Hyundai i30 vs Toyota Corolla – który jest lepszy?

Hyundai i30

Jeśli chcesz kupić porządny rodzinny hatchback, który spełni wszystkie Twoje praktyczne życzenia, a jednocześnie będzie wygodny, bezpieczny i nowoczesny, powinieneś skupić swoją uwagę na Hyundai i30 i Toyota Corolla. Te dwa hatchbacki od kilku lat sprzedają się jak szalone, ponieważ łączą wszystkie zalety, których można oczekiwać od hatchbacka z niezawodnością na najwyższym poziomie.

Po tym wszystkim, Hyundai i Toyota są jednymi z najbardziej niezawodnych producentów samochodów w tych dniach, co zwiększa ich atrakcyjność dość dużo. Hyundai i30 został po raz pierwszy ujawniony w 2007 roku i od tego czasu zrodził trzy różne pokolenia najnowszy został wprowadzony w 20202. Z drugiej strony, Toyota Corolla jest znacznie starsza, ponieważ została po raz pierwszy ujawniona w 1966 roku.

To sprawia, że Corolla jest najdłużej trwającym ciągłym hatchbackiem w produkcji, ponieważ Toyota wyszła z 12 generacją Corolli kilka lat temu, co oznacza, że 13 generacja jest tuż za rogiem. Corolla jest również na samym szczycie listy „najlepiej sprzedających się samochodów wszech czasów”, co z pewnością nie jest bez zasług.

Tak więc, w tym porównaniu, zamierzamy umieścić te dwa światowej sławy hatchbacki w head-to-matchup, aby zobaczyć, który z nich wychodzi na wierzch i dlaczego należy przejść do jednego nad drugim. Hyundai i30 vs Toyota Corolla – który jest lepszy?

Hyundai i30

Pod względem cenowym, i30 wydaje się być droższym samochodem w tym porównaniu, częściowo dlatego, że jest to samochód, który nigdy nie był używany. Jednakże, jeśli chodzi o silniki, i30 nie jest najlepszy, ponieważ brakuje mu dedykowanego modelu hybrydowego i dedykowanego modelu diesla. Bądź, że może, to nie pochodzi z dwóch silników benzynowych, pierwszy mierzy 1,0L w przemieszczeniu i oferuje 120 KM, podczas gdy większy silnik 1,6L oferuje 160 KM.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i40

Musimy również wspomnieć, że i30 jest dostępny z pakietem sportowym „N”, który podnosi moc do 270 KM z 4-cylindrowego silnika turbo o pojemności 2,0 l. Wszystkie modele i30 pochodzą z FWD i ręczną skrzynią biegów, podczas gdy automatyczna skrzynia biegów jest dostępna jako opcja. Design-wise, i30 wygląda jak zasłużony upgrade z poprzedniej generacji, jak to wygląda znacznie lepiej wewnątrz i na zewnątrz.

Większy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, gładsze linie i lepsze materiały – to wszystko znajdziemy teraz w nowym i30. Wrażenia z jazdy są dość przeciętne, z wyjątkiem modelu i30 N, który sprawia wrażenie znacznie poważniejszego i bardziej dynamicznego. Niezawodność jest doskonała, jak to często bywa w przypadku współczesnych modeli Hyundai.

Praktyczność jest taka, jakiej można oczekiwać od tego segmentu, co oznacza, że i30 jest zarówno dobrym samochodem rodzinnym, jak i samochodem o dobrych osiągach w wersji „N-Sport”.

Toyota Corolla

Jeśli zdecydujesz się na Toyotę Corollę zamiast i30, będziesz mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy, które później możesz wydać na opcje, które mogą sprawić, że Corolla poczuje się dużo bardziej upmarketowo. Silnik, Corolla dostaje pojedynczy 1,2L 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 115 KM, a nawet dwa silniki hybrydowe. Pierwszy z nich to 4-cylindrowy 1.8L z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 122 KM.

Drugi to 2.0L 4-cylindrowy hybrydowy, który oferuje 180 KM i jest najpopularniejszym modelem Corolli na rynku. Pod względem stylistycznym nowa Corolla wygląda znacznie lepiej niż poprzednie generacje, ponieważ teraz wygląda autentycznie, celowo i ekscytująco. Wnętrze Corolli jest również o wiele bardziej luksusowe niż kiedyś, dzięki czemu dorównuje modelowi i30.

  Hyundai Tucson vs Honda HR-V - który jest lepszy?

Niezawodność jest nawet lepsza niż w przypadku i30, co jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że i30 jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w swoim segmencie. Wrażenia z jazdy są przyjemne, ale nic nadzwyczajnego, a Corolla nie ma dedykowanej wersji wyczynowej. FWD i manualna skrzynia biegów są w standardzie, natomiast automat jest opcją.

Praktyczność jest również naprawdę dobra, ponieważ Corolla może pomieścić do czterech dorosłych osób bez żadnych problemów. Poziomy wyposażenia są naprawdę dobre i Corolla dostaje całkiem sporo w standardzie.

Verdict – The Toyota Corolla is better

Hyundai i30 i Toyota Corolla to jedne z najlepszych hatchbacków, jakie można kupić w dzisiejszych czasach, co oznacza, że oba są niesamowite. Jednak Corolla bierze go tutaj z kilku wyraźnych powodów. Po pierwsze, Corolla jest dostępna z niezwykle niezawodnymi, wydajnymi i wyrafinowanymi hybrydowymi układami napędowymi, które wciąż nie są dostępne w modelu i30.

Corolla wygląda znacznie ciekawiej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a wybór materiałów jest porównywalny między nimi. Corolla jest nieco bardziej niezawodna i lepiej wyposażona. Jednak to i30 jest lepszym samochodem rodzinnym dzięki większej ilości miejsca z tyłu oraz temu, że w i30 nie czuje się tak klaustrofobicznie jak w Corolli.

W przypadku i30 mamy do czynienia z większym bagażnikiem, ale to właśnie w tym aspekcie Toyota Corolla jest bardziej atrakcyjna, młodsza i przyjemniejsza w prowadzeniu.

FAQ Section

Czy Hyundai i30 jest bardziej wydajny niż Toyota Corolla?

Jeśli chodzi o wydajność, oba te samochody są niesamowite. Hyundai i30 może zwrócić do 45MPG, co jest z pewnością naprawdę dobrą liczbą dla samochodu rodzinnego z silnikiem benzynowym. Jednak Toyota Corolla jest dostępna z dwoma hybrydowymi układami napędowymi, z których oba mogą zaoferować od 50 do nawet 65MPG, co czyni go o wiele bardziej wydajnym.

  Czy Hyundai Veracruz to dobry samochód?

Tak czy inaczej, musimy wspomnieć, że te korzyści nie są tak zauważalne przy prędkościach autostradowych, gdzie Corolla oferuje około 10MPG mniej, podczas gdy i30 oferuje całkiem sporo tego samego.

Czy Hyundai i30 jest bezpieczniejszy niż Toyota Corolla?

Bezpieczeństwo-wise, te dwa są prawie identyczne z ich 5-gwiazdkowych ocen bezpieczeństwa. Oznacza to, że bezpieczeństwo nie powinno być problemem dla żadnego z nich. Musimy wspomnieć, że Corolla wydaje się być nieco lepiej wyposażona niż fabryka, co jest zaletą, ponieważ kosztuje mniej na początek.

Czy Hyundai i30 N jest lepszy od Toyoty Corolli?

Mimo że Toyota Corolla wygrywa w teście „zwykłych” samochodów, to i30 N jest zupełnie inną bestią. Model i30 N jest szybszy, bardziej zwinny, przyjemniejszy w prowadzeniu, bardziej ekscytujący, mocniejszy i o wiele bardziej pożądany niż Toyota Corolla. Oczywiście, kosztuje też o wiele więcej pieniędzy, ale w przypadku i30 N dostajesz to, za co płacisz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z