Hyundai i10 vs Ford Fiesta – który jest lepszy?

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Hyundai i10 i Ford Fiesta to dwa subkompaktowe hatchbacki zaprojektowane głównie do użytku międzymiastowego. To nie znaczy, że nie mogą one zrobić autostrady i innych rodzajów podróży długodystansowych, ale większość ludzi zwykle nie używać ich w ten sposób. Z tak małym śladem, subkompaktowy hatchback jest niedrogi, wydajny, łatwy w użyciu i ma tendencję do bycia naprawdę popularnym.

Hyundai i10 został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w 2007 roku i od tego czasu spłodził trzy różne generacje. Najnowszy i10 został wprowadzony w 2019/2020, co oznacza, że nie jest to najbardziej nowoczesny model Hyundai tam. Ford Fiesta został po raz pierwszy wprowadzony w 1976 roku i od tego czasu spłodził siedem różnych generacji.

W tym artykule powiemy Ci, jak te dwa małe samochody porównują się ze sobą i dlaczego powinieneś iść na jeden nad drugim. Porównamy ich silniki, design, niezawodność, wrażenia z jazdy, wartość, praktyczność, bezpieczeństwo, wydajność i jak wygodne i „luksusowe” są.

Tak czy inaczej, możemy już powiedzieć, że oba te samochody są dobre w tym, co robią i naprawdę nie można podjąć złej decyzji tutaj. A więc Hyundai i10 vs Ford Fiesta – który jest lepszy?

Hyundai i10

Hyundai i10 rezyduje w najbardziej przystępnym segmencie hatchback Hyundai, co oznacza, że i10 jest entry-level Hyundai w ogóle. Silnik, można wybrać między dwoma różnymi układami napędowymi, z których wszystkie są zasilane benzyną. Model podstawowy dostaje 1,0L 3-cylindrowy silnik z 67 KM lub 100 KM lub większy 1,2L 4-cylindrowy, który oferuje 84 KM.

  Częste problemy z przekładnią Ford F150

Pod względem stylistycznym i10 nie jest niczym szczególnym, ale można się tego spodziewać po większości samochodów w tym segmencie. Najnowszy i10 wygląda ładniej niż wcześniejsze generacje i10, ale naprawdę nie można oczekiwać, że samochód tak mały jak ten będzie czymś wyjątkowym, jeśli chodzi o design. Wnętrze jest dobrze wyposażone, ale też nie ma się czym chwalić.

Wrażenia z jazdy są łatwe, relaksujące i dość proste, ponieważ i10 wcale nie stara się być dynamiczny. Niezawodność jest doskonała, jak w przypadku większości modeli Hyundai na obecnym rynku. Wartości tych mają tendencję do silnego przez długi czas, ponieważ i10 nie deprecjonuje tak szybko, jak niektóre większe hatchbacki Hyundai.
Praktyczność jest na równi z innymi samochodami z tego segmentu, co oznacza, że nie są one przeznaczone do przewozu pasażerów wszystko, że często. Musimy również wspomnieć, że i10 jest ściśle FWD samochód i że większość z nich pochodzi z instrukcją, podczas gdy automat jest dostępny jako opcja.

Ford Fiesta

Ford Fiesta kosztuje kilka tysięcy dolarów więcej niż Hyundai i10 na prawie każdym etapie i porównywalnym poziomie wykończenia, ale Fiesta oferuje więcej niż i10, jeśli chodzi o wybór silnika. Możesz wybrać między mniejszym 1,0L 3-cylindrowy lub 1,1L 3-cylindrowy z obu oferuje między 75 KM i 125 KM dla bardziej wydajnego silnika EcoBoost.

Fiesta dostępna jest również w wersji ST z 4-cylindrowym silnikiem 1,5 l EcoBoost o mocy 200 KM. Wszystkie modele Fiesta również pochodzą z systemem FWD i ręcznym, podczas gdy automatyczny jest opcją. Design-wise, nowy Fiesta wygląda naprawdę ładne dzięki dobrej twarzy, ale nie jest również nic specjalnego jako całości.

  Ford Fusion Hybryda Niezawodność

Wnętrze nowej Fiesty jest ładnie urządzone, może nawet trochę lepiej niż w i10, ale nadal nic specjalnego. Nawet zwykła Fiesta jest dość dynamiczna, a co dopiero model ST.

Niezawodność jest także naprawdę dobra, a amortyzacja wcale nie jest zła. Praktyczność jest równie słaba jak w przypadku i10, co oznacza, że te samochody i tak nie są przeznaczone do przewozu ludzi.

Verdict – The Ford Fiesta is better

Powodem, dla którego wybrano Fiestę do wygrania tego pojedynku jest to, że oferuje ona bardziej spójne doświadczenie jako całość. Na początek, Fiesta pochodzi z bardziej ekscytujących i mocnych silników. Musimy również wspomnieć, że Ford Fiesta jest w stanie zwrócić do 51MPG, podczas gdy i10 udaje się zwrócić do 48MPG, jak na kilka wiarygodnych źródeł online.

Design-wise, Fiesta po prostu czuje się nieco bardziej ciągły, zwłaszcza w środku, gdzie przestrzeń jest znacznie więcej towaru niż w i10. Wrażenia z jazdy są również lepsze w przypadku Fiesty, nie mówiąc już o modelu ST. I10 jest również doskonałym samochodem i naprawdę nie ma wiele między nimi.

Fiesta i10 jest bardziej niezawodnym samochodem, jest tańsza, posiada więcej zestawów bezpieczeństwa w standardzie, a w niektórych porównywalnych poziomach wykończenia czuje się lepiej.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i10 jest bardziej luksusowy niż Ford Fiesta?

Odpowiedź na to pytanie jest nieco trudna, ponieważ nie możemy powiedzieć, że którykolwiek z tych dwóch modeli jest luksusowy. I10 czasami sprawia wrażenie produktu z wyższej półki, ale dobrze wyposażone modele są dość podobne. Powiedziałbym, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nie uważać żadnego z nich za luksusowy w jakikolwiek sposób, kształt lub formę.

  Czy Hyundai i40 jest dobrym samochodem?

Są one przeznaczone do przystępnych cen i naprawdę nie ma żadnych prawdziwie luksusowych samochodów w tym segmencie, może z wyjątkiem Audi A1.

Czy Hyundai i10 jest bezpieczniejszy niż Ford Fiesta?

Wydaje się, że Hyundai i10 jest bezpieczniejszym samochodem w porównaniu z Fordem Fiesta, zwłaszcza, że niektóre punkty sprzedaży uznają Forda Fiesta za dość niebezpieczny samochód w ogóle. W sumie, Ford Fiesta jest również 5-gwiazdkowy samochód, co oznacza, że jest bezpieczny w ogóle, nawet jeśli niektóre aspekty Ford Fiesta nie są najlepsze.

Z kolei i10 jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w tym segmencie i jest również fabrycznie wyposażony w przyzwoity zestaw bezpieczeństwa.

Czy Hyundai 10 jest bardziej pożądany niż Ford Fiesta?

W miejscach takich jak Wielka Brytania, gdzie oba są naprawdę popularne, Fordowi Fiesta udaje się sprzedawać o wiele lepiej, co czyni go bardziej pożądanym jako całość. Model i10 jest również jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w tym segmencie, ale nie w takim stopniu jak Fiesta.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z