Hyundai i10 vs Kia Picanto – który jest lepszy?

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Jeśli jesteś na rynku dla małego hatchbacka, naprawdę masz opcje. Możesz wybrać hatchback na poziomie ekonomicznym lub możesz pójść za segmentem premium. Możesz kupić subkompaktowego hatchbacka lub sprawić sobie rodzinnego hatchbacka. Jeśli naprawdę lubisz hatchbacki, możesz nawet wybrać gorący hatchback i cieszyć się nim nawet na torze.

W tym artykule skupimy się na dwóch subkompaktowych hatchbackach, które wydają się być coraz bardziej popularne. Hyundai i10 został po raz pierwszy wprowadzony w 2007 roku i od tego czasu zrodził trzy różne generacje, z których wszystkie są ogromną poprawę w porównaniu do starszych modeli. Kia Picanto został faktycznie wydany w 2003 roku i niedawno dostał potężne odświeżenie.

Celem tego artykułu jest umieszczenie tych dwóch małych samochodów w head-to-head matchup i powiedzieć, dlaczego należy przejść do jednego nad drugim. Mamy zamiar porównać je w wielu różnych kategoriach, takich jak dostępne układy napędowe, wydajność, projekt, poziom wyposażenia, praktyczność, wartość, niezawodność i jak czują się za kierownicą.

Zanim zagłębimy się w to porównanie, powinniśmy powiedzieć, że zarówno Hyundai i10, jak i Kia Picanto to naprawdę dobre samochody w swojej cenie. Jako takie, naprawdę trudno jest podjąć złą decyzję tutaj. Bądź co bądź, tylko jeden z nich może być prawdziwym zwycięzcą. A więc, Hyundai i10 vs Kia Picanto – który jest lepszy?

Hyundai i10

Hyundai i10 jest jednym z najtańszych samochodów, jakie można kupić w tym segmencie, dlatego tak wiele osób jest nim zainteresowanych. Jednym ze sposobów, w jaki Hyundai zdołał utrzymać tak niską cenę jest to, że i10 jest dostępny tylko z dwoma silnikami, z których wszystkie są ściśle zasilane benzyną. Mniejszy silnik 1.0L 3-cylindrowy oferuje albo 67 KM lub 100 KM.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz

Większy silnik 1,2L 4-cylindrowy oferuje 87 KM. Wszystkie modele Hyundai i10 są ściśle FWD i nie ma tutaj opcji AWD. Manualna skrzynia biegów jest w standardzie, ale można uaktualnić do automatycznej. Design-wise, i10 jest ogromna poprawa w stosunku do poprzedniego modelu, ponieważ teraz wygląda naprawdę nowoczesny wewnątrz i na zewnątrz. Wnętrze jest naprawdę ładnie rozplanowane, co oznacza, że jest łatwe w obsłudze i zrozumiałe.

Wrażenia z jazdy są takie, jakich można by oczekiwać od samochodu tej wielkości, co oznacza, że jest on zgrabny, ale nie przesadnie sztywny. Niezawodność to dziedzina, w której Hyundai naprawdę się sprawdza, dlatego i10 znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej niezawodnych subkompaktowych hatchbacków. Praktyczność jest dobra jak na tę klasę dzięki dużej przestrzeni bagażnika i stosunkowo długiemu rozstawowi osi, co przekłada się na dużą ilość miejsca do siedzenia.

Kia Picanto

Kia Picanto kosztuje około tysiąca euro/dolarów mniej w porównaniu do i10, ale porównywalnie wyszczególnione modele są szyją i szyją, jeśli chodzi o cenę. Engine-wise, Picanto dzieli swój układ napędowy z i10, co oznacza, że pochodzi z 1,0L 3-cylindrowy silnik, który oferuje albo 67 KM lub 100 KM.

Picanto było również dostępne ze wspomnianym 1,2L 4-cylindrowym silnikiem, który można znaleźć również w i10, co prawdopodobnie oznacza, że jednostka 1,2L nie będzie już oferowana z i10. Oba dzielą te same opcje układu napędowego i skrzyni biegów, co oznacza FWD, standardową skrzynię manualną lub opcjonalny automat.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Kia Picanto jeździ dość podobnie jak i10, ponieważ bazują na tej samej platformie. Projekt zewnętrzny również widział kilka zmian z bieżącym facelifted modelu, podczas gdy wnętrze oferują mniej więcej taką samą funkcjonalność jak i10, ale niektórzy są chętni, aby zwrócić uwagę, że Picanto wygląda nieco tańsze w środku.

Niezawodność jest tak dobra, jak to możliwe, ponieważ Picanto jest mniej więcej taka sama jak i10. Praktyczność jest dobra jak na tę klasę, z wyjątkiem tylnych siedzeń, które nie są aż tak przestronne.

Verdict – The Hyundai i10 is better

Jeśli chodzi o to, który z tych dwóch jest lepszy, dałbym lekką przewagę Hyundaiowi i10. Po pierwsze, opcje powertrains są takie same. Picanto nie dostaje jednostki 1,2L, ale jeszcze rok czy dwa lata temu tak było. Design-wise, Hyundai i10 jakoś czuje się trochę lepiej umieścić razem na zewnątrz, podczas gdy wnętrze jest znacznie lepiej z i10, zwłaszcza jeśli pójdziesz na wyższy model trim.

I10 wygrywa również, jeśli chodzi o przestrzeń tylnych siedzeń, ponieważ wydaje się, że Hyundai zarządzał przestrzenią nieco lepiej. Kufer w Picanto jest nieco głębszy, ale ten w i10 wydaje się być nieco dłuższy. Picanto wydaje się być nieco bardziej dynamiczne i wciągające w prowadzenie, ale i10 jest ogólnie lepszym pakietem.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i10 jest bardziej wydajny niż Kia Picanto?

Możesz spodziewać się około 48MPG w połączeniu z i10, co jest niezwykle dobrym wynikiem dla każdego samochodu z silnikiem benzynowym. Nawet jeśli Kia powinna być technicznie taka sama, kilka testów wykazało, że Picanto jest o 2MPG gorsza, co stawia ją na poziomie około 46MPG, co również jest naprawdę dobrym wynikiem.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Kona

Emisja Co2 z i10 mierzy imponujące 109g/km, podczas gdy Picanto jest nieco gorszy na 139g/km.

Czy Hyundai i10 jest bezpieczniejszy od Kia Picanto?

Oba te małe hatchbacki są więcej niż wystarczająco bezpieczne, co oznacza, że oba są 5-gwiazdkowymi samochodami. Pasywna ochrona przed kolizją jest naprawdę dobra, podczas gdy aktywne systemy bezpieczeństwa są liczne w obu modelach. Hyundai i10 jest fabrycznie wyposażony w jeden lub dwa systemy, podczas gdy Kia jest znacznie bardziej powściągliwa w tej kategorii.

Czy Hyundai i10 jest bardziej komfortowy niż Kia Picanto?

Chociaż nie ma żadnych ogromnych różnic między tymi dwoma samochodami, Hyundai i10 czuje się bardziej komfortowo, zwłaszcza na autostradzie. Powiedzieliśmy już, że Picanto sprawia wrażenie nieco bardziej angażującego się w prowadzenie, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego i10 czuje się bardziej komfortowo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z