Hyundai Ioniq 5 vs Kia EV6

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Hyundai Ioniq 5 jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym Hyundai, podczas gdy Kia EV6 jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym Kia, co oznacza, że te dwa są na czele branży patrząc w kierunku jaśniejszej i dekarbonizacji przyszłości. W tym artykule, mamy zamiar porównać Hyundai Ioniq 5 vs Kia EV6 i powiedzieć wszystko, co musisz wiedzieć o nich.

Pod koniec tego artykułu, będziesz miał szerokie zrozumienie tego, co można dostać z każdym z nich i dlaczego należy przejść do jednego nad drugim. Musimy wspomnieć, że te dwa dzielić wiele części ze sobą, ponieważ są one częścią tej samej grupy. Oba są oparte na nowym Hyundai Electric-Global Modula Platform (E-GMP).

W związku z tym skupimy się głównie na różnicach między nimi, ale pokryjemy również wszystkie niezbędne specyfikacje. Na rynku amerykańskim EV6 jest nieco tańszy od Ioniqa 5, ale Ioniq 5 jest wyposażony w więcej funkcji z fabryki, które wyrównują pole gry o dość dużo.

Podsumowując, powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o bateriach, silnikach elektrycznych, technologii, zasięgu, niezawodności, cenach, projekcie i praktyczności w tym właśnie artykule. Więc trzymajcie się, jeśli jesteście na rynku któregoś z nich.

Układ napędowy

Zarówno Ioniq 5 jak i EV6 są oferowane w konfiguracji FWD lub AWD. Modele bazowe mają moc 167 KM, modele o średniej specyfikacji oferują 225 KM, a topowe warianty z dwoma silnikami oferują 320 KM z AWD w standardzie. EV6 ma tu jednak przewagę, ponieważ jest dostępny także w wersji EV6 GT, która oferuje 576 KM i jest zdecydowanie najmocniejszym modelem z tych dwóch.

  Czy Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Jeśli chodzi o wielkość baterii, zarówno Ioniq 5 jak i EV6 są wyposażone w mniejsze baterie 55kWh i większe 77kWh i oba są wyposażone w pokładową ładowarkę 11kW. Możesz oczekiwać, że ładowanie obu rozmiarów baterii za pomocą tej ładowarki będzie trwało od 6 do 8 godzin. Jednakże, jeśli jesteś w stanie znaleźć szybką ładowarkę 350kW DC, obie baterie mogą być uzupełnione w mniej niż 20 minut.

EV6 ma wyższy szacowany zasięg na całej planszy, ale różnice są minimalne. W związku z tym, można oczekiwać około 232 mil dla standardowego EV6 i 220 mil dla Ioniq 5. Ioniq 5 o dużym zasięgu może przejechać 305 mil, podczas gdy EV6 o dużym zasięgu może przejechać nawet 310 mil.

Wygląd i jazda

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Ioniq 5 wygląda jak samochód retro-future z lat 70-tych, co dla wielu jest nie do przyjęcia, ale nikt nie może powiedzieć, że Ioniq 5 nie wygląda autentycznie i fajnie. Z drugiej strony EV6 jest bardziej smukły i ma bardziej sportowy wygląd, co w dzisiejszych czasach jest zaletą dla większości kierowców. Ioniq 5 jest bardziej przewiewny w środku i nie posiada konsoli środkowej, podczas gdy EV6 czuje się przytłoczony i posiada pływającą konsolę środkową.

Jeśli chodzi o jazdę, EV6 sprawia wrażenie bardziej skonstruowanego modelu, ponieważ jest zarówno szybszy, jak i lepiej się prowadzi. Z drugiej strony, Ioniq 5 sprawia wrażenie bardziej dopracowanego w sposób, który jest bardziej komfortowy i relaksujący. Kia będzie prawdopodobnie bardziej popularna wśród młodszych kierowców, którzy oczekują większej dynamiki i zwinności, podczas gdy Ioniq 5 to bardziej wyluzowane doświadczenie w stylu cruise.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Accent

Technologia i przestrzeń

Jeśli chodzi o technologię i cechy szczególne, musimy wspomnieć, że oba modele są wyposażone w 12,3-calowy wyświetlacz dotykowy, który mieści zarówno wyświetlacz kierowcy, jak i wyświetlacz centralny. Oba są prawie identyczne, jeśli chodzi o funkcje, z wyjątkiem kilku małych. Ioniq 5 jest wyposażony w małą tablicę magnetyczną, na której można umieszczać rzeczy jak na lodówce.

Kia EV6 ma więcej funkcji za niższą cenę niż Ioniq 5. Oznacza to, że możesz uzyskać więcej z pieniędzy z EV6, jeśli idziesz do modeli wyższej klasy. Ioniq 5 oferuje 4 cale więcej w ramach rozstawu osi, co oznacza więcej miejsca na nogi zarówno z przodu, jak i z tyłu, z dodatkiem więcej miejsca na głowę i ramiona, jak również. Ioniq 5 oferuje również o trzy stopy sześcienne więcej w swoim bagażniku.

Cennik

Jeśli chodzi o ceny, Kia EV6 jest nieco tańszy z gołym wyposażeniem, ale jest droższy w górnej części. Z trzema standardowymi trymami na całym pokładzie, ceny są prawie identyczne z cenami w zakresie od 41 000 do 53 000 dolarów, z wyjątkiem EV6 GT, który powinien kosztować znacznie więcej.

Werdykt

Jeśli jesteś bardziej do zakupu samochodu rodzinnego, samochód, który będzie priorytetem przestrzeń, komfort, cisza, łatwość obsługi i praktyczność, Ioniq 5 jest lepszym wyborem. Z drugiej strony, jeśli lubisz sportową stylistykę, bardziej skoncentrowane wrażenia z jazdy i nieco lepszą wydajność, to Kia EV6 jest tym, którego powinieneś wybrać.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Ioniq 5 jest bezpieczniejszy od Kia EV6?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to bardzo niewiele dzieli te dwa pojazdy, ponieważ oba są wyposażone we wszystko, czego można oczekiwać od EV z 2022 roku. Obejmuje to AEB, ostrzeżenie o martwym polu, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, system monitorowania uwagi kierowcy, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu i cały ładunek poduszek powietrznych.

  Wszystko o 2023 Hyundai Tucson

Jak długa jest lista oczekujących na Hyundai Ioniq 5?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Hyundai Ioniq 5, przygotuj się na oczekiwanie co najmniej 6-18 miesięcy zanim go dostaniesz, ponieważ te samochody cieszą się dużym popytem na całym świecie, a obecny niedobór mikroprocesorów i problemy z łańcuchem dostaw z pewnością nie pomagają.

Jak długa jest lista oczekujących na Kia EV6?

Wydaje się, że możesz dostać Kia EV6 nieco wcześniej niż Hyundai Ioniq 5, ale to jest podatne na zmiany przez cały czas. Jako takie, można spodziewać się czekać co najmniej 6-12 miesięcy na jeden, ale to prawdopodobnie zmieni się w najbliższych miesiącach, jak to zwykle robi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z