Hyundai Ioniq 5 vs Tesla Model 3 – który jest lepszy?

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Tesla stała się synonimem samochodu elektrycznego, ponieważ firma ta zapoczątkowała jedną z największych rewolucji w całym przemyśle motoryzacyjnym. Tesla Model 3 jest najpopularniejszym i prawdopodobnie najlepszym Tesla EV można kupić, co stawia go na samym szczycie gry EV. Jednak wielu innych producentów samochodów wkrótce podążyło za swoimi własnymi iteracjami pojazdu elektrycznego.

Hyundai jest jednym z największych producentów samochodów na świecie, co jest dość oczywiste, ponieważ są one stale pompowania nowych samochodów w lewo, prawo i centrum. Jednym z najbardziej interesujących samochodów Hyundai jest Ioniq 5. Odkąd pojawił się Ioniq 5, ludzie szybko zaczęli porównywać go z Teslą Model 3. A więc Hyundai Ioniq 5 vs Tesla Model 3 – który jest lepszy?

Tesla Model 3 i Hyundai Ioniq 5 są czołowymi konkurentami na rynku kompaktowych i średnich luksusowych EV. Tesla Model 3 jest bardziej sportowym samochodem z tych dwóch i występuje w kilku różnych iteracjach, podczas gdy zakres Hyundai Ioniq 5 jest nieco prostszy w porównaniu. Oba te samochody wyglądają naprawdę futurystycznie i przyciągają wzrok wewnątrz i na zewnątrz.

Niezawodność jest również bardzo podobna między tymi dwoma, ale Tesla Model 3 miał bardziej surowy początek. Tesla ma większy bagażnik i więcej miejsca z przodu, natomiast Ioniq 5 oferuje lepszą widoczność i więcej miejsca z tyłu. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego powinieneś przejąć ten drugi, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Tesla Model 3

Tesla Model 3 zaczyna się od około 49 000 dolarów i dostaje całkiem sporo standardowego wyposażenia, co oznacza, że naprawdę nie musisz wydawać dużo na dodatki. Jeśli chodzi o układ napędowy, możesz wybrać jedną z trzech wielkości baterii, począwszy od mniejszej 50-60 kWh, średniej 75 kWh lub najwyższej 82 kWh.

  Ile lat wytrzyma Tesla?

Moc waha się od 283 KM aż do 513 KM w modelu o najwyższych osiągach. Napęd AWD jest standardem w modelach wyższej klasy, a w modelu Long Range Plus można spodziewać się nawet 358 mil na pełnym ładowaniu. Tesla może ładować się z prędkością do 250kW, co daje prawie 80% naładowania baterii w ciągu zaledwie 30 minut lub tak.

Design Modelu 3 współgra z resztą gamy Tesli dzięki gładkim zagnieceniom i przypominającemu bańkę kabinie pasażerskiej. Wnętrze jest tak minimalistyczne, jak to tylko możliwe, ponieważ Model 3 nie ma nawet zestawu wskaźników. Model 3 ma jednak całą masę przydatnych i efektownych rozwiązań technicznych.

Niezawodność jest ograniczona do około 75/100 w J.D. Power, co oznacza, że nowsze modele Model 3 są znacznie lepsze niż wcześniejsze. Praktyczność jest odpowiednia, ponieważ Model 3 ma dużą przestrzeń bagażnika, ale trochę cierpi, jeśli chodzi o przestrzeń nad głową.

Hyundai Ioniq 5

Z ceną wyjściową około 42 000 dolarów, Ioniq 5 jest o kilka tysięcy dolarów tańszy niż Model 3, ale nie otrzymuje tak dużo standardowego wyposażenia, co oznacza, że będziesz musiał wydać więcej, aby dorównać Tesli spec za spec. Ioniq 5 występuje z dwoma rozmiarami baterii, mniejszą 58kWh lub większą 77kWh, podczas gdy moc wyjściowa waha się między 170 KM i 306 KM odpowiednio.

FWD jest również standardem w Ioniq 5, podczas gdy AWD jest dostępny jako opcja. Maksymalny zasięg można uzyskać z Ioniq 5 jest oceniana na 303 mil, maksymalna szybkość ładowania jest ograniczona do 350Kw, co oznacza, Ioniq 5 może ładować od 0 do 80% w zaledwie 18 minut. Jednak wiele osób twierdzi, że Ioniq 5 osiąga maksimum przy 230kW i ładuje się od 0 do 80% w tym samym czasie co Tesla.

  Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Design-wise, Ioniq 5 wygląda naprawdę autentycznie ze swoją retro-futurą, która z pewnością przyciąga uwagę. Wnętrze jest znacznie bardziej przestronne niż w Tesli, co oznacza, że czuje się jak normalny samochód. Niezawodność jest nieco gorsza na poziomie 73/100 w J.D. Power, ale Hyundai powiedział, że nowsze modele Ioniq 5 są o wiele bardziej niezawodne.

Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ Ioniq 5 oferuje dużo miejsca z tyłu, ale wypada gorzej od Tesli, jeśli chodzi o przestrzeń bagażnika.

Tesla Model 3 jest lepsza.

Tesla Model 3 oferuje większą różnorodność, jeśli chodzi o układy napędowe, zwłaszcza jeśli lubisz samochody o wysokich osiągach. Wersja Performance Modelu 3 zostawi Ioniqa 5 w pyle dzięki swoim 500 KM+, ale Model 3 jest też ogólnie bardziej wciągającym samochodem do prowadzenia.

Mimo że Ioniq 5 oferuje pokaźną paletę technologii, Model 3 jest wyposażony w bardziej zaawansowane technologie autonomicznej jazdy i ogólnie jest samochodem bardziej nasyconym technologią. W Modelu 3 zastosowano również bardziej miękkie materiały wewnętrzne i po prostu sprawia on wrażenie samochodu o wyższej klasie.

Z drugiej strony, bazowy Ioniq 5 jest bardziej wydajny niż bazowy Model 3, a także oferuje bardziej interesujący design, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sekcja FAQ

Czy Tesla Model 3 jest bezpieczniejsza niż Hyundai Ioniq 5?

Zarówno Tesla Model 3, jak i Hyundai Ioniq 5 otrzymały nagrodę IIHS „Top Safety Pick Plus”, co oznacza, że te dwa EV są jednymi z najbezpieczniejszych EV na rynku. Tesla nie dostaje kilku plusów ze względu na swoje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak tryb Sentry, które są dostępne tylko w samochodach Tesli.

  Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Czy Tesla Model 3 jest lepszym samochodem rodzinnym niż Hyundai Ioniq 5?

Hyundai Ioniq 5 może być bardziej praktyczny do użytku rodzinnego dzięki lepszej widoczności i łatwiejszemu wejściu do samochodu. Z drugiej strony, Model 3 jest prawdopodobnie tym, jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały rozrywkę podczas długiej podróży. Dolna linia jest taka, że oba są idealne do użytku rodzinnego i nie możesz podjąć złej decyzji tutaj.

Czy Hyundai EV może korzystać z Superchargers Tesli?

W niektórych miejscach na świecie właściciele Hyundai mogą korzystać z Tesla Superchargers. Jednak w większości przypadków nie można używać Tesla Superchargers z innymi samochodami, ponieważ pochodzą one z różnych ładowarek i różnych maksymalnych stawek ładowania kW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z