Honda Civic Type R Niezawodność

Niezawodność i trwałość to największe atuty Hondy. Civic jest zazwyczaj 4-drzwiowym sedanem lub 5-drzwiowym hatchbackiem, a model Type R jest modelem Civic o wysokiej wydajności. Model Type R występuje w wersji 5-drzwiowego hatchbacka z silnikiem znacznie szybszym niż w zwykłym Civicu.

Przegląd

Type R to wyczynowy model z 4-cylindrowym silnikiem 2.0 z turbodoładowaniem, który produkuje maksymalnie 306 KM i posiada 6-biegową manualną skrzynię biegów. Samochód jest niezwykle szybki i przyjemny w prowadzeniu, a także najlepszy do modyfikacji.

Niezawodność

Ludzie są ciekawi niezawodności samochodu przed jego zakupem. Honda jest zawsze opcja niezawodności, ponieważ ich części są bardzo dobrej jakości, i dobrą historię w zakresie niezawodności. Jest to jedna z najbardziej niezawodnych marek samochodów na świecie w tej chwili. Civic Type R jest również niezawodny, tak jak inne Civic, i ma 5/5 oceny dla jego niezawodności.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny czynnik niezawodności, który jest niezwykle ważny. Zazwyczaj samochody Hondy są bezpiecznymi samochodami ze względu na ich niezwykle dobre wyniki w testach zderzeniowych. Zarówno NHTSA, jak i IIHS przyznały Civicowi doskonałe noty. Model Type R posiada jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa, takich jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, poduszki powietrzne, hamulce awaryjne itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Hondy znane są z niezwykle wysokiej wartości odsprzedaży. Samochody te nie amortyzują się tak szybko, jak inne auta. Średnio, samochody Honda ma stopę amortyzacji 40% po 5 latach, a Civic ma jeszcze niższą stopę amortyzacji 38% po 5 latach z powodu jego stale rosnącego popytu.

  Honda Pilot Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszt utrzymania jest jednym z najważniejszych czynników niezawodności. Samochody Hondy są znane z niskich kosztów utrzymania, a ich średni koszt utrzymania wynosi około 400 dolarów. Model Type R jest modelem o wysokich osiągach, więc jego średni roczny koszt utrzymania wynosiłby prawie 400 dolarów.

FAQ

Czy Honda Civic Type R to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Honda Civic Type R to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Hondzie Civic Type R?

Honda Civic Type R to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Large Cars

Jaka jest moc Hondy Civic Type R i czy ma ona turbo?

Honda Civic Type R ma 306 koni mechanicznych i 295 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Honda Civic Type R ma 20 X 8,5-calowe kute aluminiowe koła przednie i 20 X 8,5-calowe kute aluminiowe koła tylne.

Jak długo wytrzyma Honda Civic Type R?

Honda Civic Type R może być oczekiwane, aby trwać od 9 do 11 lat w zależności od tego, jak utrzymać swój pojazd. Jeśli Civic jest prowadzony ostrożnie i regularnie konserwowany, powinien wytrzymać co najmniej 200 000 mil.

Jak długo wytrzymują silniki Type R?

Silniki Type R są produkowane przez Hondę specjalnie dla modelu Type R. Zostały one zaprojektowane z myślą o dłuższej żywotności niż silniki standardowe. Silnik Typu R może zazwyczaj wytrzymać do 10 000 mil. Powinien być dobry przez 15 lat, o ile będziesz go konserwował!

  Honda S2000 Niezawodność

Czy Honda Civic Type-R jest szybka?

2021 Honda Civic Type-R jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik Inline 4-cyl, który produkuje 306 KM @ 6500 RPM i 295 lb-ft @ 4500 RPM momentu obrotowego. Może osiągnąć 60 MPH w zaledwie 5,15 sekundy z postoju i uruchomić ćwierć mili w 13,2 sekundy. To czyni go najszybszym samochodem w swoim rodzaju!

Co jest złe w Hondzie Civics?

Silnik 1.5L z turbodoładowaniem w Hondzie Civic ma problem z rozcieńczaniem oleju benzyną, który jest widoczny na bagnecie oleju. Może to znacznie skrócić żywotność silnika. Niektórzy skarżą się również, że samochód śmierdzi benzyną. Po zakupie nowego samochodu, lakier bezbarwny może zacząć się łuszczyć z lakieru w ciągu 18 miesięcy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z