Hyundai i20 vs Toyota Glanza – który jest lepszy?

Hyundai i20

Współczesny przemysł samochodowy jest pełen opcji na lewo, prawo i środek. Prawie wszystkie segmenty są wypełnione licznymi opcjami, które obejmują zarówno samochody klasy ekonomicznej, jak i premium. Rynek hatchbacków może być najbardziej zatłoczony, do tego stopnia, że wiele marek produkuje wiele modeli na określone rynki, nie mówiąc już o globalnych modelach hatchbacków.

Hyundai i Toyota to jedne z najbardziej znanych producentów samochodów, co oznacza, że prawie każdy wie o ich istnieniu. Hyundai oferuje dość dużo modeli hatchback, co jest również w przypadku Toyoty. Hyundai po raz pierwszy wprowadził model i20, który plasuje się pomiędzy mniejszym i10 a większym i30 w 2008 roku.

Toyota Glanza (Suzuki Baleno) została po raz pierwszy ujawniona na rok modelowy 2019 i niedawno została całkowicie przerobiona. Glanza to hatchback przeznaczony głównie na rynek indyjski, który ma tendencję do sprzedawania się naprawdę dobrze. Oprócz Indii, Glanza, znana również jako Baleno lub Starlet jest również popularnym samochodem w RPA.

Tak czy inaczej, nie jesteśmy tutaj, aby powiedzieć, gdzie można kupić Glanza, ale raczej jak Hyundai i20 porównuje się do Toyota Glanza w naszym head-to-head matchup. Będziemy porównywać te dwa w różnych kategoriach i powiedzieć, dlaczego należy przejść do jednego nad drugim. Hyundai i20 vs Toyota Glanza – który jest lepszy?

Hyundai i20

Cena, można oczekiwać, aby zapłacić około 11-12 Lakh dla Hyundai i20, który stawia go gdzieś w środku swojego segmentu, przynajmniej cenowo. Możesz wybrać między dwoma różnymi silnikami, z których oba są ściśle zasilane benzyną. Pierwszy z nich to 3-cylindrowy silnik 1.0L o mocy 100 KM, podczas gdy drugi to nieco większy 4-cylindrowy 1.2L o mocy 87 KM.

  Hyundai Elantra Touring Niezawodność

Hyundai nie oferuje na razie żadnych wersji diesla ani hybrydowych modelu i20, prawdopodobnie dlatego, że te dwa wyżej wymienione silniki pochodzą z technologii mild-hybrid. Tak czy inaczej, design zewnętrzny i20s można uznać za atrakcyjny, ale kompaktowe hatchbacki i tak nigdy nie były w ścisłej czołówce projektów samochodowych. Z drugiej strony, wnętrze i20 jest naprawdę nowoczesne.

Niezawodność jest doskonała, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ Hyundai produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na świecie. Wrażenia z jazdy są przyjemne, zwłaszcza w przypadku modelu i20 N z silnikiem 1.6L 200 KM+. Jednak zwykłe modele i20 nie są szczególnie wyjątkowe w prowadzeniu.

Praktyczność jest całkiem dobra jak na ten rozmiar, ponieważ i20 oferuje przyzwoitą ilość miejsca siedzącego, które może pomieścić parę dorosłych osób nawet podczas dłuższych podróży. Przestrzeń bagażnika jest również odpowiednia, na równi z resztą segmentu. Wszystkie modele i20 są FWD, manualna jest standardową skrzynią biegów, podczas gdy automatyczna jest opcją kosztową.

Toyota Glanza

Można spodziewać się zapłacić około 9-10 Lakh za Toyota Glanza, co oznacza, że można zaoszczędzić trochę pieniędzy z góry i wydać go na opcje później. Glanza może mieć albo 1,0L 3-cylindrowy silnik benzynowy z 111 KM lub 1,2L 4-cylindrowy silnik z 90 KM, który jest teraz jedyną opcją dla bardzo najnowszego modelu Glanza.

Wszystkie modele Glanza są FWD i pochodzą z ręcznym lub automatycznym, jeśli jesteś skłonny zapłacić za to. Design-wise, naprawdę nie widać żadnej różnicy między Toyota Glanza i Suzuki Baleno, ponieważ te dwa są dosłownie te same samochody. Oznacza to, że zarówno projekt zewnętrzny, jak i wewnętrzny są raczej nijakie i wcale nie ekscytujące.

  Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Niezawodność jest doskonała, jak to często bywa w przypadku samochodów Toyoty, tak bardzo, że Glanza jest nawet bardziej niezawodna niż Baleno, na którym jest oparta. Wrażenia z jazdy są naprawdę nie ma się czym chwalić, ponieważ Glanza zajmuje się swoimi sprawami w najbardziej nieciekawym z możliwych sposobów.

Praktyczność jest dobra dzięki obszernym tylnym siedzeniom i dużemu bagażnikowi. Widoczność jest również naprawdę dobra, ale nie ma specjalnych modeli wydajnościowych jak w przypadku i20.

Verdict – The Hyundai i20 is better

Hyundai i20 jest samochodem sprzedawanym globalnie, podczas gdy Toyota Glanza nie. Dlaczego tak jest, nie wiemy, ale wiemy, że i20 okazał się sukcesem na całym świecie, podczas gdy Glanza sprzedaje się odpowiednio tylko w kilku miejscach na świecie. Model i20 wygląda znacznie lepiej niż Glanza, ponieważ faktycznie wygląda jak naprawdę nowoczesny samochód.

Wnętrze i20 jest znacznie lepiej wyposażone, tak bardzo, że różnica w cenie jest oczywista. Możesz dostać i20 z mocnym silnikiem i20 N 200 KM+, który czuje się jak wybuch do jazdy, podczas gdy silnik Glanzy jest znikomy w tym względzie. Nawet jeśli Glanza oferuje więcej miejsca z przodu, to szybko się to odwraca w momencie, gdy wchodzimy do drugiego rzędu siedzeń.

Przestrzeń bagażnika jest naprawdę podobna, ponieważ Glanza oferuje dłuższy bagażnik, podczas gdy i20 oferuje głębszy bagażnik, ogólne wymiary są bardzo podobne.

  Hyundai Ioniq 5 vs Tesla Model 3 - który jest lepszy?

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i20 jest bardziej wydajny niż Toyota Glanza?

Hyundai i20 jest w stanie zwrócić do 48MPG, co jest naprawdę dobrym wynikiem w swojej klasie, zwłaszcza dla samochodu, który nie jest dieslem ani hybrydą. Toyota Glanza jest jeszcze bardziej wydajny, ponieważ jego wyniki MPG może przejść ponad 50MPG w niektórych przypadkach.

W sumie, zarówno z nich są wydajne, ale trzeba pamiętać, że Toyota pochodzi z 90 KM, które na pewno będzie walczyć na prędkościach autostradowych, a tym samym zużywają więcej paliwa. The i20 nie oferuje gorsze wyniki MPG, ale te 48MPG będą bardziej spójne.

Czy Hyundai i20 jest bezpieczniejszy niż Toyota Glanza?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oba te samochody radzą sobie naprawdę dobrze w kategoriach zderzeniowych, ale nie są najlepsze jeśli chodzi o różne systemy bezpieczeństwa czynnego. Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić sporo pieniędzy na opcjonalne pakiety, jeśli chcesz, aby któryś z tych dwóch był tak bezpieczny, jak tylko może być.

Dlaczego Toyota Glanza nie jest dostępna globalnie?

Większość rozwiniętych krajów na świecie o wyższym wskaźniku PKB na mieszkańca nie jest zainteresowana kupowaniem najtańszych samochodów, jakie można kupić. Ponieważ Glanza jest jednym z najtańszych samochodów, jakie „produkuje” Toyota, jest to dokładnie ten typ samochodu, który nie powinien być zbyt popularny w takich miejscach jak Europa, a zwłaszcza USA.

Jednak Dacia, francuska marka z segmentu ekonomicznego, powoli zyskuje na popularności w Europie, mimo że jest to samochód z segmentu ekonomicznego bez wielu udogodnień.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z