Ile wart jest mój samochód

Prawidłowa wycena samochodu jest niezbędna, gdy przychodzi czas na jego sprzedaż. Jako takie, istnieje kilka różnych sposobów, jak można to zrobić prawidłowo. Możesz albo iść online i szukać witryn oceny samochodów, które są znane z wysokiego ruchu i niezawodności.

Można również wziąć swój samochód do dealera i poprosić o wycenę lub można również zdecydować się przejść przez trade-in trasy. Jednak najlepszym sposobem, jak można określić wartość samochodu jest zrobić to samemu. Aby to zrobić właściwie, trzeba scout w Internecie dla podobnych samochodów z podobnym wyposażeniem i przebiegiem i spróbować zrobić wzór.

Jeśli chcesz, aby ktoś inny ocenić swój samochód, musisz być świadomy faktu, że dealer jest prawdopodobnie będzie ocenić swój samochód biorąc pod uwagę ich potencjalnej marży zysku. Oznacza to, że jesteś prawdopodobnie będzie uzyskać niższą ocenę na dealera.

Tak czy inaczej, im więcej danych zgromadzisz, tym łatwiej będzie właściwie ocenić swój samochód. Możesz również poprosić swoich przyjaciół, aby pomogli Ci w badaniu, ponieważ ktoś, komu ufasz i ktoś, kto nie chce kupić samochodu od Ciebie, prawdopodobnie oceni Twój samochód bardziej poprawnie.

Internetowe strony oceny wartości samochodu – punkt odniesienia

Istnieje niezliczona ilość stron z wycenami samochodów online i wybór tej właściwej nie jest łatwym zadaniem. Możesz jednak wykorzystać to na swoją korzyść, po prostu używając ich wszystkich, gdy przychodzi do oceny Twojego samochodu.

Edmunds, raporty konsumentów, Whatcar, Autovisual, Autotrader, Confused są wszystkie popularne strony, które oferują darmowe narzędzia oceny samochodu. Często wymagają one wypełnienia określonych danych o samochodzie, takich jak tablica rejestracyjna, przebieg i wiele innych aspektów, które powinny pomóc określić wartość tak poprawnie, jak to możliwe.

  Najlepsze samochody elektryczne na pierwszy samochód

Strony takie jak te powinny służyć jedynie jako punkt odniesienia, jeśli chcesz ocenić swój samochód prawidłowo. Oznacza to, że strony takie jak te nigdy nie są w 100% po prostu dlatego, że nie mogą wziąć pod uwagę wszystkie specyfiki samochodu, takie jak konkretne zadrapania, lekkie odbarwienia, lub uszkodzone wykończenia i tak.

Czasami nawet właściciel nie jest świadomy, że jego samochód został przemalowany, co oznacza, że nigdy nie można ufać tym stronom, aby dać ci najlepszą ocenę.

Dealerzy, handlarze samochodami i profesjonalni rzeczoznawcy – bardziej dogłębna ocena

Wielu dealerów oferuje specjalne usługi, które obejmują bezpłatne lub stosunkowo tanie usługi oceny samochodu. Oznacza to, że dealer powinien podejść do Twojego samochodu z neutralnego punktu widzenia, aby właściwie go ocenić, ale rzadko tak się dzieje.

Nawet jeśli prawie nikt inny tam jest w stanie ocenić swój samochód, jak również dealera, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że często oceniają samochody z określonym marginesem zysku w umyśle. Oznacza to, że prawdopodobnie wycenią Twój samochód na mniej niż jest wart, zwłaszcza jeśli są zainteresowani jego kupnem od Ciebie.

Jednak firmy takie jak CarMax oferują bardziej dogłębną ocenę, ale dobrze wiesz, że są one łatwo dostępne, aby zapłacić Ci cokolwiek wartość oferują. Mimo to, oceny te nie są czymś, czego należy szukać, jeśli chcesz sprzedać swój samochód samodzielnie.

  Jakich używanych samochodów nie kupować?

Wycena samochodu we własnym zakresie – właściwy sposób

Jeśli chcesz mieć najwyższy poziom pewności, że nikt nie próbuje zaniżyć wartości Twojego samochodu, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest jego samodzielna wycena. Oznacza to, że jeśli chcesz to zrobić poprawnie, będziesz musiał zebrać wiele informacji z różnych źródeł.

Przede wszystkim należy upewnić się, że dobrze wiemy, co oferuje nasz samochód. Oznacza to, że powinieneś dowiedzieć się, jakie części Twojego samochodu są standardowe, a jakie stanowią wyposażenie dodatkowe. W ten sposób będziesz w stanie wydestylować „bazową” wartość swojego samochodu bez żadnych opcji, co powinno znacznie ułatwić proces.

Ponadto, należy zlokalizować wszystkie uszkodzenia samochodu i spróbować dowiedzieć się, ile kosztują ich naprawy. Wreszcie, trzeba porównać swoje dane z niezliczonych ilości samochodów obecnie na sprzedaż. Spróbuj także poszukać sprzedanych cen, które powinny zawęzić prawidłową wartość Twojego samochodu jeszcze bardziej.

Szukaj konkretnych czynników, takich jak podobny przebieg, podobny rok modelowy, podobne wnętrze i kolor zewnętrzny, te same układy napędowe, podobna lista wyposażenia i podobny stan. Te czynniki powinny pomóc Ci wycenić Twój samochód we właściwy sposób.

Dział FAQ

Jakich informacji potrzebuję, aby ocenić swój samochód za pomocą strony internetowej do oceny samochodów?

Aby ocenić swój samochód na stronie internetowej, muszą Państwo podać takie dane jak: numer rejestracyjny, przebieg samochodu, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, kod pocztowy i wszystkie specyficzne dane związane z Państwa samochodem.

  Czy grubi ludzie mogą jeździć samochodami sportowymi?

Jeśli Twój pojazd jest finansowany lub leasingowany, musisz również przekazać wyciągi z konta kredytodawcy. W sumie muszą Państwo przygotować swoje dokumenty tożsamości oraz dokumenty związane z samochodem i prawem własności.

Co muszę zrobić, zanim oddam samochód do oceny?

Przede wszystkim należy dokładnie wyczyścić samochód zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Proszę również pamiętać o usunięciu wszystkich swoich rzeczy z wnętrza i przestrzeni bagażnika. Bardzo wskazane jest pozostawienie samochodu z otwartymi oknami, aby pozbyć się wszystkich potencjalnych zapachów.

Sprawdź poziom płynów w samochodzie i światła, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem. Zbierz wszystkie dokumenty wymienione w poprzednim artykule i upewnij się, że zabrałeś ze sobą wszystkie klucze zapasowe.

Jak mogę podnieść wartość mojego samochodu?

Po pierwsze i najważniejsze, należy usunąć wszystkie drobne niedoskonałości, takie jak odpryski lakieru lub inne mechaniczne, elektryczne lub kosmetyczne problemy. Zachowaj całą dokumentację serwisową z wszystkich poprzednich sesji serwisowych.

Wyczyść samochód najlepiej jak to możliwe, zwłaszcza wnętrze. Ponadto, jeśli jesteś właścicielem starszego samochodu, powinieneś również wypolerować reflektory i tylne światła. Upewnij się również, że zebrałeś wszystkie informacje, które otrzymałeś wraz z samochodem, kiedy go kupiłeś.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z