Jak długo wytrzymują samochody BMW?


Jak długo wytrzymują samochody BMW?

Mimo że BMW produkuje jedne z najlepszych pojazdów luksusowych, ma reputację producenta zawodnego. Jednak w zależności od tego, jak dobrze BMW było serwisowane i czy było odpowiednio konserwowane, może wytrzymać nawet do 300 000 mil. Niektóre samochody z modeli takich jak E36 i E46 przekroczyły nawet granicę 400 000 mil.

Niezawodność BMW i przebieg

Niektóre modele są bardziej niezawodne niż inne, wytrzymują dłużej na drodze i rzadziej się psują. Wybór BMW z jednego z poniższych przedziałów może dać Ci wskazówkę, jak długiej żywotności możesz się po nich spodziewać.
Niektóre z nowszych modeli z lat 2020 i 2021 nie zostały jeszcze sprawdzone pod kątem ich trwałości na drodze, ponieważ zostały niedawno wypuszczone na rynek.

BMW z lat 1996 – 2006

Modele z lat 1996 – 2006 są niezwykle niezawodne i mogą trwać dość długo, jeśli są odpowiednio serwisowane. Ich średnia żywotność wynosi około 250,000 mil, ale wiele samochodów przekroczyło granicę 300,000 mil. Niektóre z tych pojazdów wciąż jeżdżą po drogach, a ich wygląd zewnętrzny wydaje się solidny i nienaruszony, podobnie jak niezawodny i mocny silnik pod maską.

BMW z lat 2006-2014

Większość samochodów BMW z lat 2006-2014 jest mniej niezawodna niż wcześniejsze modele. Ich żywotność wynosi od 120 000 do 200 000 mil. Nowsza elektronika zainstalowana w samochodach często ma tendencję do psucia się i jest mniej niezawodna niż ich oldschoolowi przodkowie, BMW serii 3 z lat 1996 – 2004, które są znane jako najbardziej kuloodporne BMW wszech czasów.

BMW z lat 2014 – 2020

Nowe modele z lat 2014 – 2020 są znane z tego, że wytrzymują około 100 000 do 150 000 mil. Nowsza elektronika i innowacje BMW mają tendencję do czasami awarii i zostawić cię na drodze.
Oczywiście, niektóre modele są bardziej niezawodne niż inne i pomimo niedawnego piętna wokół niezawodności BMW, niektóre z najnowszych modeli są całkiem dobre. BMW X3, BMW serii 1, jak również BMW serii 4 z 2014 roku oraz BMW X5 z 2014 roku, wszystkie są świetne i mogą przetrwać długi czas na drodze, jeśli są odpowiednio konserwowane.

Jak możesz wydłużyć żywotność swojego BMW?

To, jak długo samochody wytrzymują, zależy głównie od konserwacji, serwisowania i nawyków jazdy. Co najważniejsze, planuj przeglądy co najmniej raz na 12 miesięcy lub co 8000 – 10 000 mil, w zależności od tego, czy jeździsz w mieście, czy na autostradzie.

Regularna konserwacja

Jeśli jeżdżą Państwo częściej w ruchu miejskim, należy częściej planować przeglądy, ponieważ używanie pojazdu do ruszania i zatrzymywania się w ruchu ulicznym jest bardziej uciążliwe dla samochodu niż jazda po autostradzie. Unikaj agresywnej jazdy i utrzymuj odpowiednią ilość płynów eksploatacyjnych. Większość BMW ma problemy z elektroniką lub z częścią układu chłodzenia. Problemy z układem napędowym są bardzo rzadkie, chyba że pojazd przekroczył limit przebiegu gwarancyjnego.
Wymieniaj filtr oleju co 3000 mil, a nawet częściej niż jest to zalecane. Nie zapominaj o kontroli płynów, takich jak sok ze wspomagania układu kierowniczego i płyny hamulcowe. Zawsze sprawdzaj u producenta, jaki poprzedni olej i filtry olejowe były używane i muszą być umieszczone w Twoim pojeździe.

Natychmiast usuwać problemy z samochodem

Wyeliminować drobne problemy od razu, ponieważ mogą one ewoluować i stać się kosztowne w ciągu kilku miesięcy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek wycieki oleju lub paliwa lub nadmierne opary, natychmiast sprawdź swoje BMW, ponieważ może to oznaczać, że istnieje problem z tworzącym się silnikiem. Problemy nie znikną same z siebie i im szybciej zostaną naprawione, tym lepiej.

Używaj oryginalnych części BMW OEM

Wymieniając zepsute i niesprawne części silnika lub systemów bezpieczeństwa, upewnij się, że używasz certyfikowanych części BMW. Mechanik, z którego usług korzystasz, powinien posiadać certyfikat BMW OEM (producenta oryginalnego wyposażenia). Staraj się sprawdzać swój pojazd przynajmniej raz w miesiącu. Możesz to zrobić samodzielnie lub udać się do mechanika na szybki przegląd.
Jeśli nie jeździli Państwo samochodem od dłuższego czasu, wizyta u mechanika przed powrotem na drogę jest koniecznością.

Dbać o wygląd zewnętrzny i wnętrze samochodu

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny Twojego BMW, mycie i woskowanie pomoże usunąć cząsteczki kurzu i zapobiec rdzy, odpryskom i uszkodzeniom spowodowanym przez sól. Co więcej, czyszczenie wnętrza może pomóc w spowolnieniu zużycia dywaników i tapicerki.

Kontrola opon

Konserwacja opon powinna być koniecznością. Jazda na oponach z niskim lub wysokim ciśnieniem może skończyć się ich szybkim zużyciem i stanowić zagrożenie dla siebie, pasażerów, pojazdu i innych uczestników ruchu drogowego. Ważne jest nie tylko prawidłowe ciśnienie, ale także wyważenie opon i geometria zawieszenia.

Nie przesadzaj ze sprzęgłem

Problemem, z którym większość samochodów z manualną skrzynią biegów spotyka się przynajmniej raz w życiu, jest zepsute sprzęgło. Zbyt długie wciskanie sprzęgła, trzymanie go w miejscu, w którym się zaciska, może spowodować jego zużycie. Jeśli to konieczne, używaj raczej hamulca ręcznego, aby pokonać strome wzniesienie. Używanie sprzęgła, choć pokazuje pewne umiejętności, może w rzeczywistości uszkodzić samochód bardziej niż pomóc.

Unikać braku paliwa

Jeśli paliwo kończy się dość często, kurz i cząstki stałe mogą dostać się do zbiornika i uszkodzić jego dno. Co więcej, rdza może się gromadzić i być zasysana przez pompę paliwową, uszkadzając dodatkowo silnik Państwa samochodu.

Nie dokonywać modyfikacji silnika

Unikaj pompowania i modyfikowania silnika swojego BMW bez uwzględnienia momentów tankowania i zapłonu, ponieważ może to spowodować przesunięcie silnika i jego funkcjonowanie poniżej optymalnego poziomu.

FAQ

Czy kupno używanego BMW to dobry pomysł?

Ogólnie rzecz biorąc, nie. Kupno używanego BMW i wylądowanie dobrego zakupu może być wyzwaniem. BMW tracą swoją wartość szybko z jakiegoś powodu. Jeśli próbujesz kupić dobre BMW z drugiej ręki, upewnij się, że jest to niezawodny model. Należy również unikać zakupu od dealerów samochodowych i zapłacić mechanikowi za sprawdzenie pojazdu przed jazdą próbną.

Jakie są najlepsze stare używane BMW do kupienia?

W zależności od stylu, preferencji i powodu zakupu pojazdu, możesz rozważyć model 2003 E39 M5 dla sportu lub model 1993 do 2000 E36 serii 3 do codziennego użytku. BMW E46 z 2003 i 2004 roku są również dobre do codziennego użytku, podobnie jak nowszy model BMW M2 z 2016 roku.
Wszystkie z nich są niezwykle niezawodne BMW, które mogą być napędzane przez setki tysięcy mil, jeśli są dobrze utrzymane.

Dlaczego starsze BMW psują się mniej i są bardziej niezawodne?

Old-schoolowe BMW zostały zaprojektowane tak, aby kierowca mógł je samodzielnie serwisować przy pomocy zestawu narzędzi. Są one mniej skomplikowane i pozbawione skomplikowanej elektroniki, która często ulega awarii i zepsuciu w nowszych modelach. Brak komputerów i obfitość części mechanicznych ułatwiały samodzielne określenie problemu.

Recent Posts