Hyundai Tucson vs Nissan Rogue – który jest lepszy?

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Jeśli chodzi o kompaktowe crossovery, jesteśmy naprawdę rozpieszczani wyborem, ponieważ istnieją dziesiątki na dziesiątki modeli w tym segmencie, z których wszystkie obiecują zaoferować coś wyjątkowego. Hyundai oferuje crossovera Tucson, a Nissan – Rogue. Oba te modele były kiedyś dość nudne i nijakie, ale teraz naprawdę starają się przenieść rzeczy na wyższy poziom.

Tak więc, Hyundai Tucson vs Nissan Rogue – który jest lepszy? Powiedziałbym, że Hyundai Tucson bierze go przez smidgeon, ale to wszystko zależy od tego, co cenisz bardziej. Jeśli chodzi o silniki, te dwa są naprawdę podobne, ponieważ ich podstawowe silniki są wyłącznie zasilane benzyną i oferują mniej niż 200 KM. Możesz iść na hybrydowe układy napędowe z obu, co jest lepszym wyborem w ogóle.

Design-wise, to jest w dół do osobistych preferencji, ponieważ oba te SUV-y wyglądają futurystyczny, zwłaszcza gdy spojrzeć na światła. Rogue to opcja nieco bardziej wytrzymała i utylitarna, co oznacza, że Tucson jest nieco bardziej cywilizowany i bardziej zorientowany na drogę. Projekt wnętrza jest również do osobistych preferencji, ale myślę, że Tucson bierze go.

Ceny są naprawdę podobne, jak również, ale Rogue nie kosztuje tysiąc lub dwa mniej w prawie wszystkich kategoriach. Praktyczność jest doskonała w obu przypadkach, ponieważ mogą one z łatwością zapakować do czterech dorosłych osób w środku, a także ładunek z tyłu.

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson zaczyna się od około $27,000 w dzisiejszych czasach, co oznacza, że większość stosunkowo dobrze wyposażonych modeli będzie prawdopodobnie kosztować około $35,000 do $37,000 na drodze. Engine-wise, można wybrać między mniejszym 1,6L 54-cylindrowy z 150 KM lub można przejść do wyższej klasy modelu hybrydowego, który oferuje albo 235 KM lub 265 KM. MPG jest oceniane na 29MPG łącznie i AWD jest dostępny jako opcja.

  Hyundai Elantra Touring Niezawodność

Pod względem stylistycznym Tucson prezentuje się naprawdę ciekawie dzięki stosunkowo zaokrąglonemu kształtowi, ale z prostymi akcentami w kształcie diamentów, które podnoszą samochód. Prawdopodobnie najciekawsze aspekty projektowe zarezerwowane są dla świateł samochodu, ponieważ zarówno reflektory przednie jak i tylne wyglądają naprawdę nowocześnie i autentycznie. Wnętrze jest naprawdę ładnie rozplanowane z dużymi ekranami i futurystycznymi drobiazgami, takimi jak oświetlenie otoczenia.

Niezawodność jest naprawdę dobra w przypadku Tucsona, jak w przypadku większości SUV-ów Hyundai w tych dniach. Praktyczność jest również naprawdę dobra, ponieważ Tucson oferuje jeden z największych bagażników w tym segmencie. Widoczność jest naprawdę dobra, a wsiadanie i wysiadanie z Tucsona jest dziecinnie proste dzięki większej wysokości jazdy.

Nissan Rogue

Możesz zaoszczędzić kilkaset dolarów z podstawowym Rogue, ponieważ zaczyna się nieco mniej niż 27.000 dolarów, ale modele o wyższej specyfikacji zwykle kosztują między 33.000 a 36.000 dolarów. Silniki w ofercie są nieco mocniejsze niż w Tucson, ponieważ podstawowy Rogue oferuje 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 184 KM. Rogue nadal nie jest dostępny z hybrydą, co jest z pewnością wadą, ale hybryda nadchodzi prawdopodobnie w przyszłym roku.

Pod względem designu, Nissan Rogue stosuje nieco bardziej surowe i utylitarne podejście, co oznacza, że może przemierzać teren, którego Tucson po prostu nie może. Wnętrze również jest naprawdę dobrze rozplanowane, ale nie jest tak ekscytujące jak w Tucsonie. Design zależy od osobistych preferencji, a niektórym osobom bardziej spodoba się to, co Nissan ma do zaoferowania niż Tucson.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Azera

Niezawodność jest doskonała w przypadku Rogue, ponieważ większość wykresów niezawodności i ankiet daje mu 5 na 5 gwiazdek. Amortyzacja jest nieco bardziej przesadzona z obecnym Rogue, ale to prawdopodobnie zmieni się wraz z nadchodzącą przeprojektowaną wersją. Jedną z korzyści, które otrzymujesz z Rogue jest możliwość wyboru między standardowym Rogue lub Rogue Sport.

Praktyczność jest także naprawdę dobra, gdyż standardowy Rogue oferuje nieco więcej miejsca do siedzenia niż Tucson.

Verdict – The Hyundai Tucson is better

Hyundai Tucson bierze ten jeden, ponieważ jest dostępny z hybrydowym układem napędowym, a Nissan Rogue nie jest. Ponadto, powiedziałbym, że Tucson wygląda lepiej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ale Nissan Rogue Sport jest również naprawdę dobrze wyglądającym samochodem.

Rogue to bardziej utylitarny SUV, co oznacza, że oferuje nieco solidniejszą konstrukcję, która lepiej znosi bicie. Nieco wyższy prześwit pozwala też z większą łatwością pokonywać pofałdowania drogi. Z drugiej strony, Tucson jest lepiej zachowującym się SUV-em na gładkim asfalcie, ale nie o wiele.

Powiedziałbym, że Tucson to bardziej nowoczesny, naszpikowany technologią SUV, podczas gdy Rogue to bardziej klasyczny SUV. W związku z tym Twoja decyzja o zakupie będzie prawdopodobnie oparta na tym, gdzie zwykle jeździsz i który z nich wygląda lepiej.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Tucson jest lepszym samochodem terenowym niż Nissan Rogue?

Hyundai Tucson jest fabrycznie wyposażony w system FWD, ale możesz wybrać model z napędem AWD, co oznacza, że może być używany do łagodnego lub umiarkowanego off-roadingu. Nissan Rogue jest również dostępny z napędem AWD, co oznacza, że może robić to samo. Jednak Rogue jest nieco mocniejszy, co oznacza, że powinien lepiej radzić sobie w terenie.

  Czy Hyundai Azera to dobry samochód?

Dotyczy to tylko standardowego Nissana Rogue, ponieważ Nissan Rogue Sport jest dość podobny do Hyundai Tucson.

Czy Hyundai Tucson jest bardziej wydajny niż Nissan Rogue?

Możesz oczekiwać około 29MPG łącznie z Tucsonem, podczas gdy Nissan Rogue jest w stanie zwrócić około 28MPG. Różnica w wydajności jest najbardziej zauważalna przy prędkościach autostradowych, gdzie Rogue udaje się pokonać Tucsona nawet o 4MPG.

Jednak Tucson jest wyposażony w silnik hybrydowy, co oznacza, że jazda w mieście jest znacznie lepsza w przypadku Tucsona. Według wiarygodnych źródeł internetowych, wersja HEV Tucsona powinna być w stanie zwrócić do 40MPG łącznie.

Ile kosztuje leasing Hyundai Tucson i Nissan Rogue?

Hyundai Tucson kosztuje około 250 do 260 dolarów miesięcznie przez 26 miesięcy, natomiast Nissan Rogue kilkadziesiąt dolarów więcej. Wszystko zależy od umowy, którą można uzyskać, co oznacza, że są one naprawdę podobne pod tym względem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z