Hyundai i10 vs Opel Corsa – który jest lepszy?

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Nie wszyscy ludzie kochają kompaktowe samochody, ale nikt nie może zaprzeczyć, że kompaktowe samochody nie mają sensu finansowego. Mają tendencję do bycia tańszymi w zakupie, tańszymi w eksploatacji, tańszymi w tankowaniu i tańszymi w naprawie, jeśli coś pójdzie nie tak. Są naprawdę łatwe w prowadzeniu, łatwe do zobaczenia z, i są wykonane w sposób prosty. Są one wykorzystywane głównie do jazdy międzymiastowej, ale mogą też dość łatwo wykonywać dalekie podróże.

Hyundai i10 po raz pierwszy pojawił się na scenie w 2007 roku i od tego czasu zrodził trzy różne generacje. Najnowszy i10 został wprowadzony na rok modelowy 2019/2020 i podąża za nowszym językiem projektowania Hyundai, który wygląda nieco bardziej pamiętliwy wewnątrz i na zewnątrz. Jako taki, obecny i10 jest dość popularnym samochodem w tym segmencie z wielu powodów.

Z drugiej strony, Opel Corsa istnieje od 1982 roku i istnieje 6 różnych generacji tego modelu. Najnowsza Corsa została również wprowadzona na rok modelowy 2019/2020, co oznacza, że te dwa są w tym samym wieku. Tak więc, Hyundai i10 vs Opel Corsa – który jest lepszy?

Możemy już powiedzieć, że będzie to bliski, ponieważ oba te samochody oferują dość dobrze zaokrąglone doświadczenie. Oba posiadają wydajne, zaawansowane i trwałe silniki, nowoczesny język projektowania wewnątrz i na zewnątrz oraz są niezawodne. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, dlaczego jeden jest lepszy od drugiego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Hyundai i10

Hyundai i10 kupowany jest głównie przez osoby mieszkające na zatłoczonych ulicach europejskich i azjatyckich miast. Jeśli chodzi o wybór silnika, to i10 jest dostępny albo z 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 1.0L i mocy 67 KM lub 100 KM, albo z większym silnikiem 4-cylindrowym o pojemności 1.2L i mocy odpowiednio około 87 KM. Wszystkie dostępne silniki i10 są ściśle napędzane benzyną, co oznacza, że nie ma jeszcze wariantów wysokoprężnych i hybrydowych.

  Najczęstsze problemy z Hyundai ix20

Wszystkie modele i10 są wyposażone w stały system FWD. Ręczny jest w standardzie, podczas gdy automatyczny jest dostępny jako opcja. Wygląd zewnętrzny jest znacznie lepszy w najnowszej generacji i10 dzięki lepiej wyglądającym światłom i bardziej ekscytującym wyborom kolorystycznym. Wnętrze jest dobrze wyposażone, ale nic specjalnego.

Jeśli chodzi o niezawodność, i10 jest jednym z najbardziej niezawodnych subkompaktowych hatchbacków na rynku. Wartość używanego i10 jest wysoka, a wrażenia z jazdy nie zachwycą ani nie obrażą nikogo.
Praktyczność jest na równi z większością samochodów z tego segmentu, co oznacza, że i10 nie jest przeznaczony do przewożenia ludzi tak często.

Opel Corsa

Opel/Vauxhall Corsa zaczyna się od kilku tysięcy dolarów więcej niż i10, co oznacza, że powinien również oferować więcej. Engine-wise, Corsa oferuje więcej, ponieważ pochodzi z 1,2L 3-cylindrowy silnik, który oferuje albo 75 KM, 100 KM, lub nawet 130 KM z modelu Turbo. Występuje również z 1,5L 4-cylindrowy silnik wysokoprężny, który oferuje 102 KM, a Corse-e model elektryczny, który oferuje 50kW baterii i 136 KM.

FWD jest jedyną opcją układu napędowego dla Corsy, manualna skrzynia biegów jest standardem, podczas gdy automat jest również dostępny. Pod względem stylistycznym, najnowszy Opel Corsa wygląda naprawdę fajnie, zwłaszcza w wyczernionych pakietach wykończeniowych i w ładnym kontrastowym kolorze. Wnętrze jest stosunkowo skromne, ale odpowiednio nowoczesne i dobrze wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz.

Niezawodność nie jest najlepszy, zwłaszcza w porównaniu do i10, który udaje się być jednym z, to nie najbardziej niezawodne samochody w tym segmencie. 2nd hand values are strong because many people are interested in buying the latest generation of the Corsa. Doświadczenie jazdy jest znacznie bardziej ekscytujące niż z i10, jak Corsa nie czuć bardziej dynamiczny.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Sonata

Praktyczność jest również na równi z resztą segmentu, ale nie wypada z i10 w wielu obszarach, takich jak przestrzeń tylnych siedzeń.

Verdict – It’s a draw

Nie wybraliśmy zwycięzcy tego testu, ponieważ oba mają wiele do zaoferowania. Na początek, i10 jest tańszy, jest tańszy w eksploatacji, jest znacznie bardziej niezawodny i bardziej praktyczny. Z drugiej strony, Corsa jest bardziej ekscytujące do jazdy, dostaje lepsze silniki, prawdopodobnie wygląda lepiej, i jest nieco bardziej wydajny.

Można również dostać Corsę z silnikiem elektrycznym i z silnikiem diesla, z których oba nie można znaleźć pod maską i10s. Corsa jest bardziej ekscytująca w prowadzeniu dzięki bardziej ekscytującym silnikom i lepszej obsłudze, ale i10 jest nieco bardziej komfortowy i łatwiejszy w prowadzeniu.

i10 oferuje również lepszą widoczność we wszystkich kierunkach i jest fabrycznie wyposażony w lepsze elementy bezpieczeństwa. W sumie oba te samochody są dobre, co oznacza, że tak naprawdę nie można dokonać złego wyboru z żadnym z nich.

Sekcja FAQ

Czy Opel jest taki sam jak Vauxhall i Buick?

Opel to licząca sobie kilkadziesiąt lat niemiecka marka samochodów w przystępnej cenie, która ma na swoim koncie produkcję wszelkiego rodzaju samochodów, od mini hatchbacków, dużych sedanów, SUV-ów, a nawet pickupów, Opel jest dość znaną europejską marką. Vauxhall jest marką brytyjską, ale wszystkie samochody Vauxhall są zasadniczo przerobionymi samochodami Opla, ponieważ tak było przez dziesięciolecia.

Z drugiej strony Buick był dość podobny do Vauxhalla, ale w 2017 roku Buick został uwolniony i zaczęli robić własne samochody z własnym językiem projektowym, co oznacza, że Buick nie jest taki sam jak Opel, przynajmniej już nie.

  Hyundai Genesis Niezawodność

Czy Hyundai i10 jest bezpieczniejszy niż Opel Corsa?

Oba te samochody są bezpieczne, co oznacza, że bezpieczeństwo nie jest problemem. Jednak i10 dostaje lepszą paletę systemów bezpieczeństwa prosto z fabryki w przeciwieństwie do Corsy, która dostaje tylko minimum. Jednak jeśli chcesz, aby te dwa były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, będziesz musiał zapłacić dużo pieniędzy za opcjonalne funkcje bezpieczeństwa.

Dlaczego Hyundai i10 i Opel Corsa nie są dostępne w USA?

Kompaktowe hatchbacki i kompaktowe samochody w ogóle nie są tak popularne w USA, dlatego nie można kupić Hyundai i10 lub Opel Corsa w USA. Nigdy nie były one oferowane w USA i prawdopodobnie nigdy nie będą oferowane, ponieważ amerykańscy klienci po prostu nie dbają wystarczająco, aby kupić samochody tak małe jak te.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z