Jaguar XJ Niezawodność

Jaguar XJ to średniej wielkości luksusowy samochód, który był produkowany przez Jaguar Motors od 1968 do 2019 roku, po czym zaprzestano jego produkcji. Od lat 70-tych Jaguar XJ był flagowym 4-drzwiowym Jaguarem. Był to również ostatni oryginalny salon Jaguara, który miał wkład w założenie firmy; Sir Willian Lyons.

Przegląd

Jaguar XJ ma potężny silnik i komfortowe luksusowe jazdy do zaoferowania dla swoich właścicieli. Pod względem silnika, XJ ma 3,0L doładowany AJV6 i 5,0L AJ Gen III V8 w wariancie benzynowym i 3,0L Ford AJD twin-turbocharged V6 silnika w przypadku oleju napędowego. Luksusowy samochód średniej wielkości posiada napęd na tylne koła z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów do 2013 roku, która później została przekształcona w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Niezawodność

Jeśli chodzi o niezawodność, Jaguar XJ jest oceniany na 2,5 z 5,0, co plasuje go na 19 miejscu z 30 dla luksusowych samochodów pełnowymiarowych. XJ zapewnia więcej przestrzeni niż XF dzięki swojemu pełnowymiarowemu układowi w porównaniu do XF. Oprócz lepszych właściwości jezdnych, jego zawieszenie i obsługa zostały również dostosowane do komfortu, a nie sportowych osiągów. XJ jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą spokojnej, bezwysiłkowej jazdy.

Bezpieczeństwo

Choć Euro NCAP nie testowało Jaguara XJ, prawdopodobnie otrzyma on pełne pięć gwiazdek dzięki bogatemu wyposażeniu z zakresu bezpieczeństwa, w tym ośmiu poduszkom powietrznym, elektronicznej kontroli stabilności, kontroli trakcji, wysuwanej masce silnika oraz zderzakowi, który może chronić pieszych przed obrażeniami.

  Porsche vs. Jaguar: Niezawodność

Stopa amortyzacji

Według AutoPadre, oczekuje się, że stopa amortyzacji na 2019 Jaguar XJ wyniesie 30% po pięciu latach. Po 5 latach jego wartość ma spaść z 57,441 do 40,209 dolarów, co oznacza spadek o około 17,232 dolarów. Stopa amortyzacji XJ jest więc nieco niższa niż XJ i XE.

Konserwacja i naprawy

Średnio 416 dolarów jest potrzebne do utrzymania i naprawy Jaguara XJ, z szacunków w zakresie od 95 dolarów do 3249 dolarów, w zależności od tego, kto zatrudnia. W zależności od lokalizacji, stanu i stawki pojazdu, koszty konserwacji i naprawy mogą się różnić.

FAQ

Czy Jaguar XJ to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy na wszystkie koła?

Jaguar XJ jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Jaguarze XJ?

Jaguar XJ to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Large Cars

Jaka jest moc w Jaguarze XJ i czy ma on turbo?

Jaguar XJ ma 470 koni mechanicznych i 424 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Supercharger Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 5.0 L Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Jaguarze XJ?

16.9 stóp sześciennych ( 0,479 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Jaguar XJ ma 20 X 9 calowe aluminiowe koła przednie i 20 X 10 calowe aluminiowe koła tylne.

Jakie problemy ma Jaguar XJ?

  • Słaba wydajność silnika.
  • Przegrzanie.
  • Wadliwy dach (wszystkie kabriolety)
  • Zapach spalenizny.
  • Okna przestają się poruszać.
  • Lampka ostrzegawcza DSC.
  • Grzechoczące przednie drzwi.
  • DPF lampka ostrzegawcza.
  Chevrolet Silverado 1500 Niezawodność

Ile mil wytrzyma Jaguar XJ?

Jaguary wytrzymują od 125,000 do 150,000 mil. Jest to świetna inwestycja, ponieważ prawdopodobnie przejedziesz 200,000 mil.

Który jest lepszy Jaguar XF czy XJ?

Ze względu na swój pełnowymiarowy układ, XJ oferuje więcej przestrzeni niż jego odpowiednik, XF. XJ jest również bardziej komfortowy na drogach, ponieważ zawieszenie i obsługa są dostrojone do komfortu, a nie sportowych osiągów. XJ jest dla tych, którzy chcą spokojnej, bezwysiłkowej jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z