Jak długa jest żywotność silnika Volvo?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i terminowej konserwacji silniki Volvo mogą wytrzymać ponad 20 lat lub ponad 200 000 mil.

Samochody Volvo zawsze słynęły z trwałości i bezpieczeństwa. Stare modele Volvo z lat 80. i 90. ubiegłego wieku są nadal używane przez wiele osób. Przy odpowiedniej pielęgnacji, silniki są zaprojektowane tak, aby wytrzymać długi czas, dzięki doskonałym materiałom i układom.

Długowieczność silnika

Jakość silnika jest absolutnie ważna przy zakupie samochodu. Pozwala ona klientom na dłuższe użytkowanie samochodu, a także pomaga przy sprzedaży samochodu. Jeśli ktoś kupuje używany samochód to musi się martwić o wiele rzeczy, takich jak trwałość silnika, historia wypadków, historia poważnych napraw i wiele innych. Istnieje wiele czynników, które wpływają na żywotność silnika.
Hipotetycznie, nie ma absolutnej żywotności silnika. Żywotność silników opiera się na wielu czynnikach, w tym:

 • Obszar, w którym mieszkasz. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze wysokiego terenu, a następnie silnik nie będzie trwał tak długo, w porównaniu do płaskiego obszaru.
 • Typ samochodu. Silniki ciężarówek będą najprawdopodobniej trwać krócej niż silniki samochodów osobowych.
 • Najważniejsze jest to, ile wysiłku wkładasz w wydłużenie żywotności silnika poprzez terminową wymianę oleju i konserwację.

Silniki Volvo

Volvo od lat produkuje swoje własne silniki. Produkowane przez nią silniki są silnikami prostymi. Są bardzo paliwooszczędne i mają mocne żeliwo. Układ i systemy odprowadzania ciepła są w ich silnikach całkiem przyzwoite. Volvo stawia na mniejszą liczbę cylindrów, ale za to o wysokich osiągach.

  Które Volvo ma napęd na cztery koła?

Długowieczność

Silniki produkowane przez Volvo są dość niezawodne. Wiele starszych silników w samochodach z lat 80-tych nadal działa bez większych problemów. Na wielu forach ludzie piszą o długowieczności silników Volvo. Średnio, silniki wytrzymują ponad 200 000 mil. Zdarzają się jednak wyjątki. Program VEA firmy Volvo pozwolił na wyprodukowanie kilku naprawdę trwałych silników.
Istnieją dwa rodzaje silników Volvo na benzynę: 1,5 litra i 2,0 litra. Wszystkie silniki produkowane przez Volvo są 4-cylindrowe, z wyjątkiem 3-cylindrowych silników produkowanych dla Geely. Niektóre ostatnio produkowane silniki to

 • B3154T – stosowany w modelu XC40 T3 od 2019 r.
 • B3154T2 – stosowany w modelu XC40 T3 od 2020 r.
 • B3154T3 – stosowany w modelu XC40 T2 od 2019 r.
 • JLH-3G15TD – stosowany przez wielu producentów samochodów.
 • B4154T4 – stosowana w modelach V40 i S60 z lat 2015-2018.
  Volvo oferuje swoim klientom również opiekę premium w trosce o dobre samopoczucie silnika samochodu. Opieka serwisowa Volvo jest jedną z najlepszych w zadowalaniu swoich klientów. Pomagają swoim klientom, podając osobiste numery kontaktowe techników, którzy mogą zapewnić terminową obsługę. Usługa 2.0 to najnowsza inicjatywa Volvo mająca na celu pomoc klientom i ułatwienie im życia.
  Wprowadzono także dożywotnią gwarancję na części i robociznę, zgodnie z którą za wymienioną część zapłacimy raz, a potem już nigdy więcej. Wszystko to oraz terminowe wymiany oleju wydłużają żywotność silników.

Przebieg

W Księdze Rekordów Guinnessa Volvo jest rekordzistą pod względem długości przebiegu. Volvo zajmuje nawet pierwszą i trzecią pozycję w tym rekordzie. Powodem tego jest ich 100-letnie doświadczenie w produkcji mocnych silników, które są zbudowane tak, aby wytrzymać próbę czasu.
Powodem długowieczności silników jest ich siła. Siła tkwi nawet w ich godle, które jest alchemicznym symbolem żelaza. To określa ich główny priorytet w tworzeniu silników, które są solidne i trwałe.
Klienci, którzy wpisali się do Księgi Rekordów Guinnessa, mają Volvo 1800-S z 1966 r. i 979 245 GL wagon, odpowiednio. Poinformowali, że sekretem tak dużego przebiegu i długowieczności jest po prostu wymiana oleju w regularnych odstępach czasu i przestrzeganie podanego harmonogramu konserwacji.

  Czy Volvo produkuje kabriolet?

Silniki Volvo są stworzone, by trwać

Volvo z pewnością produkuje jedne z najlepszych i najtrwalszych silników na rynku. Są one również z tego dobrze znane. Starsze silniki okazały się sukcesem według wielu zadowolonych klientów, a nowsze silniki w ramach programu VEA również odniosły sukces. Silnik T6 w S60 został uznany za najlepszy silnik produkowany przez Volvo i jeden z najlepszych obecnie na świecie.
Dlatego silniki Volvo mają tendencję do długiej eksploatacji. Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że ich żywotność będzie jeszcze dłuższa. Jeśli ktoś chce się cieszyć pewnym samochodem Volvo, to może się nim cieszyć przez lata, jeśli tylko odpowiednio o niego zadba.

FAQ

Dla jakich firm Volvo produkuje silniki?

Silniki Volvo są bardzo znane ze swojej żywotności i wytrzymałości. Same samochody są długowieczne dzięki genialnej inżynierii i niezwykłym materiałom. Dlatego jest kilka innych firm, które kupują silniki od Volvo. Należą do nich:

 • Proton
 • Lynk and co
 • Geely
 • London EV Company (LEVC)

Jakie są jedne z najdłużej działających silników?

Żywotność silnika zależy zazwyczaj od jego użytkownika i środowiska. Jednak wykonanie i zastosowany materiał są również jednymi z największych przyczyn. Oto niektóre z najdoskonalszych i najdłużej działających silników, jakie kiedykolwiek wyprodukowano:

 • słynny 6-litrowy silnik V8 Bentleya – wyprodukowany w 2020 r.
 • Opel CIH – produkowany od 1965 do 1998 roku
 • Silnik V8 Rovera – produkowany od 1960 r. do 2006 r.
 • AMC Straight Six – produkowany od 1964 do 2006 r.
 • Citroën 2CV – produkowany od 1948 do 1990 roku.
  Dlaczego samochody Volvo tak szybko tracą na wartości?

Jakie są najlepsze sposoby na utrzymanie silnika samochodu w dobrej kondycji?

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie silnika w zdrowiu i sprawnym działaniu. Niektórzy ludzie używają swoich silników nawet przez ponad 10 lat. Jest jednak wiele osób, które psują swoje silniki po znacznie krótszym okresie czasu.
Sposób, w jaki używasz swojego samochodu i jak często oddajesz go do serwisu, ma ogromny wpływ na to, jak długo będzie on działał. Oto kilka sposobów na utrzymanie silnika w dobrej kondycji:

 • Regularnie wymieniaj olej.
 • Sprawdzaj, czy nie ma wycieków
 • Zawsze sprawdzaj kontrolkę silnika
 • Zawsze wymieniaj świece zapłonowe zgodnie z zalecanym harmonogramem
 • Wymieniaj filtr oleju
 • Wymienić filtr powietrza

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z