Hyundai i10 vs VW Up – który jest lepszy?

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Małe samochody nie są tym, czym były kiedyś, ponieważ są wyposażone w prawie taką samą ilość technologii i funkcji, jak duże samochody w dzisiejszych czasach. Oznacza to, że samochody takie jak Hyundai i10 i VW Up są teraz zdolne do rzeczy, które po prostu nie były możliwe z małym samochodem dekady temu. Mogą one być teraz wykorzystywane do różnych celów, ponieważ lepiej zarządzają przestrzenią, są bezpieczniejsze i bardziej wydajne.

Hyundai i10 został po raz pierwszy ujawniony w 2007 roku i od tego czasu zrodził trzy różne generacje. Najnowszy i10 został wprowadzony na rok modelowy 2019/2020 i jest dostępny z niewielkim wyborem silników. VW UP został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w latach 2010/2011 i jest teraz w swojej drugiej generacji. VW Up jest dostępny z większą ilością silników i większym wyborem.

W tym artykule, mamy zamiar umieścić te dwa małe samochody w head-to-head matchup i powiedzieć, dlaczego jeden jest lepszy od drugiego. Będziemy porównywać je w różnych kategoriach, takich jak wybór silnika, projekt, wnętrze, przestrzeń, praktyczność, bezpieczeństwo, wydajność, niezawodność i jak to jest prowadzić je.

Jak wspomniano na początku, małe samochody przeszły długą drogę, ponieważ mogą teraz dopasować większe samochody w wielu kategoriach. A więc Hyundai i10 vs VW Up – który jest lepszy?

Hyundai i10

Hyundai i10 jest jednym z najtańszych samochodów w tym segmencie i Hyundai zrobił to, ponieważ byli w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy w różnych kategoriach. Jednym ze sposobów jak Hyundaiowi udało się to zrobić jest oferowanie tylko pary silników, z których wszystkie są silnikami benzynowymi. Mniejszy silnik 1,0L 3-cylindrowy oferuje 67 KM lub 100 KM, podczas gdy większy 1,2L 3-cylindrowy oferuje 87 KM.

  Który VW Golf jest najlepszy

Wszystkie modele i10 pochodzą z FWD, manualna skrzynia biegów jest standardem, podczas gdy automat jest opcją. Design-wise, nowy i10 wygląda bardziej autentyczne i spójne w porównaniu do starego, ale Hyundai wciąż ma długą drogę przed nimi, aby zrobić najlepiej wyglądający subkompaktowy hatchback. Wnętrze jest nowoczesne i dobrze wyposażone, do tego stopnia, że wygląda na droższe niż jest.

Wrażenia z jazdy są w większości przypadków bez niespodzianek, co oznacza, że i10 jest bardzo łatwy w prowadzeniu, ale nie jest wcale ekscytujący. Niezawodność jest doskonała, ponieważ i10 jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w tym segmencie. Wartości są silne, ponieważ amortyzacja nie jest tak przesadzona jak w przypadku niektórych innych samochodów w tym segmencie.

Praktyczność jest dobra, ponieważ i10 oferuje pokaźny bagażnik i dużo miejsca dla swojego segmentu. Tak czy inaczej, powinieneś wybrać coś większego, jeśli często przewozisz pasażerów.

VW Up

Volkswagen Up kosztuje nieco więcej niż i10, ale różnice nie są ogromne. Jeśli chodzi o wybór silnika, VW Up jest dostępny z 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,0 l w różnych stopniach dostrojenia. Oznacza to, że można go dostać z 60 KM, 75 KM, 90 KM, a nawet 115 KM dla modelu GTI. VW Up jest również dostępny jako samochód elektryczny, który oferuje mały akumulator 36,8kWh i 83 KM.

Wszystkie modele VW Up są FWD, manualna skrzynia biegów jest w standardzie, natomiast automatyczna skrzynia biegów jest dostępna jako opcja. Projekt VW Up jest z pewnością autentyczny, ale nie jest niczym szczególnym. Wnętrze wygląda fajnie, młodzieżowo i nowocześnie, ale nie wygląda to wszystko szczególnie nowocześnie w dzisiejszych czasach.

  Hyundai Ioniq 5 vs Tesla Model 3 - który jest lepszy?

Niezawodność jest naprawdę dobra, ale nie tak dobra jak w przypadku i10. Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, podczas gdy model TSI GTI oferuje przyzwoite zdolności manipulacyjne. Wartości te mają tendencję do bycia silnym na całym pokładzie, podczas gdy praktyczność jest w najlepszym razie w porządku.

Verdict – It’s a draw

Wybór zwycięzcy zależy tutaj od tego, co cenisz bardziej, ponieważ oba te mogą podnieść się nawzajem w różnych kategoriach. Hyundai i10 jest lepszym samochodem, jeśli chodzi o ceny, niezawodność, standardowe wyposażenie i przestrzeń, podczas gdy VW Up jest lepszy, jeśli chodzi o silniki, wrażenia z jazdy, atrakcyjność odznaki i opcje układu napędowego.

To jest naprawdę szyja i szyja tutaj, co oznacza, że nie można podjąć złą decyzję przy wyborze jednego z tych dwóch. Model i10 jest nieco nowocześniejszy i zgodny z tym, czego można oczekiwać od samochodu subkompaktowego z 2022 roku, ale VW Up oferuje solidne podstawy, ponieważ udaje mu się utrzymać swoją pozycję nawet w porównaniu z porównywalnie nowszym modelem.

Sekcja FAQ

Czy VW Up został wycofany z produkcji?

VW przestał oferować VW Up rok lub dwa temu, ponieważ postanowili skupić swoją uwagę na tworzeniu pojazdów elektrycznych z linii .ID. VW twierdzi, że wkrótce wymyśli zamiennik dla VW Up, co oznacza, że możemy się spodziewać, że będzie to samochód w 100% elektryczny.

To ma sens, ponieważ te małe samochody są lepsze z platformą w pełni EV. W związku z tym możemy oczekiwać, że Hyundai wkrótce wymyśli własną iterację subkompaktowego EV.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Tiguan

Czy Hyundai i10 jest bardziej wydajny niż VW Up?

Jeśli chodzi o wydajność, VW Up jest również szyja i szyja z i10, co oznacza, że oba te mogą zrobić między 45MPG i 55MPG w najlepszym przypadku. Te numery są naprawdę dobre dla wszystkich samochodów, co oznacza, że nie można krytykować tych dwóch tutaj.

VW Up ma jedną korzyść, ponieważ jest dostępny z elektrycznym układem napędowym, podczas gdy i10 nie jest. Tak czy inaczej, wydajność jest naprawdę dobra w obu, co oznacza, że nie można podjąć tutaj złej decyzji.

Czy Hyundai i10 jest bezpieczniejszy od VW Up?

Hyundai i10 jest bezpieczniejszym samochodem z tych dwóch, ponieważ posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa dzięki doskonałej ochronie przed zderzeniami i wielu aktywnym funkcjom bezpieczeństwa, podczas gdy VW Up otrzymuje tylko 3 gwiazdki. Wynika to z faktu, że VW Up nie jest najlepszy, jeśli chodzi o ochronę pieszych, a także dlatego, że brakuje mu wielu aktywnych funkcji bezpieczeństwa, zarówno w standardzie, jak i w pełnym wyposażeniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z