Jaguar E-Pace Niezawodność

Jaguar Motors to luksusowa marka pojazdów, która jest dobrze znana z produkcji samochodów luksusowych i sportowych. Jaguar E-pace to subkompaktowy luksusowy crossover SUV z napędem na przednie lub wszystkie koła, produkowany przez Jaguar Land Rover. Został on po raz pierwszy oficjalnie ujawniony w 2017 roku jako 2. SUV Jaguara.

Przegląd

5-drzwiowy SUV to przyjemna jazda z klasycznym wnętrzem pierwszej klasy. Jednak nadal nie zapewnia dodatkowej przestrzeni i nie jest również paliwooszczędny, jak niektóre inne luksusowe subkompaktowe SUV-y są. Jaguar E-Pace występuje w różnych wariantach silnikowych z 1,5-litrowym silnikiem Ingenium AJ150 I4 i 2,0-litrowym silnikiem Ingenium Aj200 I4. SUV przyspiesza od 0 do 60 mph w zaledwie 6,1 sekundy.

Niezawodność

Pod względem niezawodności, E-pace nie jest nawet przeciętny. Jest to najmniej niezawodna rodzina SUV-ów wśród wszystkich SUV-ów marki i zajęła 21. miejsce wśród 31 producentów, co jest dość rozczarowujące. Niezawodność każdego pojazdu zależy od różnych czynników, w tym jego funkcji bezpieczeństwa, kosztów utrzymania i napraw oraz wartości odsprzedaży.

Bezpieczeństwo

Pomimo niskiej pozycji w rankingu niezawodności, Jaguar E-Pace nadal jest w stanie uzyskać dobry wynik w zakresie oceny bezpieczeństwa. SUV nie uzyskał najwyższego wyniku w swojej klasie w żadnej kategorii, ale ogólny średni wynik był całkiem imponujący. Według Euro NCAP, E-Pace zdołał zdobyć ocenę 5 gwiazdek.

Stawka amortyzacji

Stawki amortyzacji są również dość istotne przy określaniu niezawodności każdego pojazdu. Stawki amortyzacji Jaguar E-Pace są dość wysokie, co oznacza, że będzie miał niską wartość odsprzedaży. Według szacunkowej stawki, E-Pace będzie deprecjonować około 54% w ciągu 5 lat.

Konserwacja i naprawa

Koszty utrzymania i napraw pojazdów luksusowych są zazwyczaj wysokie, podobnie jak ich ceny. Konserwacja i koszty naprawy szacowane Jaguar E-Pace jest szacowany na zakres od około $100-$4534 w ciągu pierwszych 5 lat od zakupu.

FAQ

Czy Jaguar E-Pace jest Front-Wheel-Drive, Rear-Wheel-Drive lub All-Wheel-Drive samochód?

Jaguar E-Pace jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

  Alfa Romeo 4C Niezawodność

Ile miejsc jest w E-Pace?

Jaguar E-Pace to samochód posiadający 5 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Jaka jest moc w Jaguarze E-Pace i czy ma on turbo?

Jaguar E-Pace ma 246 koni mechanicznych i 269 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Jaguar E-Pace ma 18 X 8-calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 8-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Jaguar E-Pace ma jakieś problemy?

E-Pace jest stosunkowo nowym pojazdem. Jednak było kilka zgłoszonych problemów z nim. Obejmują one dopasowanie paneli i wady lakiernicze oraz wyciek płynu AdBlue z węży i korków wlewu. Przewody odpowietrzające ocierające się o elementy silnika. Pękające tylne zawieszenie. Występują również usterki w systemie infotainment.

Jaka jest różnica między E-Pace a F-Pace?

Wnętrze E-Pace’a zostało zainspirowane przez model F-Type. Charakteryzuje się deską rozdzielczą typu wraparound i intuicyjnymi elementami sterującymi, a także 10-calowym dotykowym ekranem infotainment. Pod względem designu wnętrze F-Pace jest bardziej zbliżone do XE lub XF. Oba są zachwycające i mogą być po prostu sprowadzone do osobistych preferencji.

Który jest lepszy Evoque czy E-Pace?

Ten silnik został zaprojektowany, aby zwiększyć prędkość i moc dla trudnego terenu i przeszkód. Jaguar E-PACE jest lepszym wyborem, jeśli bardziej zależy Ci na przyspieszeniu i prędkości na drodze.

Który jest lepszy Audi Q3 czy Jaguar E-Pace?

MotorTrend ostatecznie wybrał Audi Q3 ze względu na jego lepsze wnętrze. E-Pace i Q3 mają podobne wady. Oba SUV-y oferują niewygodne przejazdy i oba mają dużo plastiku we wnętrzu.

Czy Jaguary są bardziej niezawodne niż Range Rover?

Ostatnie badanie J.D. Power dotyczące niezawodności uplasowało Jaguara na trzecim miejscu, podczas gdy Land Rover był ostatni z 244 problemami na 100 pojazdów (PP100). To znacznie więcej niż średnia branżowa wynosząca 121 PP100.

  Ford Super Duty Niezawodność

Czy Jaguar E-Pace posiada system Android Auto?

Wszystkie modele Jaguara z 2022 roku są kompatybilne ze smartfonami, więc nie trzeba się martwić o aktualizację. 2022 Jaguar F-PACE- Standard Apple CarPlay(r), oraz Android Auto ™. 2022 Jaguar E-PACE- Standard Apple CarPlay, oraz Android Auto ™.

Czy E-Pace ma CarPlay?

Tak, wszystkie modele Jaguara są standardowo wyposażone w CarPlay, który pozwala kierowcom na dostęp do muzyki, podcastów, audiobooków, nawigacji i innych aplikacji za pośrednictwem ekranu pojazdu.

Czy E-Pace posiada system nawigacji?

Tak, Jaguar E-PACE jest wyposażony w opcjonalny 11,4-calowy wyświetlacz dotykowy z systemem nawigacji, który obejmuje rozpoznawanie głosu, tekst na mowę i łączność Bluetooth.

Czy mogę uaktualnić mój system infotainment Jaguar?

Twój samochodowy system infotainment może pozwolić Ci na aktualizację Twojego pojazdu Jaguar. Można zaktualizować swój pojazd Jaguar z najnowszych funkcji i w celu zapewnienia maksymalnej stabilności. Możesz po prostu wybrać datę i czas, aby zaktualizować swój pojazd dla starszych modeli po otrzymaniu powiadomienia.

Czy Jaguar E-Pace ma podgrzewane siedzenia?

E-Pace może pomieścić do pięciu osób. Standardowo wyposażony jest w skórzaną tapicerkę, elektrycznie regulowane podgrzewane przednie fotele. Można doposażyć się w podgrzewane tylne fotele i skórzaną tapicerkę.

Czy Jaguar E-Pace posiada napęd 4×4?

Jaguar wyposażył większość modeli E-Pace w napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów, ale można też mieć napęd na przednie koła i skrzynię 'jeśli wybór padnie na silnik Diesla D165.

Czy Jaguar E-Pace jest tego wart?

Chociaż 2022 Jaguar E-Pace może być przyjemny w prowadzeniu i posiada wspaniałe wnętrze, nie jest tak przestronny ani paliwooszczędny jak inne luksusowe subkompaktowe SUV-y. Ogólnie rzecz biorąc, powiedzielibyśmy, że jest tego wart!

Czy Jaguar F-pace jest wygodny?

Tak, E-Pace oferuje płynną jazdę i mnóstwo komfortu, zwłaszcza podczas jazdy z większymi prędkościami. Jakość jazdy jest bardzo dobra, nawet na nierównych drogach. Luksusowy SUV Jaguar F-Pace jest dwurzędowym luksusowym SUV-em, który może pomieścić pięć osób. Przednie fotele są nośne i wygodne, z dużą ilością miejsca na głowę i nogi dla wyższych pasażerów i kierowców.

  Czy felgi Mercedes pasują do Jaguar

Czy Jaguar E-Pace jest samochodem luksusowym?

Jaguar E-Pace z 2022 roku to świetny luksusowy subkompaktowy SUV. Jego responsywne prowadzenie sprawia, że jest łatwy w prowadzeniu. Bogaty asortyment wyposażenia, prosty system infotainment, materiały premium i stylowa stylistyka czynią z E-Pace’a kabinę najwyższej klasy.

Czym jest PIVI pro Jaguara?

Jaguar Pivi Pro, platforma infotainment Jaguara, jest już dostępna. Pozwala ona kierowcom z West Palm Beach uzyskać dostęp do funkcji Jaguar Pivi Pro i aplikacji na smartfony poprzez intuicyjny ekran dotykowy, który może być kontrolowany za pomocą poleceń głosowych.

Czy PIVI Pro obsługuje bezprzewodowe CarPlay?

Tak, PIVI Pro obsługuje bezprzewodowy system CarPlay. Dla doświadczenia połączonego samochodu/smartfona, Apple CarPlay(tm) i Android Auto(r), są w pełni zintegrowane z ekranem głównym PIVI. + Aby aktywować funkcję bezprzewodową, usuń telefon i ponownie sparuj go przez Bluetooth zarówno w smartfonie, jak i w pojeździe.

Czy Jaguar E-Pace to dobry samochód?

Osiągi: SUV Jaguar E-Pace jest bardzo dobry. Dynamiczne prowadzenie Jaguara E-Pace i ostre układy napędowe sprawiają, że jest on bardziej przyjemny w prowadzeniu niż inne luksusowe subkompaktowe SUV-y. Ma również doskonałe wnętrze, z najwyższej jakości przednimi fotelami i przyjaznymi dla użytkownika technologiami. Nie jest jednak idealny.

Czy Jaguar E-Pace 2022 jest elektryczny?

Nie, jest to hybryda typu Plug in Hybrid. 2022 Jaguar E-Pace dodaje styl i wrażenia z jazdy do kategorii luksusowych małych SUV-ów/crossoverów. To może być mądry pomysł, aby zapisać nazwę E-Pace na rzecz pojazdu elektrycznego. Jednak E-Pace oferuje różne układy napędowe oparte na spalaniu (choć jeden z nich może być wzbogacony o łagodną hybrydę).

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z