Jak długo trwa produkcja Mercedesa?

Większość standardowych marek samochodów, takich jak Toyota, Nissan i Honda, potrzebuje około 30 godzin na wyprodukowanie swoich samochodów. Ale ile czasu zajmuje Mercedesowi wyprodukowanie swoich samochodów?

To zależy od marki i modelu Mercedesa. Niektóre modele Mercedesa, takie jak C-Class, zajmują 2 dni, podczas gdy SLK 4 dni, a SL około 8 dni. Jeśli jednak jest to zamówienie niestandardowe, spodziewaj się, że realizacja Twojego Mercedesa potrwa od 1 do 3 miesięcy.

Inne czynniki, które decydują o tym, jak długo trwa budowa samochodu, to pora roku. Jeśli zamówisz swój samochód w najbardziej ruchliwym okresie roku, np. w marcu lub na początku września, spodziewaj się, że zajmie to więcej czasu. Innym czynnikiem, który decyduje o tym, jak długo trwa budowa Twojego Mercedesa, jest lokalizacja zakładu.

Należy jednak pamiętać, że produkcja samochodu może się opóźnić, jeśli nie spełnia on norm jakościowych lub jeśli wystąpią problemy z niektórymi częściami. Na przykład problemy z przednią szybą, układem wspomagania kierowcy lub układem napędowym mogą opóźnić produkcję Twojego Mercedesa o kilka tygodni lub nawet miesięcy, w zależności od problemu.

Czy mogę śledzić budowę mojego Mercedesa?

Tak, jest to możliwe. Usługa ta jest jednak dostępna tylko dla klientów Mercedes-Benz z Niemiec. Mogą oni skorzystać z nowej usługi „Joyful Anticipation Service”. Usługa ta jest świadczona za pośrednictwem Mercedes Me i jest oferowana klientom wyłącznie przy zamówieniu nowego samochodu.

Wystarczy, że klient zaloguje się na swoje konto Mercedes Me, a uzyska dostęp do ekskluzywnej strony internetowej, która informuje go, na jakim etapie procesu produkcyjnego znajduje się obecnie jego samochód. Poza tym klientom pokazywanych jest kilka multimedialnych atutów ich samochodu w trakcie jego przemieszczania się w dół linii produkcyjnej.

  Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Co więcej, usługa ta daje klientom możliwość modyfikacji samochodu w trakcie jego produkcji. Mogą oni zmienić niektóre elementy multimedialne, a nawet zmienić kolor za pomocą swojego smartfona. Niemniej jednak usługa ta jest dostępna tylko dla kilku modeli Mercedesa, do których należą CLS, Klasa E, Klasa S, Klasa B, CLA, CLS Shooting brake, ad CLA shooting brake.

Jak wygląda proces produkcji Mercedesa?

Jak w przypadku większości samochodów, większość części Mercedesa przyjeżdża do montowni gotowa do montażu. Na przykład siedzenia, wiązki przewodów, radio i silniki zasilające wszystkie akcesoria przyjeżdżają do montowni gotowe do montażu. Jednakże, ciało Benz jest zazwyczaj wykonane w zakładzie montażu końcowego i.

W przeciwieństwie do innych części samochodu, ciało jest zwykle prowadzony przez wiele z procedury montażu. W związku z tym, jest to bardzo skomplikowane. Na przykład, stal z różnych części samochodu jest tłoczona i formowana do kształtu. Następnie, różne materiały są odpowiednio rozmieszczone zgodnie z projektem inżyniera i zapewniają takie rzeczy jak ochrona przed penetracją, strefy zgniotu i integralność obudowy.

Następnie różne materiały są robotycznie spawane w całość, która wygląda jak pojazd, co zwykle określa się mianem „białego nadwozia”. Nadwozie jest następnie badane ręcznie i za pomocą systemów naprowadzania laserowego. Następnie jest czyszczona, pokrywana warstwą podkładu, suszona i ponownie badana.

Jeśli karoseria przejdzie pozytywnie kontrolę, jest następnie pokrywana kolorowym lakierem, suszona i pokrywana lakierem bezbarwnym. Ostatnim krokiem jest przejście go w piecu do pieczenia wykończenia i wzmocnienia farby. Kiedy karoseria jest gotowa, samochód przechodzi przez linię produkcyjną, gdzie montuje się układ napędowy, wnętrze i wszystkie inne części.

  Numery modeli Mercedesa - wyjaśnienie

Należy pamiętać, że montaż nadwozia i nadwozia jest znacznie szybszy niż montaż wnętrza i innych kluczowych części. Montaż nadwozia może trwać mniej niż jeden dzień, ale złożenie części wewnętrznych może zająć kilka dni.

Gdzie produkowane są różne modele Mercedesa?

Mimo, że większość modeli Mercedes-Benz jest produkowana w Niemczech, inne modele są wytwarzane w różnych zakładach w około 22 krajach. Główna siedziba Mercedes-Benz znajduje się w Stuttgarcie, ale firma posiada kilka zakładów na terenie całego kraju.
Zakłady Mercedesa w Niemczech

 • Affalterbach – produkuje silniki AMG, AMG Performance Studio
 • Berlin – produkuje części do silników i wiele innych
 • Bremen – produkuje Klasę C, Klasę E, Klasę GLC, GLC Coupe, SL i SLC
 • Hamburg – produkuje osie i części osi, części do emisji spalin, kolumny kierownicze i wiele innych
 • Kamenz – buduje litowo-jonowe akumulatory napędowe
 • Kolleda i Arnstadt – produkuje silniki Mercedesa i silniki AMG
 • Rastatt – produkcja Mercedes-Benz klasy A, klasy B i klasy GLA
 • Sindelfingen – produkuje Mercedes-Benz Klasy E, Klasy CLS, Klasy S, rodzinę Mercedes-AMG GT oraz Mercedes-Maybach.
  Fabryka Mercedesa w USA
  W USA jest tylko jedna fabryka Mercedesa i znajduje się ona w Tuscaloosa w stanie Alabama. Fabryka ta produkuje SUV-y Mercedes-Benz, takie jak Mercedes-Benz GLE-Class, GLE-Coupe i GLS-Class. Produkuje również godnego uwagi Mercedesa Klasy C sedan.
  Inne zakłady Mercedesa na świecie
 • Pekin, Chiny – produkuje Mercedes-Benz Klasy C, Klasy E, Klasy GLA, Klasy GLC oraz silniki.
 • Hambach, Francja – w tym zakładzie produkuje się serię modeli „smart ForTwo” inteligentnych samochodów Mercedesa.
 • Kecskemet, Węgry – produkuje Mercedes-Benz Klasy B, Klasy CLA i CLA shooting Brake.
 • East London, RPA – produkuje Mercedes-Benz Klasy C
 • Sebes i Cugir, Rumunia – produkuje silnik, skrzynię biegów i części do skrzyni biegów.
  Który z nich jest lepszy - AMG czy M Power?

FAQ

Ile Mercedesów produkuje się w ciągu roku?

Podanie konkretnej liczby jest dość trudne, ponieważ Mercedes przez lata odnotowywał wzrost sprzedaży, co zmuszało go do zwiększania produkcji. Niemniej jednak, firma utrzymała sprzedaż na poziomie ponad 2 milionów dolarów w ciągu ostatnich 3 lat, co jest wyjątkowe. Oznacza to, że Mercedes produkuje ponad 2 miliony samochodów rocznie.

Jaka jest pierwsza fabryka Mercedes-Benz poza Niemcami?

Pierwszy zakład produkcyjny Mercedes-Benz poza granicami Niemiec powstał w Argentynie. Wybudowana w 1951 roku fabryka działa do dziś i produkuje kilka modeli Mercedesa. Do samochodów produkowanych w tej fabryce należą między innymi ciężarówki Mercedes, Vito i Sprinter van.

Czy można negocjować z Mercedesem?

Tak, można. Jeśli kupują Państwo swojego Mercedesa od dealera, mogą Państwo negocjować cenę. Trzeba jednak znać koszty nowego Mercedesa, aby mieć wpływ na negocjacje. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, powinieneś negocjować od MSRP w dół, a nie od kosztów w górę.

Wniosek

Przeciętnie, wyprodukowanie Mercedesa zajmuje od 2 do 6 dni. Różni się to jednak w zależności od modelu Mercedesa. Mercedes-Benz Klasy A, Klasy B i Klasy C potrzebują mniej czasu na zbudowanie niż Klasy E i Klasy S. O szybkości produkcji decydują również konieczne naprawy i miejsce produkcji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z