Ile kosztuje wymiana akumulatora w Tesli?

Akumulatory Tesli są tworzone tak, aby wytrzymywały od 300 000 do 500 000 mil. Dlatego właściciele Tesli nie powinni się martwić o wymianę baterii w najbliższym czasie. Niezależnie od tego, ile kosztuje wymiana akumulatora Tesli?

Koszt wymiany baterii Tesli różni się w zależności od modelu Tesli. Niemniej jednak, będzie Cię to kosztować od około 3 000 do 15 000 dolarów. Koszt ten obejmuje koszty części i robocizny. Zauważ, że Tesla nie udostępnia cennika części, więc jest to szacunek od poprzednich właścicieli Tesli, którzy kupili i wymienili swoje zdegradowane baterie.

Tak więc, jeśli Twoja bateria uległa degradacji i traci ładunek lub potrzebuje dużo czasu, aby w pełni się naładować, możesz wymienić baterię po szacunkowym koszcie podanym powyżej. Dane terenowe pokazują, że pojemność baterii Tesli spadnie o 5% w ciągu pierwszych 50,000 mil i będzie się nadal pogarszać w tym tempie aż do 200 tys. mil, gdzie spadnie o 10%.

Koszt wymiany baterii Tesli w różnych modelach Tesli

Jeśli zauważysz, że wydajność baterii w Twojej Tesli spadła, możesz zdecydować się na jej wymianę. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ większość akumulatorów Tesli jest tak skonstruowana, aby wytrzymać ponad 30 lat. Ale w zależności od Twoich nawyków jazdy i pogody, może się okazać, że będziesz musiał wymienić baterię szybciej niż przewiduje to jej żywotność.

Oto różne koszty, jakie poniesiesz przy wymianie baterii w poszczególnych modelach Tesli:

Koszt wymiany akumulatora: Tesla Model 3

Tesla Model 3 to podstawowy model Tesli. Wraz ze wzrostem produkcji tego modelu, wiele osób może być zmuszonych do wymiany baterii w przyszłości. Średnio, wymiana baterii w Tesla Model 3 będzie Cię kosztować około 13 000 dolarów. Obejmuje to koszt powiązanych części i pracy.

  O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

Tesla Model 3 ma różne rozmiary baterii, które wahają się od 50 kWh do 82 kWh. Ceny tych baterii wahają się od 7 000 do 12 000 dolarów. W niektórych przypadkach może być konieczna wymiana pakietu baterii, która kosztuje od 20 000 do 28 000 dolarów. Należy pamiętać, że pojedynczy pakiet akumulatorów składa się z czterech modułów, a jeden moduł kosztuje około 6 000 dolarów.

Dlatego, jeśli zamierzasz wymienić baterię w swojej Tesli Model 3, powinieneś być wyposażony w co najmniej 13 000 dolarów. W zależności od wariantu Tesli, możesz być zmuszony zapłacić więcej.

Koszt wymiany akumulatora: Tesla Model Y

Tesla Model Y jest jednym z modeli Tesli z kilkoma skargami i problemami związanymi z bateriami. Ale ponieważ ta bateria ma podobną konstrukcję do Tesli Model 3, koszt wymiany jej baterii jest również taki sam. Przy szacowanej cenie za kWh na poziomie 137 dolarów, spodziewaj się, że za nową baterię zapłacisz od 10 000 do 12 000 dolarów.

Podobnie jak Tesla Model 3, Model Y ma różne rozmiary baterii, które zazwyczaj wahają się między 75 kWh i 82 kWh. Niemniej jednak, po dodaniu części i kosztów robocizny, będziesz musiał zapłacić od 10 500 do 13 500 dolarów, co jest dość sprawiedliwe.

Koszt wymiany baterii: Tesla Model S

Tesla Model S zarejestrowała również mniej problemów z bateriami. Wręcz przeciwnie, przyciąga najwyższy koszt wymiany baterii. Trzeba będzie to wydać szacunkowy koszt około 12.000 dolarów do 15.000 dolarów, aby mieć swój Tesla Model S bateria zastąpiona. Cena ta obejmuje robociznę i części.

  Czy Tesla musi się rozgrzać?

Należy pamiętać, że wymiana baterii Tesla trwa około 3 do 13 godzin. Tak więc, im łatwiejszy jest problem, tym taniej i szybciej zostanie on wymieniony.

Koszt wymiany baterii: Tesla Model X

Użytkownicy Tesli Model X nie mieli wielu problemów z baterią. Mimo to koszt wymiany akumulatora w tym modelu powinien być nieco niższy niż w Modelu S. Średnio wymiana akumulatora, zaopatrzenie się w części towarzyszące i robocizna powinny kosztować Cię około 14 000 dolarów.

Jedyną rzeczą, która jest bardziej kosztowne, jeśli chodzi o wymianę baterii na Model X jest koszt pracy. W przeciwieństwie do Tesli Model S, za robociznę trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 dolarów.

Jakie są oznaki zużytej baterii Tesli?

Baterie Tesli są tak skonstruowane, by wytrzymać ponad 500 000 mil. Niezależnie od tego, ważne jest, aby monitorować baterię i zdecydować, czy należy ją wymienić, czy nie, jeśli wykazuje oznaki starzenia się. Oto kilka oznak, które świadczą o tym, że Twój akumulator jest zużyty:

  • Brak możliwości naładowania akumulatora.
  • Ogromny spadek zasięgu jazdy o ponad 20%.
  • Zmniejszenie zasięgu większe niż 30% kryteriów gwarancji.
  • Powiadomienie od producenta, że coś jest nie tak z akumulatorem Twojego samochodu.
    Jeśli więc zauważysz jeden z powyższych znaków, wiedz, że nadszedł czas na wymianę baterii w Twoim samochodzie Tesla.

FAQ

Jak długo wytrzymuje bateria Tesli?

Akumulatory Tesli wytrzymują ponad 500 000 mil, czyli w przybliżeniu ponad 30 lat. Dodatkowo, oznacza to, że karoseria samochodu zniszczy się wcześniej niż bateria. Jednakże, bateria będzie ulegać degradacji na przestrzeni lat od 5% przez pierwsze 50,000 i 10% przez 200,000 mil.

  Czy jazda Teslą jest tańsza niż pojazdem na gaz?

Czy wymiana baterii w Tesli jest objęta gwarancją?

Zanim kupisz Teslę, warto zrozumieć, co obejmuje jej gwarancja, aby nie dać się zwariować. Gwarancja na akumulatory Tesli obejmuje pakiet akumulatorów i części przez okres do 8 lat lub 150 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, przy zachowaniu minimalnej pojemności akumulatora na poziomie 70%.

Oznacza to, że jeśli jeden z elementów akumulatora ulegnie awarii, np. przewód wysokiego napięcia lub ogniwo, Tesla pokryje koszty części, robocizny i inne wydatki związane z naprawą.

Czy ważne jest, aby sprawdzić baterię w używanej Tesli przed zakupem samochodu?

Tak, sprawdzenie akumulatora w używanej Tesli przed zakupem jest bardzo ważne. Bateria w używanej Tesli jest jak silnik w używanym samochodzie ICE. Dlatego musisz go odpowiednio skontrolować, ponieważ to on zadecyduje o tym, jak długo samochód będzie działał.

Jeśli chcesz kupić używaną Teslę, najlepiej zlecić jej przegląd w centrum serwisowym Tesli. Eksperci w centrum serwisowym Tesli podadzą Ci pełne informacje na temat zdrowia, stanu i statusu samochodu i jego baterii. Ponieważ koszt nowego akumulatora Tesli jest bardzo wysoki, sprawdzenie go jest niezwykle istotne.

Końcowe przemyślenia

Koszt wymiany akumulatora Tesli zależy od problemu i modelu. Średnio wymiana baterii Tesli będzie Cię kosztować od 3 000 do 15 000 dolarów. Tesla Model 3 ma najniższy koszt wymiany baterii, podczas gdy Tesla Model S ma najwyższy koszt wymiany baterii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z