Hyundai Tucson vs Kia Sportage – który jest lepszy?

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Zarówno Hyundai Tucson jak i Kia Sportage to jedne z najpopularniejszych kompaktowych i średnich SUV-ów dostępnych obecnie na rynku. Mimo, że bazują na tych samych podstawach, wyglądają zupełnie inaczej. Hyundai Tucson vs Kia Sportage – który jest lepszy?

Zaczynając od silników, oba są naprawdę podobne, co oznacza, że moc, wydajność paliwa i wyrafinowanie są prawie identyczne. Design-wise, Hyundai wyszedł z nowym Tucsonem na rok modelowy 2022, podczas gdy Kia właśnie niedawno przeprojektowała Sportage. Projekt wnętrza jest również naprawdę nowoczesny z obu tych, co oznacza, że będzie to trudne połączenie.

Niezawodność-wise, te dwa SUV-y udaje się zaoferować dość bezproblemowe doświadczenie, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, zanim będziemy mogli ocenić je długoterminowo. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, dostajesz całkiem sporo takich samych doświadczeń z tymi dwoma. Oba są dostępne z AWD, co oznacza, że mogą być używane przez cały rok bez żadnych problemów.

Wartość, istnieje tylko kilkaset dolarów różnicy, jeśli chodzi o cenę wyjściową, ale Kia powinna być w stanie utrzymać swoją wartość nieco lepiej, ponieważ jest to nowy samochód. Praktyczność – Tucson oferuje nieco większą przestrzeń bagażnika, podczas gdy przestrzeń wewnątrz jest taka sama.

Hyundai Tucson

Nowy Hyundai Tucson został ujawniony w zeszłym roku, co oznacza, że jest to wciąż naprawdę świeży samochód. Do wyboru mamy 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 150 KM lub hybrydowy 1,6 l, który zwiększa moc odpowiednio do 230 KM lub 265 KM. Wszystkie modele amerykańskie pochodzą z automatyczną skrzynią biegów, podczas gdy niektóre rynki (UE), dostać zarówno ręczny i automatyczny. Wydajność paliwowa oceniana jest na 29MPG.

  Czy Hyundai Veloster jest dobrym samochodem?

Pod względem stylistycznym Tucson stanowi ogromne odejście od poprzedniego modelu, ponieważ Hyundai wreszcie zaczął tworzyć atrakcyjne samochody. Stosunkowo okrągły wygląd z załamaniami w kształcie diamentów sprawia, że Tucson wygląda jak wyrzeźbiony z kamienia. Wnętrze również wygląda naprawdę ładnie dzięki oświetleniu ambientowemu i 10,25-calowemu ekranowi.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, co oznacza, że Tucson został zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi i komforcie. Niezawodność jest doskonała, ponieważ Tucsonowi udaje się być jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w tym segmencie. Cena wyjściowa jest oceniana na 27 000 dolarów, co stanowi naprawdę dobrą wartość. Praktyczność jest naprawdę dobra jak na ten segment, co oznacza, że Tucsonowi nie brakuje przestrzeni.

Kia Sportage

Kia Sportage jest nieco nowszym samochodem niż Tucson, ale te dwa są naprawdę podobne w całym zakresie. Jeśli chodzi o silniki, Kia Sportage dostaje ten sam 1,6L 4-cylindrowy silnik o mocy 150 KM jako standardowy model benzynowy oraz 1,6L 4-cylindrową hybrydę, która oferuje odpowiednio 230 KM lub 265 KM. Jako taki, układ napędowy jest dokładnie taki sam jak w Tucsonie. Jednak MPG jest oceniane na 28MPG.

Pod względem stylistycznym Sportage rzeczywiście wygląda jeszcze bardziej futurystycznie i ostrzej dzięki wyglądającemu jak kosmita przodowi. Wnętrze jest również naprawdę nowoczesne i ładnie rozplanowane z porównywalnie większym 12,3-calowym zestawem wskaźników. Wnętrze jest również wyposażone we wszystkie nowoczesne drobiazgi, takie jak oświetlenie otoczenia i wiele innych niesamowitych funkcji.

  Hyundai Veloster N Niezawodność

Niezawodność powinna być dość podobna jak w przypadku Tucsona, ponieważ te dwa modele mają wspólne układy napędowe, a więc powinny być takie same. Cena wyjściowa jest tylko o kilkaset dolarów wyższa niż Tucsona za model podstawowy. Praktyczność jest taka sama jak w przypadku Tucsona.

Verdict – It’s a draw

Przy tak podobnych samochodach jak te dwa, naprawdę trudno jest wybrać zwycięzcę. Są jednak między nimi pewne różnice, które mogą mieć znaczenie. Po pierwsze, Kia Sportage rzeczywiście wygląda lepiej z zewnątrz, ponieważ wygląda nieco bardziej śmiało i boxier, co jest preferowanym językiem projektowania SUV dla większości ludzi.

Jednak wystrój wnętrza jest nieco bardziej interesujący w przypadku Tucsona, ponieważ wygląda bardziej autentycznie. Podstawowe modele z silnikiem 1.6L dzieli zaledwie kilkaset dolarów. Jednak hybrydowy Sportage kosztuje 2000-3000 dolarów mniej niż Tucson, co jest sporą oszczędnością.

Podsumowując, powinieneś wybrać Sportage, jeśli chcesz nieco bardziej futurystyczny design i nieco nowszy samochód. Tucson jest nieco droższy jako hybryda, ale jest marginalnie bardziej wydajny i ma nieco większą przestrzeń bagażnika.

Bez względu na to, jak na to spojrzeć, te dwa są niemal identyczne. Jako takie, jest to dość niemożliwe, aby wybrać zwycięzcę tutaj. Wszystko sprowadza się do tego, jak postrzegasz te dwa design-wise, ponieważ wszystko inne jest dość podobne.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje leasing Hyundai Tucson lub Kia Sportage?

Ostateczny koszt leasingu zależy od wielu czynników, co oznacza, że nie można go w 100% poprawnie podać. Jednak kilka firm leasingowych opublikowało ceny obu tych samochodów i wygląda na to, że Kia Sportage kosztuje około 265$-270$ miesięcznie przez 36 miesięcy, podczas gdy Tucson kosztuje 10$-15$ miesięcznie mniej.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Kona

To, moim zdaniem, reprezentuje jak identyczne są te dwa. Kia wydaje się bardziej pożądany samochód w mojej opinii, ale są one tak podobne, że nie można podjąć złą decyzję tutaj.

Czy Kia Sportage i Hyundai Tucson to luksusowe SUV-y?

Cóż, mimo że takim markom jak Hyundai i Kia udaje się naprawdę zbliżyć do miana prawdziwie luksusowych marek, te dwa nie są luksusowymi SUV-ami. Można znaleźć garść 21-wiecznej technologii high-end z obu, ale trzeba znacznie więcej, aby SUV być prawdziwym luksusowym SUV.

W związku z tym, możemy postrzegać je jako pomost pomiędzy przystępnymi cenowo rodzinnymi SUV-ami a luksusowymi SUV-ami klasy premium. Prawdziwie luksusowe SUV-y są zazwyczaj droższe, mocniejsze, bardziej komfortowe i bardziej naszpikowane technologią.

Czy Kia Sportage i Hyundai Tucson są takie same?

Hyundai i Kia dzielą od siebie masę części, co oznacza, że Sportage i Tucson są rzeczywiście takie same. Identyczne silniki, skrzynie biegów, układy napędowe i wiele innych elementów sprawiają, że te SUV-y to dwie strony tego samego medalu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z