Hyundai i10 vs Fiat Panda – który jest lepszy?

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem małego samochodu miejskiego, to jesteś naprawdę rozpieszczony wyborem. Tego typu samochody nie były tak naprawdę najpopularniejszymi samochodami na rynku, ale dzięki współczesnym inflacjom cenowym, rosnącym kosztom paliwa i problemom z brakiem samochodów, samochody takie jak te wydają się bezpiecznym wyborem. To dlatego, że te mają tendencję do taniego w więcej sposobów niż jeden, jeśli nie złamać, to zwykle nie jest drogie, aby je naprawić.

Zarówno Fiat jak i Hyundai mają długą tradycję, jeśli chodzi o tworzenie kompaktowych samochodów miejskich. Hyundai i10 został wydany w 2007 roku i od tego czasu zrodził trzy różne generacje. Najnowszy model i10 wyszedł na rok modelowy 2019/2020 i jest dostępny w kilku różnych wersjach i wyborach silnika.

Fiat Panda był przez lepszą część 40 lat, a w tym czasie, Fiat zastąpił Pandę tylko cztery razy. Oba te sprzedają się naprawdę dobrze na całym świecie, ale nie są tak podobne, jak można by pomyśleć na pierwszy rzut oka.

W tym artykule, mamy zamiar umieścić te dwa małe samochody w head-to-head matchup i powiedzieć, dlaczego jeden jest lepszy od drugiego. A więc, Hyundai i10 vs Fiat Panda – który jest lepszy?

Hyundai i10

Hyundai i10 jest jednym z najtańszych samochodów w tym segmencie, co jest częściowo przyczyną jego sukcesu. Na początek, najnowszy i10 występuje tylko z silnikami benzynowymi. Mniejszy 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,0 l, który oferuje 67 KM lub 100 KM, lub większy 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 l, który oferuje odpowiednio 87 KM. Wszystkie modele i10 pochodzą z konfiguracji FWD, ręczna skrzynia biegów jest w standardzie, podczas gdy automat jest opcją.

  Czy Fiat 124 Spider to dobry samochód?

Design-wise, najnowsze i10 wygląda znacznie bardziej autentyczne niż poprzednie generacje, które jest z pewnością dobra rzecz, ponieważ i10 nigdy nie był znany z wyglądu. Wnętrze jest ładnie rozplanowane i zawiera wszystko, czego można oczekiwać od samochodu w tym segmencie. Wrażenia z jazdy nie są szczególnie dynamiczne ani komfortowe, co oznacza, że pasują do swojej klasy.

Niezawodność to cecha, dzięki której i10 robi najlepsze wrażenie, ponieważ jest jednym z najbardziej niezawodnych, jeśli nie najbardziej niezawodnym subkompaktowym hatchbackiem. Wartość jest również pewną zaletą i10, ponieważ mają one tendencję do zachowania wartości lepiej niż większość samochodów w tym segmencie. Praktyczność jest na równi z resztą, ale i10 oferuje więcej miejsca siedzącego niż większość porównywalnych samochodów.

Fiat Panda

Fiat Panda kosztuje prawie tyle samo co i10, co oznacza, że niektóre modele Fiata Pandy są tańsze, a inne droższe, wszystko zależy od silnika, wyposażenia i wykończenia. Linia silników Fiata Pandy jest jeszcze prostsza niż w przypadku i10, ponieważ Panda występuje albo z hybrydowym 3-cylindrowym silnikiem 1,0L o mocy 70 KM, albo z 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem 0,9L o mocy 85 KM.

Większość modeli Fiata Panda ma napęd na cztery koła, a niektóre mogą być nawet wyposażone w system AWD. Manualna skrzynia biegów jest standardem, podczas gdy automatyczne skrzynie biegów Dualogic Fiat są opcjonalne. Pod względem stylistycznym Fiat Panda nigdy nie zdobędzie żadnych nagród, ale też nikogo nie urazi, ponieważ ma tendencję do wtapiania się w tło.

  Czy Fiat Cronos to dobry samochód?

Wrażenia z jazdy są inne w porównaniu z większością samochodów w tym segmencie, ponieważ Panda potrafi być również przyzwoitym samochodem terenowym. Niezawodność nie jest wszystko, co oznacza, że i10 niszczy Pandę w tym segmencie testu.

Ich wartości są dobre, ale mają tendencję do deprecjacji dość dużo. Praktyczność jest naprawdę dobra w przypadku Pandy, ponieważ jest wystarczająco dużo miejsca nawet dla dorosłych. Tak czy inaczej, nie po to istnieje Fiat Panda, co oznacza, że nie powinieneś go kupować, jeśli masz tendencję do częstego przewożenia ludzi.

Werdykt – Hyundai i10 jest lepszy

Hyundai i10 jest tutaj lepszym samochodem, ponieważ oferuje bardziej spójne i dobrze zaokrąglone doświadczenie w porównaniu z Pandą, która oferuje wiele w niektórych obszarach, ale traci dużo czasu w innych. Engine-wise, i10 jest lepszy, ponieważ jest bardziej potężny, bardziej wydajny, a nawet bardziej wyrafinowane. Design-wise, Panda wygląda dziwnie dla większości ludzi, podczas gdy i10 wygląda niezapomniany, więc nie ma zwycięzców tutaj.

Wnętrze to inna historia, ponieważ i10 wygląda nowocześnie i dobrze urządzone, podczas gdy Panda wypada słabo. Fiat Panda ma mniejszą pojemność bagażnika, ale jego załadunek jest łatwiejszy niż w i10 dzięki kwadratowemu kształtowi i szerszemu otwarciu. Przestrzeń na tylnych siedzeniach jest porównywalna, i10 oferuje więcej miejsca na nogi, podczas gdy Panda oferuje więcej miejsca na głowę.

Cenowo są mniej więcej identyczne, ale pod względem niezawodności i10 jest znacznie lepszy. W sumie, i10 ma po prostu więcej zalet, podczas gdy Panda jest lepsza dla tych, którzy chcą bardziej awanturniczego samochodu z napędem AWD.

  Samochody podobne do Fiat Argo

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i10 jest bardziej wydajny niż Fiat Panda?

W przypadku Fiata Pandy można spodziewać się w najlepszym wypadku około 40-45MPG, co z pewnością jest odpowiednim wynikiem dla każdego samochodu, ale i10 może zwrócić do 50-55MPG, co jest ogólnie lepszym wynikiem. Testy w świecie rzeczywistym wykazały, że i10 może zbliżyć się do około 50MPG, podczas gdy Fiat Panda udaje się osiągnąć w najlepszym przypadku około 41MPG. Tak czy inaczej, i10 jest bardziej wydajnym samochodem w prawie każdym środowisku.

Czy Hyundai i10 jest bezpieczniejszy od Fiata Pandy?

Fiat Panda nie jest najbezpieczniejszym samochodem na rynku, co jest raczej oczywiste, jeśli spojrzymy na oceny, jakie otrzymał od EuroNCAP. Fiat Panda wypada dość słabo, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci i systemy wspomagające bezpieczeństwo, zwłaszcza w porównaniu z niemal wszystkimi samochodami z rocznika 2022.

Z drugiej strony i10 jest znacznie lepszy od Fiata Pandy, bez względu na trim czy pakiet wyposażenia.

Czy Hyundai i10 jest bardziej komfortowy niż Fiat Panda?

Tak, Hyundai i10 jest bardziej komfortowym samochodem niż Fiat Panda. Wiele osób krytykuje Fiata, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wprowadzili Pandy do XXI wieku. Wszystkie modele Fiata Panda są mniej więcej tymi samymi samochodami, dlatego Fiat nie jest w stanie zbytnio zmienić wrażeń z jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z