Jak często trzeba serwisować Tesle?

Tesla produkuje samochody w pełni elektryczne, co oznacza, że nie wymagają one standardowych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju, filtrów paliwa czy świec zapłonowych. Ale jak każdy samochód, Tesla nadal wymaga odpowiedniej konserwacji, aby zapewnić bezproblemowe działanie. Jak często Tesle muszą być serwisowane?

Tesla nie ma określonych ram czasowych dla serwisowania. Zamiast tego Tesla zaleca serwisowanie samochodu w miarę potrzeb. Dlatego czas i koszt serwisowania samochodu może się różnić w poszczególnych latach. Niezależnie od tego, niektóre czynności serwisowe muszą być wykonywane często i obejmują one:

 • Rotacja opon, wyważenie i geometria kół – Tesla radzi swoim klientom, aby rotowali opony swojego samochodu co 6,250 mil lub gdy różnica w głębokości bieżnika wynosi 2/32 lub więcej. Oprócz rotacji opon, koła powinny być wyważone i ustawione w osi.
 • Filtr powietrza w kabinie – filtr powietrza w kabinie również należy często wymieniać, ponieważ zapobiega on przedostawaniu się kurzu, pyłków i innych cząsteczek do otworów wentylacyjnych. Zalecany harmonogram wymiany różni się jednak w zależności od modelu Tesli. Powinien być wymieniany co 2 lata w Tesli Model 3 i Y, a co 3 lata w Modelu S i X.
 • Test płynu hamulcowego – Tesla radzi klientom, aby testowali płyn hamulcowy co 2 lata i wymieniali go w razie potrzeby.
 • Filtr powietrza HEPA (High-efficiency particulate air) – jeśli Twój model Tesli jest wyposażony w filtr HEPA, to powinieneś go wymieniać co 2 lata.
 • Serwis klimatyzacji – usługa ta obejmuje wymianę worka osuszającego klimatyzację w celu zapewnienia wyjątkowej wydajności i długowieczności układu klimatyzacji samochodu. Niemniej jednak, w różnych modelach Tesli należy go wymieniać w różnym czasie. W modelu 3 należy go wymienić po 6 latach, w modelu Y po 4 latach, a w Modelu S i X po 3 latach.
 • Pielęgnacja zimą – dotyczy osób mieszkających w zimnych regionach. Należy pamiętać, aby czyścić i smarować wszystkie zaciski hamulcowe co 12 miesięcy lub po przejechaniu 12 500 mil.
  W przeszłości Tesla wymagała od swoich klientów, aby serwisowali swoje samochody co roku. Sytuacja zmieniła się jednak po tym, jak Tesla przejrzała dane dotyczące całej floty. Firma zauważyła, że jej pojazdy są w stanie wytrzymać dłuższy okres bez regularnej konserwacji, w przeciwieństwie do konwencjonalnych samochodów ICE.
  Czy napęd na wszystkie koła Tesli jest tego wart?

Jest to jeden z głównych powodów, dla których Tesla jest tańsza w utrzymaniu niż tradycyjne pojazdy napędzane benzyną. Tak więc, tak długo, jak zapewnić, że powyższe zalecane konserwacji usług są przeprowadzane, Twój Tesla powinna trzeć dobrze i skutecznie.

Poza tym, kierowcy nie muszą udawać się na przegląd do centrum serwisowego, ponieważ aplikacja Tesla owners App będzie śledzić różne terminy dla tych części i pozwoli kierowcom wiedzieć, kiedy powinni zaplanować serwis.

Jaki jest koszt typowej obsługi serwisowej Tesli?

Ponieważ Tesla jest pojazdem w pełni elektrycznym, trzeba się martwić o kilka ruchomych części, które niełatwo ulegają uszkodzeniu. Dlatego koszt utrzymania Twojej Tesli przez kilka pierwszych lat będzie bardzo niski, a samochód nie będzie się łatwo psuł. Poza tym, nie będziesz musiał się martwić o żadnych standardowych usług, jak podkreślono wcześniej.

Istnieją jednak pewne typowe przeglądy serwisowe, na które będziesz musiał zwracać uwagę co roku. Należą do nich rotacja opon, wymiana filtra powietrza w kabinie, piór wycieraczek i płukanie układu hamulcowego. Niemniej jednak, warto wiedzieć, ile trzeba będzie wydać na te części do corocznej konserwacji. Koszty utrzymania tych części obejmują:

 • rotacja opon – od 35 do 100 dolarów
 • Filtr powietrza w kabinie – 60 do 200 dolarów
 • Pióra wycieraczek – od 20 do 50 dolarów
 • Płukanie układu hamulcowego – od 100 do 110 dolarów.
  N/B: Ceny różnią się, ponieważ zależy to od modelu Tesli, z którym masz do czynienia. Na przykład, koszt rotacji opon w Tesli Model 3 jest tańszy niż w Tesli Model S.
  Ile lat wytrzyma Tesla?

Co obejmuje gwarancja fabryczna Tesli?

Przy zakupie nowej Tesli ważne jest, aby wiedzieć, co obejmuje gwarancja, a czego nie obejmuje. Większość nowych właścicieli Tesli myśli, że 8-letnia gwarancja obejmuje wszystko, ale tak nie jest. Gwarancja na 8 lat lub 150 000 mil dla Tesli Model S i X oraz 8 lat lub 100 000 mil dla Tesli Model 3 i Y obejmuje tylko akumulator i jednostkę napędową.

Tesla oferuje podstawową ograniczoną gwarancję pojazdu na 4 lata/50,000 mil gwarancji, jak większość samochodów ICE. Jednak posiada również 5 lat lub 60,000 mil gwarancji na system SRS (Supplemental Restraint System) oraz 12 lat lub nieograniczoną ilość mil na rdzę na karoserii.

FAQ

Czym jest rozszerzona umowa serwisowa Tesli?

Aby ułatwić klientom pokrycie kosztownych napraw, Tesla oferuje również rozszerzoną umowę serwisową. Umowa ta obejmuje jednak tylko Teslę Model S i X. Mimo to osoby posiadające Teslę Model 3 i Y mogą rozważyć uzyskanie gwarancji na rynku wtórnym od prywatnego dostawcy.

Właściciele Tesli Model S i X mogą uzyskać dwuletnią lub czteroletnią dodatkową ochronę dzięki programowi rozszerzonej umowy serwisowej. Niemniej jednak, należy również pamiętać, że ten zasięg nie obejmuje baterii i jednostki napędowej.

Czy oddanie mojej Tesli do serwisu Tesli jest koniecznością?

Nie, możesz oddać swój samochód do serwisu innego niż Tesla, ale w przypadku jakiegokolwiek problemu, pokrycie w ramach gwarancji Tesli może zostać naruszone. Poza tym Tesla oferuje aktualizacje oprogramowania over-the-air, zdalną diagnostykę i wsparcie ze strony mobilnych usług serwisowych Tesli.

  Czy Tesla często się psuje?

Czym jest mobilna jednostka serwisowa Tesli?

Ponieważ Tesla ma niewiele centrów serwisowych, oferuje mobilną obsługę serwisową, w ramach której przyjeżdżają bezpośrednio do Państwa. Mobilna stacja obsługi Tesli może jednak pomóc Ci tylko w rotacji opon lub wymianie filtrów. Jedyne, co musisz zrobić, to zarezerwować usługę w aplikacji Tesli.

Podsumowanie

W przeciwieństwie do samochodów z silnikami spalinowymi, Tesla nie ma już planowych przeglądów serwisowych. W przeszłości Tesla wymagała, aby wszystkie jej samochody były serwisowane co roku, ale to już nie ma miejsca po tym, jak odkryła, że jej samochody są bardziej trwałe i nie wymagają regularnej konserwacji.

Tesla zaleca jednak, aby niektóre części były serwisowane po przejechaniu określonych kilometrów. Dla przykładu, pełna kontrola serwisowa powinna być wykonywana co roku, a rotacja opon i wyważenie kół po przejechaniu 6250 mil. Z drugiej strony, filtr powietrza w kabinie i płukanie układu hamulcowego powinny być wymieniane co 2 lata.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z