Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Świat samochodów elektrycznych jest electric carermore coraz większy, co oznacza, że konkurencja jest sztywniejsza niż electric carer. Hyundai Ioniq 5 jest już od roku lub dwóch i możemy śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najciekawszych rodzinnych EV na rynku. Nissan dopiero zaczyna wyrabiać sobie markę, dlatego trzeba go postawić przeciwko Ioniqowi 5.

W tym artykule, będziemy porównywać Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya i powiedzieć elektryczne carerything trzeba wiedzieć o ich układy napędowe, projekt, technologia, praktyczność i cena. Jako takie, jeśli jeden z tych dwóch imponujących EVs interesuje cię, upewnij się, aby trzymać się i dowiedzieć się, który z nich jest lepszy zakup.

Na początek, oba wyglądają futurystycznie, ale nie używają prawie tego samego języka projektowania. Gdzie Ioniq 5 jest retro-futurystyczny i pudełko, Ariya zatrudnia bardziej opływowy wygląd z naciskiem na delikatne zagniecenia, które sprawiają, że samochód wygląda rzeźbione i niezaprzeczalnie futurystyczny, ewentualnie elektryczny caren przypominający Mercedes EQC.

Oficjalne dane dotyczące praktyczności nie są jeszcze znane, ale Ioniq 5 wydaje się być bardziej praktycznym samochodem. Ioniq 5 waży mniej niż Ariya, ale Ariya dostaje większą baterię i dużo lepsze osiągi.

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya – Układ napędowy

Ioniq 5 dostępny jest z dwoma rozmiarami baterii, mniejszą 55kWh lub większą 77kWh z konfiguracją jedno lub dwusilnikową. Modele z pojedynczym silnikiem oferują 168 KM lub 225 KM, podczas gdy wariant z dwoma silnikami oferuje 320 KM. Układ napędowy RWD jest dołączany do wariantów z pojedynczym silnikiem, natomiast warianty z podwójnym silnikiem otrzymują wyłącznie napęd AWD.

Ioniq 5 może zrobić między 220 i 303 mil w zależności od modelu idziesz na i może być również ładowany z 350kW ładowarki, która będzie uzupełnić Ioniq 5 baterii w mniej niż 20 minut. Nissan Ariya z drugiej strony dostaje porównywalnie większe baterie 63kWh lub 87kWh. Te zaoferują Ci albo 238 KM dla modelu z mniejszą baterią lub 390 KM dla modelu z większą baterią.

  Czy Hyundai Santa Fe to dobry samochód?

Zakres jest prawie identyczny jak Ioniq 5, ponieważ Ariya oferuje między 265 a 304 mil na pełnym ładowaniu. Howelectric opiekun, Nissan jest również wkrótce zaoferować Ariya e-4ORCE, który będzie pochodzić z 92kWh baterii, 400hp, i 240 mil zasięgu.
Fakt DC szybkość ładowania jest ograniczona do 130kW. Oznacza to, że ładowanie Ariya trwa około 35 minut.

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya – Design i prowadzenie

Wzornictwo jest rzeczą osobistych preferencji, ale musimy wskazać, jak te dwa podejścia do projektowania w zupełnie inny sposób. Ioniq 5 jest inspirowany zarówno przeszłością, jak i przyszłością, podczas gdy Ariya jest tak futurystyczna, jak tylko mogą być podobne EV. Wnętrze obu jest naprawdę podobne, z dwoma dużymi panoramicznymi ekranami i prostą kreską. Ariya posiada konsolę środkową, natomiast Ioniq 5 nie.

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jak Ariya jeździ, ale nie powinno być zbyt różne od Ioniq 5, ponieważ służą one do tego samego celu.

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya – Technologia

Jeśli chodzi o technologię, Ioniq 5 jest dobrze wyposażony bez względu na trim lelectric carel, co oznacza, że wszystkie modele otrzymują wsparcie lędźwiowe, podgrzewane przednie fotele, Android Auto, Apple CarPlay i dwustrefową klimatyzację. Warianty SEL zawierają również bezprzewodowe ładowanie, podgrzewaną kierownicę, światła ambientowe i nawiewy HVAC drugiego rzędu. Top-endowe modele Limited obejmują masaż, pamięć siedzeń, ogromny dach panoramiczny, system audio Bose i chłodny HUD.

  Hyundai Equus Niezawodność

Nissan Ariya jest również dobrze wyposażony z fabryki, co oznacza, że otrzymujesz 6-głośnikowy system audio, Apple CarPlay, Android Auto, elektryczną klapę i aktualizacje oprogramowania over-the-air w standardzie. Trim Evolve jest następny w kolejce i dostaje dach panoramiczny, HUD, zmotoryzowaną konsolę środkową, pamięć i elektryczne fotele, podgrzewane fotele z przodu do tyłu i bezprzewodową ładowarkę.

Howelectric opiekun, top-end Platinum Ariya również dostaje wentylowane fotele przednie, kierownicę ze wspomaganiem, rozszerzoną skórę i system audio Bose.

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya – praktyczność

Nie ma jeszcze oficjalnych pomiarów wnętrza Nissana Ariya, co oznacza, że nie możemy właściwie ocenić, jak bardzo jest on praktyczny. Ioniq 5 jest jednym z najbardziej praktycznych EV w swoim segmencie jako całości, będąc jednocześnie na samym szczycie, jeśli chodzi o przestrzeń wewnętrzną i ładunkową.

Przestrzeń bagażnika Ariya oceniana jest na 16,5 stopy sześciennej, podczas gdy Ioniq 5 oferuje 27,2 stopy sześciennej. Jest to oczywiście ogromna różnica między nimi i będzie odgrywać ogromną rolę w podejmowaniu decyzji, który z nich uzyskać.

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya – Cena

Ioniq 5 jest dostępny w trymie SE (Standard range), który kosztuje 41 000 dolarów z małą baterią i 45 000 dolarów z większą. Model mid-spec to SEL i zaczyna się od 47,000 dolarów, podczas gdy top-spec Limited zaczyna się od 53,000 dolarów.

Z drugiej strony, Ariya jest dostępna w czterech trymach lelektrycznych. Najtańszy o nazwie Venture+ kosztuje 47 000 dolarów, Evolve+ – 50 000 dolarów, Premiere – 55 000 dolarów, a topowy trim Platinum – 60 000 dolarów.

  Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya – Werdykt

Będziemy musieli trochę poczekać zanim wydamy ostateczny wyrok, ponieważ Ariya nie wyszła jeszcze na rynek i nie można jej przetestować. Howelectric carer, biorąc pod uwagę ceny i to, co dostajesz za swoje pieniądze, Ioniq 5 jest nadal królem tego segmentu. Jest bardziej praktyczny, prawdopodobnie lepiej wygląda, jest lepiej wyposażony i bardziej przystępny cenowo.

Sekcja FAQ

Kiedy Nissan Ariya trafi do sprzedaży?

Według ostatnich informacji, Nissan Ariya będzie dostępny późną jesienią 2022 roku, a 2023 będzie rokiem, w którym prawdopodobnie zaczniemy go oglądać.

Czy Nissan Ariya jest EV o wysokiej wydajności?

Ariya będzie dostępna w formie wyczynowej, co powinno sprawić, że będzie to samochód dający wiele radości z jazdy, ponieważ Nissan jest znany z produkcji samochodów o świetnym tuningu podwozia. W związku z tym Nissan wie, jak sprawić, by samochód dobrze się prowadził, ale to nie jest 100% dla Nissana EV.

Czy Nissan Ariya jest bezpieczniejszy niż Hyundai Ioniq 5?

Jest prawie niemożliwe, aby powiedzieć, który z tych dwóch jest bezpieczniejszy, ponieważ oba otrzymują praktycznie wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa, których można oczekiwać od samochodu z 2022 roku. W związku z tym, bez względu na to, na który z nich pójdziesz, masz pewność, że będziesz naprawdę bezpieczny bez względu na to, gdzie jeździsz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z