Jaguar XF Niezawodność

Jaguar XF występuje w dwóch wariantach 4-drzwiowego sedana i 5-drzwiowego kombi. Jest to luksusowy samochód klasy executive/mid-size, który rozpoczął swoją produkcję w 2007 roku i jest kontynuowany.
Luksusowe sedany są generalnie droższe, ale Jaguar XF jest bardziej przystępny cenowo niż wielu jego konkurentów.

Przegląd

Sportowy sedan Jaguara XF jest najbardziej zaawansowanym, wydajnym i wyrafinowanym pojazdem Jaguara. Z dwoma potężnymi silnikami i dobrą oszczędnością paliwa, XF oferuje wiele do wyboru. Wnętrze tego Jaguara jest przestronne, wygodne i jest wyposażony w nowy i ulepszony system infotainment. Luksusowy sedan może przyjść w różnych opcji silnikowych, w tym 2,0-litrowy turbodoładowany Ford Eco-boost I4, 3,0-litrowy doładowany Jaguar AJ126, a najpotężniejszy jeden 5,0-litrowy doładowany Jaguar AJ133S V8. Silnik 2.0-L produkuje 246 koni mechanicznych i współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Niezawodność

Według Driver Power, Jaguar konsekwentnie przewyższa Audi, BMW i Mercedes. Z solidnym 12. miejscem wśród 30 producentów, Jaguar pokonał swoich rywali z segmentu premium, podczas gdy jego XF sprzed faceliftingu uplasował się na szacownym 47. miejscu wśród 100 pojazdów. Wśród luksusowych samochodów średniej wielkości, ocena niezawodności Jaguara XF wynosi 3.0 na 5.0.

Bezpieczeństwo

Jaguar XF jest wyposażony we wszystkie funkcje bezpieczeństwa, jakich potrzebuje luksusowy sedan. Posiada on ogólny wynik 32.38 z 37 punktów w testach ANCAP. Pojazd jest standardowo wyposażony w podwójne przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki powietrzne i kurtyny boczne chroniące głowę. Dodatkowo, w wyposażeniu standardowym znajduje się ABS, elektroniczny rozdział siły hamowania (EBD) oraz elektroniczna kontrola stabilności (ESC).

  Ferrari F12 Berlinetta Niezawodność

Amortyzacja

Jeśli chodzi o amortyzację i wartość odsprzedaży pojazdu, jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Jednak firmy samochodowe i nabywcy nadal patrzą na przewidywaną stawkę amortyzacji dla ich pojazdu, aby zrozumieć ich niezawodność i przyszłość. A Jaguar XF będzie deprecjonować około 61% po 5 latach użytkowania.

FAQ

Czy Jaguar XF to samochód z napędem na przednie koła, napędem na tylne koła lub napędem na wszystkie koła?

Jaguar XF jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc siedzących znajduje się w Jaguarze XF?

Jaguar XF to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc w Jaguarze XF i czy ma on turbo?

Jaguar XF ma 247 koni mechanicznych i 269 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Jaguarze XF?

10.5 stóp sześciennych ( 0,297 m3 )

Jak duży prześwit ma Jaguar XF?

5,3 cala ( 13,46 cm )

Jaki typ kół posiada?

Jaguar XF ma 19 X 8 calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8 calowe aluminiowe koła tylne.

Jakie są najczęstsze problemy z Jaguarem XF?

Oto 11 najczęściej występujących problemów z Jaguar XF (wszystkie wersje)

  • Ma uszkodzone zaciski węży.
  • Aluminiowe koła łatwo pękają.
  • Poduszki powietrzne mogą być wadliwe.
  • Pióra wycieraczek przedniej szyby są bardzo delikatne.
  • Zespół instrumentów jest nieprawidłowe działanie.
  • Zawieszenie jest hałaśliwe i nietrwałe.
  • System elektryczny jest frustrująco niestabilny.
  Volvo vs. Jaguar: Niezawodność

Dlaczego używane Jaguary są tak tanie?

Wiele z nich było w leasingu przez 3-4 lata. To, wraz z niepewnością co do planów Forda (plotki o zaprzestaniu produkcji) i marki Jaguar (sprzedali ją), nie przekłada się na wysoką wartość odsprzedaży.

Czy Jaguar XF ma silnik Forda?

Tak, korzysta z tego samego silnika co Ford. Jaguar XF ma wreszcie czterocylindrowy, 2,2-litrowy silnik wysokoprężny, którego szukał. Jest to nowy silnik Forda / PSA, który można zobaczyć w Mondeo lub Peugeot 508, ale zmodyfikowany do instalacji północ-południe tak, że tylne koła skręcają.

Który jest lepszy Jaguar XE czy XF?

Będziesz mógł porównać te dwa samochody obok siebie. Różnice w ich rozmiarach są odzwierciedleniem mocnych stron każdego z pojazdów. XE jest lżejszy i mniejszy, i jest idealny dla tych, którzy chcą sportowych, a jednocześnie wydajnych osiągów. XF dodaje luksusu, komfortu i przestrzeni we wnętrzu do tego sportowego wrażenia.

Konserwacja i koszty

Same ceny nie określają, ile kosztuje samochód. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę koszty utrzymania i napraw. Koszty utrzymania samochodu Jaguar XF wynoszą około 1,066 dolarów rocznie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z