Jak długo działają akumulatory Volvo?

Akumulatory hybrydowe Volvo wytrzymują około 10 lat i są objęte 8-letnią gwarancją, a inne akumulatory rozruchowe – do 5 lat.

Akumulatory hybrydowe są akumulatorami litowo-jonowymi. Volvo oferuje 8-letnią gwarancję na akumulatory hybrydowe lub gwarancję na przebieg 100 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jednak Volvo twierdzi, że akumulatory są zaprojektowane tak, aby wytrzymać nawet ponad 10 lat, co czyni je prawie tak długimi jak okres eksploatacji pojazdu.

Samochody hybrydowe Volvo

Volvo wyprodukowało swój pierwszy samochód hybrydowy w 2017 roku, jako pierwszy krok Volvo w kierunku ich zobowiązania do elektryfikacji. Jak na razie Volvo produkuje wyłącznie samochody hybrydowe lub elektryczne, co przekłada się na wyjątkową oszczędność paliwa w samochodach Volvo. Samochody hybrydowe Volvo obejmują dwa rodzaje hybryd: mild-hybrid i plug-in hybrid.

Samochody hybrydowe typu mild-hybrid są produkowane w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zapewnienia lepszej wydajności paliwowej. Tymczasem, hybrydy plug-in mogą nawet działać wyłącznie na baterie w czasach. Emisja dwutlenku węgla jest nawet niższa w hybrydach typu plug-in, w porównaniu do samochodów hybrydowych typu mild-hybrid lub innych samochodów z pełną hybrydą.

Samochody typu mild-hybrid: Akumulator wspomaga silnik

W tym typie samochodu hybrydowego akumulator jest stosunkowo mniejszy i tylko wspomaga pracę silnika spalinowego. Samochód nie może jeździć wyłącznie na zasilaniu akumulatorowym. Jednakże, akumulatory zapewniają lepsze przyspieszenie i jeszcze bardziej komfortową jazdę. Samochody mild-hybrid posiadają 48-woltową baterię, która jest ładowana poprzez hamowanie odzyskowe.

Korzyści z samochodów mild-hybrid są mniejsze w porównaniu z pełnymi hybrydami lub hybrydami plug-in, ale z pewnością dają lepszą oszczędność paliwa. Paliwo jest również oszczędzane, gdy samochód nie jest uruchomiony. System ten zapewnia również lepszą pomoc dla przycisku start/stop.

Samochody hybrydowe typu plug-in mogą być zasilane z akumulatorów.

Hybrydy plug-in mają większą baterię, która może zasilać nawet cały samochód. Akumulator musi być w pełni naładowany poprzez zestaw narzędzi do ładowania dostarczony przez Volvo lub ze stacji ładowania. PHEV może przejechać do 18 mil w całości na akumulatorze, co pozwala zaoszczędzić sporo paliwa, jeśli jeździmy po mieście.

  Czy powinienem kupić 10-letnie Volvo?

Samochód może również pracować w trybie hybrydowym, który pozwala oszczędzać paliwo i sam ładuje akumulator. Pozwala to na zaoszczędzenie do 60% wydatków na paliwo przy jeszcze większej redukcji emisji dwutlenku węgla. Oszczędność paliwa w samochodach PHEV wynosi około 60 mpg, w zależności od pojazdu.

Hybrydowe akumulatory Volvo nie wymagają konserwacji

Akumulatory hybrydowe Volvo mają długą żywotność wynoszącą około 10 lat. Są to akumulatory litowo-jonowe, a ich pojemność energetyczna wynosi 11,2 kWh. Akumulatory nie wymagają konserwacji i można je ponownie ładować. W hybrydach typu plug-in akumulatory muszą być ładowane przez podłączenie do prądu, natomiast w hybrydach typu mild nie jest to konieczne.

Akumulatory hybrydowe nie wymagają żadnej konserwacji. Akumulatory mają określoną pojemność, która z czasem może się zmniejszyć, zmniejszając ich zasięg. Spadek zasięgu może świadczyć o tym, że pojemność akumulatora uległa zmniejszeniu. W takim przypadku silnik spalinowy będzie pracował częściej niż silnik elektryczny, co spowoduje większe zużycie paliwa. W takiej sytuacji należy wymienić akumulator.

Koszt

Chociaż Volvo twierdzi, że akumulatory hybrydowe mogą pracować do 10 lat, a akumulatory rozruchowe do 5 lat, to i tak trzeba je będzie wymienić, jeśli nie będą już trzymać ładunku. Akumulatory hybrydowe są zazwyczaj dość drogie, nawet bardziej niż akumulatory rozruchowe. Zwykle kosztują od 1000 do 5000 dolarów. Mają one jednak znacznie dłuższą żywotność i nie wymagają zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych.

Porady, jak sprawić, by hybrydowe akumulatory działały dłużej

Akumulatory hybrydowe mogą zaoszczędzić sporo na paliwie, ale niestety nie są one wieczne. Chociaż akumulatory mogą w końcu wymagać wymiany po pewnym przebiegu i czasie, istnieje kilka przydatnych sposobów, aby wydłużyć ich żywotność:

 • Daj przyspieszenie na przystankach – Kiedy samochód jest zatrzymany na światłach lub w ruchu ulicznym, stale dawaj niewielkie przyspieszenie. Dzięki temu samochód nie przechodzi bezpośrednio w tryb gazowy, a samochód nadal korzysta z akumulatora, co pomaga w jego cyklu. Zwiększa to również oszczędność paliwa, ponieważ silnik benzynowy nie będzie używany.
 • Nie zatrzymuj samochodu od razu – Zamiast tego, użyj odrobiny wybiegu, aby zatrzymać samochód. Pozwól samochodowi zatrzymać się, co pomoże w wytworzeniu energii kinetycznej.
 • Uruchamiaj samochód powoli – Nie należy uderzać nogą w pedał gazu natychmiast po uruchomieniu samochodu.
 • Używaj samochodu regularnie – Samochód powinien być używany regularnie. Jest to najprostsza wskazówka, która przedłuża żywotność akumulatora. Baterie hybrydowe, jeśli nie są regularnie używane, są podatne na szybsze rozładowanie.
  Jaka jest niezawodność SUV-ów Volvo?

Volvo idzie w stronę elektryczności

Volvo produkuje swoje samochody hybrydowe od 2017 roku. Jak na razie baterie wydają się dość niezawodne z bardzo małą liczbą skarg. Zaprzestali również produkcji jakichkolwiek silników opartych na paliwach kopalnych i przerzucili się na hybrydy lub samochody czysto elektryczne, dążąc do przejścia na napęd wyłącznie elektryczny w niedalekiej przyszłości.

FAQ

Jak powstają akumulatory hybrydowe?

Technologia hybrydowa jest jednym z najbardziej ambitnych projektów walki z zanieczyszczeniem środowiska i zmianami klimatycznymi. Istnieją trzy rodzaje akumulatorów hybrydowych:

 1. Bateria litowo-jonowa
 2. Akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy (NiMH)
 3. Akumulatory kwasowo-ołowiowe
  Akumulatory litowo-jonowe są najmocniejsze i mają najlepsze przyspieszenie. Takich właśnie akumulatorów używa Volvo. Jest to również najnowszy dodatek do samochodów elektrycznych. Przewidywany okres eksploatacji przeciętnego akumulatora litowo-jonowego wynosi około 15 lat lub 150 000 mil. Oczekuje się, że będą to najdłużej działające akumulatory, ale ich wadą jest wyższy koszt.

Akumulatory NiMH są starsze niż akumulatory litowo-jonowe, a także tańsze w porównaniu z nimi. Były na rynku przez długi czas i mają lepszą kompatybilność i wszechstronność. Mają jednak krótszą żywotność niż akumulatory litowo-jonowe.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe są najstarsze w tej dziedzinie i najtańsze. Można je również poddać recyklingowi i sprzedać za dobrą cenę. Mają sprawdzoną wydajność i mogą przejechać 10 mil w trybie w pełni elektrycznym. Wadą akumulatora kwasowo-ołowiowego jest to, że przechowuje on mniej energii w porównaniu do dwóch pozostałych.

Co zawierają samochody hybrydowe?

Samochody hybrydowe są jednym z najważniejszych wynalazków. Samochód jest zasilany z dwóch źródeł. Jednym z nich jest konwencjonalny silnik spalinowy, a drugim silnik elektryczny. Silnik elektryczny jest zasilany przez baterie zgromadzone w samochodzie, które są ładowane poprzez baterie regeneracyjne. W przypadku PHEV, akumulatory mogą być również ładowane poprzez źródło plug-in.

  Które Volvo jest najbezpieczniejsze?

Jakie są jedne z najlepszych samochodów hybrydowych do kupienia w USA?

W Stanach Zjednoczonych jest wiele samochodów hybrydowych. Pierwszą hybrydą wprowadzoną na rynek była Toyota Prius. Po tym, rynek właśnie wypełnił się samochodami hybrydowymi. Niektóre z najlepszych samochodów hybrydowych z 2021 roku to:

 • Honda Accord Hybrid
 • Hyundai Sonata Hybrid
 • Hyundai Elantra Hybrid
 • Toyota Camry Hybrid
 • 2022 Toyota Prius

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z