Hyundai Tucson vs Honda HR-V – który jest lepszy?

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Segment kompaktowych crossoverów to obecnie najpopularniejszy segment samochodów na rynku. Ostatnia dekada lub tak zasygnalizowała erę SUV-ów i crossoverów i wydaje się, że kompaktowe crossovery są najlepiej sprzedającymi się samochodami w ogóle. Powody tego są raczej proste, te samochody są praktyczne, stylowe, bezpieczne, łatwe do życia i doskonale zwymiarowane zarówno do jazdy po autostradzie, jak i w mieście.

W dzisiejszym artykule zamierzamy porównać Hyundai Tucson i Honda HR-V i powiedzieć, dlaczego powinieneś iść na jeden nad drugim. Mamy zamiar porównać je w wielu różnych segmentach, takich jak układ napędowy, projekt, niezawodność, wartość, praktyczność i wiele konkretnych aspektów, takich jak wydajność, bezpieczeństwo i technologii.

Tak więc, Hyundai Tucson vs Honda HR-V – Który jest lepszy? W dziale układu napędowego, te dwa są naprawdę podobne, ponieważ obie marki oferują warianty benzynowe lub hybrydowe. Automatyczne skrzynie biegów i FWD są standardowe dla obu, ale można uaktualnić do AWD, jeśli tak chcesz. Design jest raczej subiektywny, ale oba wyglądają nowocześnie i w zgodzie z resztą segmentu.

Niezawodność, Honda HR-V i Hyundai Tucson są zarówno na samym szczycie gry niezawodności, co oznacza, że nie ma żadnych problemów tutaj. Value-wise, można oczekiwać, aby zapłacić nieco mniej za HR-V, ale różnica w cenie można zauważyć. Praktyczność jest również podobna, ale Tucson jest nieco lepszy również w tym względzie.

Hyundai Tucson

Z ceną startową wynoszącą około 27 000 dolarów, Tucson nie jest najtańszym kompaktowym crossoverem, ale wciąż udaje mu się sprzedawać w dużych ilościach. Jeśli chcesz dokładnie określone modelu, jesteś patrząc na około 37.000 dolarów co najmniej. W tej cenie można wybierać między dwoma silnikami, benzynowym 1,6L 4-cylindrowym o mocy 150 KM lub hybrydową wersją HEV/PHEV, która oferuje silnik 1,6L i silnik elektryczny o łącznej mocy 230 KM/265 KM.

  Czy Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Pod względem stylistycznym, Tucson jest ogromną aktualizacją w stosunku do poprzedniego modelu, ponieważ teraz wygląda naprawdę autentycznie i atrakcyjnie. Wnętrze jest również bardzo ulepszone dzięki dwóm dużym ekranom, oświetleniu otoczenia i swoistej desce rozdzielczej. Tucson prowadzi się w dość normalny sposób, co oznacza, że nie jest to w żadnym wypadku dynamiczny SUV.

Jeśli chodzi o niezawodność, Tucson otrzymał ocenę 88/100 od J.D. Power, co plasuje go w czołówce segmentu, ustępując jedynie najbardziej niezawodnym kompaktowym crossoverom na rynku. Przy około 29MPG łącznie dla zwykłego modelu benzynowego i około 40MPG dla hybrydy, Tucson jest również naprawdę wydajny. Praktyczność jest również świetna dzięki dużemu bagażnikowi i pokaźnym tylnym siedzeniom.

Honda HR-V

Honda HR-V zaczyna się od około 25,000 dolarów, a dobrze wyposażone modele idą za około 30,000 dolarów, co jest znaczną oszczędnością w stosunku do Hyundai Tucson. Jeśli chodzi o silniki, HR-V można mieć albo 2,0L 4-cylindrowy silnik benzynowy z 158 KM lub 1,5L inline 4-cylindrowy hybrydowy z 107 KM. Nawet jeśli te numery hybrydowe nie są zbyt ekscytujące, są one wystarczające dla HR-V hybrydowy zwrócić do 56MPG.

Regularny 1,5L rzędowy 4-cylindrowy HR-V może zwrócić do 30MPG, który również bije Tucson. Jeśli chodzi o projekt, Honda HR-V wygląda trochę niezdecydowany w mojej opinii. Profil boczny wygląda naprawdę elegancko i nowocześnie, podczas gdy zarówno przednie, jak i tylne światła nie są niczym szczególnym dla modelu z 2023 roku. Wnętrze wygląda dobrze, ale nie jest niczym szczególnym.

  Czy Hyundai Sonata to dobry samochód?

Niezawodność jest ograniczona do 75/100, co jest nieco gorszym wynikiem w porównaniu z Tucsonem. Wrażenia z jazdy są raczej podobne, ale Honda HR-V jest nieco bardziej dynamiczna. Gdzie HR-V ma najwięcej sensu jest wartość, ponieważ można je mieć na znaczne zniżki teraz. Przestrzeń wewnętrzna jest więcej niż wystarczająca dla większości ludzi, podobnie jak przestrzeń bagażnika.

Verdict – The Hyundai Tucson is better

Hyundai HR-V jest prawdziwym ciężkim uderzeniem w tym dziale, jeśli chodzi o sprzedaż, ale Tucson jest po prostu lepszy w prawie każdym aspekcie. Modele hybrydowe Tucsona są znacznie mocniejsze, a jednocześnie odpowiednio wydajne. Tucson wygląda również bardziej atrakcyjnie wewnątrz i na zewnątrz dzięki materiałom wyższej jakości i bardziej autentycznemu językowi projektowania.

Jeśli chodzi o przestrzeń, Tucson ma o 8 stóp sześciennych więcej miejsca niż HR-V, a także więcej miejsca na głowę i nogi na wszystkich siedzeniach. Tucson jest również bardziej niezawodny, ma lepszą technologię i jest ogólnie bardziej pożądanym crossoverem.

To nie znaczy, że HR-V jest zły, ponieważ jest to również dobry samochód. Jednak w tej grze są poziomy i ma sens, że Tucson kosztuje więcej niż HR-V.

FAQ Section

Czy Hyundai Tucson jest bezpieczniejszy niż Honda HR-V?

Hyundai Tucson jest znacznie bezpieczniejszym samochodem niż Honda HR-V, ponieważ IIHS przyznał Tucsonowi najbardziej prestiżową nagrodę „Top Safety Pick Plus”, podczas gdy HR-V nie spełnił oczekiwań w zakresie ochrony przed zderzeniami bocznymi. W związku z tym HR-V nie jest nawet blisko Tucsona, ponieważ zawodzi również w zakresie technologii reflektorów.

  Czy Hyundai Ioniq 4 to dobry samochód?

Czy Hyundai Tucson jest lepszym samochodem rodzinnym niż Honda HR-V?

Hyundai Tucson jest ogólnie większym samochodem, co oznacza, że oferuje znacznie więcej miejsca niż HR-V. O wiele łatwiej jest również zamontować fotelik dziecięcy w Tucsonie, ponieważ drzwi otwierają się szerzej i jest po prostu więcej miejsca na manewrowanie fotelikiem dziecięcym w Tucsonie. HR-V to także naprawdę dobry samochód, ale jego wyniki w zakresie ochrony przed skutkami zderzeń są dla wielu osób łamaczem przepisów.

Czy Hyundai Tucson jest bardziej komfortowy niż Honda HR-V?

Według wiarygodnych dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy spędzili sporo czasu w obu z nich, możemy spokojnie stwierdzić, że HR-V jest równie wygodna jak Tucson. Nie są to najwygodniejsze crossovery na rynku, ale są bardziej niż wygodne dla większości ludzi.

Tak czy inaczej, jeśli chcesz, aby były one tak przyjemne, jak to możliwe, powinieneś iść do wyżej wyposażonych modeli, ponieważ niższe trymery są nieco skąpe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z