Ile kosztuje nowa szyba samochodowa

Jeśli uszkodzenie przedniej szyby, trzeba będzie go wymienić, ale wiedząc, ile to kosztuje zależy od kilku różnych czynników, takich jak rodzaj szkła używasz, marki i modelu samochodu, jakość wycieraczek, specjalne cechy szyby, rodzaj uszkodzenia i czy chcesz zdecydować się na fabrycznych lub aftermarket szyby.

Czasami jesteś w stanie po prostu naprawić swoją przednią szybę, a nie wymieniać go całkowicie. Jednak naprawy, takie jak te nie są długoterminowe rozwiązania, ponieważ wymiana szyby całkowicie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Średnio, jesteś patrząc na $ 200 $ 500 rachunek, jeśli chcesz wymienić, a nie naprawić swoją przednią szybę. Różne rodzaje sklepów szkła również opłaty w różny sposób, co oznacza, że określenie prawidłowej kwoty jest dość trudne.

Jednakże, przednia szyba może być naprawiony w niektórych przypadkach, ale cena jest jeszcze trudniejsze do zmierzenia. Wreszcie, lepiej jest wcześniej ubezpieczyć przednią szybę, ponieważ jeśli to zrobisz, twoje ubezpieczenie pokryje wszystkie koszty i nie będziesz musiał się o nic martwić.

Całkowita wymiana przedniej szyby – szyby OEM vs. szyby z rynku wtórnego

Jak już wcześniej wspomniano, jeśli uszkodzisz przednią szybę, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest jej całkowita wymiana. W ten sposób upewnisz się, że wszystkie uszczelki są prawidłowe, nie pogorszysz swojej widoczności, a także Twoje ogólne bezpieczeństwo na przedniej szybie znów będzie nienaruszone.

Jednak wymiana całej przedniej szyby nie jest dokładnie łatwą rzeczą do zrobienia, ponieważ wymaga dużo delikatnej i precyzyjnej pracy, aby zrobić to poprawnie. Oznacza to, że trzeba będzie zapłacić przyzwoitą ilość pieniędzy w koszty pracy sam do wymiany.

  Jaki jest najbrzydszy samochód?

Otwiera to możliwość pójścia na oryginalnym lub aftermarket szyby. Aftermarket szyby niekoniecznie są złe, ale jeśli tylko kosztować ułamek oryginalnego kosztu, są one najprawdopodobniej nie do zadania. Jako takie, to lepiej zdecydować się na oryginalną szybę bez względu na to, jak na to spojrzeć.

Aftermarketowe szyby różnią się pod względem grubości, trwałości, a nawet koloru, co oznacza, że nie zawsze są zaprojektowane na tyle precyzyjnie, by wypełnić luki, które w przeciwnym razie wypełniłaby oryginalna szyba.

Naprawa przedniej szyby – skuteczność i koszty

Jak już wcześniej wspomniano, nie musisz wymieniać przedniej szyby za każdym razem, ponieważ często możesz zdecydować się na jej naprawę. Oznacza to, że przednia szyba może być technicznie naprawiona i przywrócona do swojej pierwotnej integralności strukturalnej, ale nigdy nie będzie w stanie całkowicie usunąć pęknięcia.

Jednakże, jeśli nadal prowadzić samochód z uszkodzoną szybą, są szanse, że pęknięcie będzie rozprzestrzeniać się bez względu na to, co robisz. Nawet jeśli naprawić go według wielu specjalistów, to nadal nie jest gwarancją, że pęknięcie nie będzie rozprzestrzeniać się dalej.

Pojedynczy chip w przedniej szybie może kosztować więcej niż 100 dolarów do naprawy, podczas gdy bardziej dokładne naprawy szyby może kosztować więcej niż dwa razy, że. W celu naprawy pękniętej szyby, trzeba wypełnić pęknięcia ze specjalną żywicą, która całkowicie uszczelnia pęknięcie i powinien w teorii zatrzymać pęknięcie od rozprzestrzeniania.

Porady i wskazówki dla mocniejszej szyby przedniej

Jeśli czytasz to, ponieważ Twoja przednia szyba jest pęknięta, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wymienić ją na nową. Jednak, aby utrzymać nową szybę przednią z pęknięć, należy rozważyć te czynniki, aby proaktywnie rozwiązać wszelkie problemy, które mogą pojawić się w przyszłości.

  Samochody o najmniejszym zużyciu paliwa

Przed wszystkim innym, należy upewnić się, aby ubezpieczyć samą szybę. Pamiętaj, aby zdecydować się na kompleksowe ubezpieczenie samochodu, który obejmuje szeroki zakres potencjalnych zagrożeń, w tym pęknięć szyby. Polityki ubezpieczeniowe, takie jak te zwykle kosztują około 150 dolarów – 200 dolarów rocznie dla „regularnych” samochodów.

Folia ochronna lakieru jest cienka niewidoczna warstwa wzmocnionego materiału, który jest często używany do ochrony samochodu przed różnymi wgnieceniami i zadrapaniami. Istnieją jednak specjalne materiały PPF, które są zaprojektowane specjalnie dla powierzchni szklanych.

Wreszcie, nigdy nie wylewaj gorącej wody na oblodzoną szybę, ponieważ gwałtowne zmiany temperatury mogą spowodować pęknięcie wszystkich rodzajów powierzchni szklanych, w tym przednich szyb.

Sekcja FAQ

Czy mogę samodzielnie wymienić przednią szybę w samochodzie?

Technicznie rzecz biorąc można, ale takie zadania należy pozostawić wyszkolonym profesjonalistom, ponieważ wymiana szyby wymaga zazwyczaj posiadania odpowiednich narzędzi do pracy oraz doświadczenia potrzebnego do bezpiecznego obchodzenia się z rozbitym szkłem. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest znalezienie warsztatu szklarskiego w pobliżu i poproszenie o wycenę, ile to powinno kosztować.

Konkretne aspekty, które należy pamiętać, to jak drogie jest przednia szyba i jak drogie są koszty pracy. Czasami jest to bardziej sensowne, aby zainwestować w zupełnie nowej szyby siebie i poprosić o zadanie wymiany szyby oddzielnie. Tak czy inaczej, upewnij się, aby zbadać wiele różnych opcji wcześniej.

Czy mogę samodzielnie naprawić szybę przednią w samochodzie?

Jak stwierdzono powyżej, nie należy próbować wymienić przednią szybę samodzielnie, jeśli nie jesteś wystarczająco doświadczony, ale można naprawić przednią szybę samodzielnie, jeśli pęknięcie jest małe i łatwo się do niego dostać. Oznacza to, że można kupić zestaw potrzebny do naprawy przedniej szyby online, ale tylko wtedy, gdy pęknięcie szyby nie jest rozszerzenie w kierunku parapetów.

  Jaki jest najlepszy SUV dla grubej osoby?

Jeśli pęknięcie rozciąga się poza widocznym obszarze przedniej szyby, oznacza to, że nie jesteś w stanie naprawić go bez zdejmowania go. Jako takie, nawet nie próbować go naprawić, i po prostu przejść przez profesjonalną drogę.

Dlaczego wymiana szyby czołowej jest tak kosztowna?

Współczesne samochody są wyposażone w różnego rodzaju funkcje, które znajdują się w przedniej szybie, takie jak wszelkiego rodzaju głębokie czujniki L i kamery, czujniki radarowe i wiązki podczerwieni. Oznacza to, że często mogą one ulec uszkodzeniu wraz z samą przednią szybą, a większość z nich kosztuje dużo pieniędzy, aby wymienić.

Ponadto, jeśli te funkcje są nienaruszone, nadal muszą być usunięte ze starej szyby i zainstalowane w nowym. Windshields takie jak te są droższe do wykonania, ponieważ nie są one wykonane w dużych ilościach.
Ponadto, niektóre samochody są ograniczone w produkcji, co oznacza również, że części zamienne, w tym szyby, są również ograniczone.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z