją przed zakupem jakiegokolwiek samochodu. General Motors produkuje samochody od wieków i są one wystarczająco niezawodne, aby im zaufać. GMC ma ocenę niezawodności 3,0 na 5,0, plasując się na 22 miejscu wśród 32 marek samochodów, co nie jest najlepszym wynikiem. Jednak Sierra ma średnią ocenę niezawodności 84 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest w dzisiejszych czasach dużym zmartwieniem dla konsumentów, co jest świetną rzeczą. Samochody ciężarowe GMC są regularnie poddawane testom zderzeniowym przez NHTSA i IIHS. Sierra została poddana crash-testom zarówno przez NHTSA, jak i IIHS, i otrzymała od nich świetne oceny. Sierra posiada również wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak asystent pasa ruchu, monitorowanie martwego pola, ostrzeganie przed kolizją itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji pomaga nam również w określeniu niezawodności samochodu. GMC ma przyzwoitą wartość rezydualną nawet po 5 latach. Po 5 latach deprecjonuje się średnio o około 50%. Sierra również ma przyzwoitą stopę amortyzacji – 40% po 5 latach.

Konserwacja i naprawy

Koszty obsługi technicznej i napraw nie są najniższe w ciężarówkach GMC. Te ciężarówki i SUV-y, średnio kosztują około 744 dolarów rocznie, co jest nieco wysokie w porównaniu do innych konkurentów. Koszt utrzymania Sierry to prawie 727 dolarów według RepairPal, który obejmuje wszystkie jego prewencyjne konserwacje i nieterminowe wizyty.

  GMC Acadia Niezawodność

FAQ

Ile miejsc jest w GMC Sierra 1500?

GMC Sierra 1500 to samochód z 6 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc silnika w GMC Sierra 1500 i czy ma on turbo?

GMC Sierra 1500 ma 310 KM mocy i 348 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Gas I4 o pojemności skokowej 2.7L/ Układ paliwowy to: Direct Injection.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

GMC Sierra 1500 ma aluminiowe przednie koła 20 x 9.0 cali i aluminiowe tylne koła 20 x 9.0 cali.

Ile mil wytrzyma GMC Sierra 1500?

GMC Sierra może przejechać 150,000 mil przy dobrej konserwacji. Niektóre modele osiągają nawet 200 000 mil. Według badań, tylko 1,7% GMC Sierra przekroczy granicę 200 000 mil. Pojazdy te nie wymagają skomplikowanych procedur serwisowych.

Jaki jest najbardziej niezawodny rok dla GMC Sierra?

Modele GMC Sierra z lat 2012 i 2020 to najlepsze roczniki. Model 2012 ma solidną historię niezawodności, wydajności, a 2020 oferuje wiele z tej obietnicy. Chociaż technologia modelu 2012 nie była tak zaawansowana, to była ona dość powszechna w tamtym czasie.

Czy GMC Sierra to dobra ciężarówka?

GMC Sierra to świetny, pełnowymiarowy pickup. GMC Sierra to potężny pickup z możliwością holowania ponad 12 000 funtów. Oferuje również płynną jazdę. Wygląda świetnie we wnętrzu, ma dużo miejsca dla pasażerów i posiada intuicyjne funkcje techniczne.

  BMW X6 Niezawodność

Jakie są złe lata dla GMC Sierra?

2014 i 2015 to najgorsze lata modelowe (przynajmniej w ciągu ostatnich dziesięciu lat) CarComplaints otrzymało 326 raportów od właścicieli i 214 raportów od nich między tymi dwoma latami. To setki więcej niż jakiekolwiek inne lata modelowe, sięgające 1991 roku.

Co jest lepsze Chevy czy GMC?

GMC i Chevrolet to firmy należące do General Motors. Co je różni? GMC oferuje więcej funkcji premium niż ciężarówki Chevy, ale ciężarówki GMC mają bardziej charakterystyczny i stylowy wygląd. Przody ciężarówek GMC są również ostrzejsze, co podkreśla wyższą jakość marki.

Jakie problemy ma GMC Sierra 1500?

  • Słabej jakości reflektory.
  • Łamliwe wewnętrzne klamki drzwi.
  • Pękająca deska rozdzielcza.
  • Dziwne odgłosy z górnego pośredniego wału kierownicy.
  • Wadliwy siłownik drzwi trybów.
  • Uszkodzona pompa paliwa.

Czy GMC Sierra posiada Android Auto?

Odpowiedź jest prosta: tak, GMC Sierra jest kompatybilny z Android Auto. Na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego Sierry można również wyświetlać warunki pogodowe i terminy spotkań.

Czy ciężarówki GMC mają super Cruise?

System Super Cruise będzie dostępny w nowych modelach GMC Sierra 1500 Denali z 2022 roku+, a także w modelach HUMMER Electric Pickup i SUV+. Jest to pierwsza technologia wspomagania kierowcy bez użycia rąk, przeznaczona na kompatybilne drogi.

Czym jest GM Super Cruise?

General Motors wprowadzi nowe możliwości Super Cruise w sześciu pojazdach z roku modelowego 2022 w pierwszym kwartale 2022 roku. Super Cruise, pierwsza w branży technologia wspomagania kierowcy w trybie głośnomówiącym, umożliwia kierowcom jazdę bez użycia rąk na dystansie ponad 200 000 mil po drogach kompatybilnych w USA i Kanadzie.

  GMC Savana Niezawodność

Jakie silniki są dostępne w GMC Sierra 1500?

Opcje silnika:

  • 4.3L Silnik V6 o mocy 285 KM i 305 Lb-Ft momentu obrotowego.
  • Silnik 2.7L z turbodoładowaniem o mocy 310 KM i momencie obrotowym 348 Lb-Ft.
  • Silnik 5.3L Ecotec®3 V8 o mocy 355 KM i momencie obrotowym 383 Lb-Ft.
  • Silnik Duramax® 3.0L Turbo-Diesel o mocy 277 KM i momencie obrotowym 460 Lb-Ft.

Jaki jest najlepszy silnik w GMC Sierra?

WardsAuto zagłosowało na silnik Duramax Turbo-Diesel I-6 po dokładnym przetestowaniu i ocenie. Sędziowie, którzy testowali silnik w modelu 2020 Sierra 1500 Crew Cab zauważyli, że silnik 3.0L Duramax Turbo-Diesel był najlepszy ze względu na ciche, płynne i responsywne wrażenia z jazdy.

Czy GMC Sierra ma silnik V6 czy V8?

W modelu 2021 GMC Sierra dostępnych jest wiele silników. Można wybierać spośród V6, turbo-czwórki, turbodiesla i dwóch V8.

Czy GMC 5.3 jest dobrym silnikiem?

Silnik 5.3 Chevy jest niezawodny i może dostarczyć sporo mocy. Nieczęsto zdarza się, aby silnik benzynowy typu small-block mógł wytworzyć taką moc i moment obrotowy. Największym problemem tego silnika jest system AFM.

Czy GMC Sierra ma podgrzewane siedzenia?

Linia SUV-ów z 2022 roku będzie pozbawiona podgrzewanych lub wentylowanych siedzeń. Silverado, Traverse High Country, GMC Sierra, Acadia Denali nadal będą miały podgrzewane siedzenia. Ten ruch może być kontrowersyjny dla niektórych konsumentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z