Jak długo wytrzymują samochody BMW?

Jak długo wytrzymują samochody BMW?

Mimo że BMW produkuje jedne z najlepszych pojazdów luksusowych, ma reputację producenta zawodnego. Jednak w zależności od tego, jak dobrze BMW było serwisowane i czy było odpowiednio konserwowane, może wytrzymać nawet do 300 000 mil. Niektóre samochody z modeli takich jak E36 i E46 przekroczyły nawet granicę 400 000 mil.

Niezawodność BMW i przebieg

Niektóre modele są bardziej niezawodne niż inne, wytrzymują dłużej na drodze i rzadziej się psują. Wybór BMW z jednego z poniższych przedziałów może dać Ci wskazówkę, jak długiej żywotności możesz się po nich spodziewać.
Niektóre z nowszych modeli z lat 2020 i 2021 nie zostały jeszcze sprawdzone pod kątem ich trwałości na drodze, ponieważ zostały niedawno wypuszczone na rynek.

BMW z lat 1996 – 2006

Modele z lat 1996 – 2006 są niezwykle niezawodne i mogą trwać dość długo, jeśli są odpowiednio serwisowane. Ich średnia żywotność wynosi około 250,000 mil, ale wiele samochodów przekroczyło granicę 300,000 mil. Niektóre z tych pojazdów wciąż jeżdżą po drogach, a ich wygląd zewnętrzny wydaje się solidny i nienaruszony, podobnie jak niezawodny i mocny silnik pod maską.

BMW z lat 2006-2014

Większość samochodów BMW z lat 2006-2014 jest mniej niezawodna niż wcześniejsze modele. Ich żywotność wynosi od 120 000 do 200 000 mil. Nowsza elektronika zainstalowana w samochodach często ma tendencję do psucia się i jest mniej niezawodna niż ich oldschoolowi przodkowie, BMW serii 3 z lat 1996 – 2004, które są znane jako najbardziej kuloodporne BMW wszech czasów.

BMW z lat 2014 – 2020

Nowe modele z lat 2014 – 2020 są znane z tego, że wytrzymują około 100 000 do 150 000 mil. Nowsza elektronika i innowacje BMW mają tendencję do czasami awarii i zostawić cię na drodze.
Oczywiście, niektóre modele są bardziej niezawodne niż inne i pomimo niedawnego piętna wokół niezawodności BMW, niektóre z najnowszych modeli są całkiem dobre. BMW X3, BMW serii 1, jak również BMW serii 4 z 2014 roku oraz BMW X5 z 2014 roku, wszystkie są świetne i mogą przetrwać długi czas na drodze, jeśli są odpowiednio konserwowane.

  Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

Jak możesz wydłużyć żywotność swojego BMW?

To, jak długo samochody wytrzymują, zależy głównie od konserwacji, serwisowania i nawyków jazdy. Co najważniejsze, planuj przeglądy co najmniej raz na 12 miesięcy lub co 8000 – 10 000 mil, w zależności od tego, czy jeździsz w mieście, czy na autostradzie.

Regularna konserwacja

Jeśli jeżdżą Państwo częściej w ruchu miejskim, należy częściej planować przeglądy, ponieważ używanie pojazdu do ruszania i zatrzymywania się w ruchu ulicznym jest bardziej uciążliwe dla samochodu niż jazda po autostradzie. Unikaj agresywnej jazdy i utrzymuj odpowiednią ilość płynów eksploatacyjnych. Większość BMW ma problemy z elektroniką lub z częścią układu chłodzenia. Problemy z układem napędowym są bardzo rzadkie, chyba że pojazd przekroczył limit przebiegu gwarancyjnego.
Wymieniaj filtr oleju co 3000 mil, a nawet częściej niż jest to zalecane. Nie zapominaj o kontroli płynów, takich jak sok ze wspomagania układu kierowniczego i płyny hamulcowe. Zawsze sprawdzaj u producenta, jaki poprzedni olej i filtry olejowe były używane i muszą być umieszczone w Twoim pojeździe.

Natychmiast usuwać problemy z samochodem

Wyeliminować drobne problemy od razu, ponieważ mogą one ewoluować i stać się kosztowne w ciągu kilku miesięcy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek wycieki oleju lub paliwa lub nadmierne opary, natychmiast sprawdź swoje BMW, ponieważ może to oznaczać, że istnieje problem z tworzącym się silnikiem. Problemy nie znikną same z siebie i im szybciej zostaną naprawione, tym lepiej.

Używaj oryginalnych części BMW OEM

Wymieniając zepsute i niesprawne części silnika lub systemów bezpieczeństwa, upewnij się, że używasz certyfikowanych części BMW. Mechanik, z którego usług korzystasz, powinien posiadać certyfikat BMW OEM (producenta oryginalnego wyposażenia). Staraj się sprawdzać swój pojazd przynajmniej raz w miesiącu. Możesz to zrobić samodzielnie lub udać się do mechanika na szybki przegląd.
Jeśli nie jeździli Państwo samochodem od dłuższego czasu, wizyta u mechanika przed powrotem na drogę jest koniecznością.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Dbać o wygląd zewnętrzny i wnętrze samochodu

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny Twojego BMW, mycie i woskowanie pomoże usunąć cząsteczki kurzu i zapobiec rdzy, odpryskom i uszkodzeniom spowodowanym przez sól. Co więcej, czyszczenie wnętrza może pomóc w spowolnieniu zużycia dywaników i tapicerki.

Kontrola opon

Konserwacja opon powinna być koniecznością. Jazda na oponach z niskim lub wysokim ciśnieniem może skończyć się ich szybkim zużyciem i stanowić zagrożenie dla siebie, pasażerów, pojazdu i innych uczestników ruchu drogowego. Ważne jest nie tylko prawidłowe ciśnienie, ale także wyważenie opon i geometria zawieszenia.

Nie przesadzaj ze sprzęgłem

Problemem, z którym większość samochodów z manualną skrzynią biegów spotyka się przynajmniej raz w życiu, jest zepsute sprzęgło. Zbyt długie wciskanie sprzęgła, trzymanie go w miejscu, w którym się zaciska, może spowodować jego zużycie. Jeśli to konieczne, używaj raczej hamulca ręcznego, aby pokonać strome wzniesienie. Używanie sprzęgła, choć pokazuje pewne umiejętności, może w rzeczywistości uszkodzić samochód bardziej niż pomóc.

Unikać braku paliwa

Jeśli paliwo kończy się dość często, kurz i cząstki stałe mogą dostać się do zbiornika i uszkodzić jego dno. Co więcej, rdza może się gromadzić i być zasysana przez pompę paliwową, uszkadzając dodatkowo silnik Państwa samochodu.

Nie dokonywać modyfikacji silnika

Unikaj pompowania i modyfikowania silnika swojego BMW bez uwzględnienia momentów tankowania i zapłonu, ponieważ może to spowodować przesunięcie silnika i jego funkcjonowanie poniżej optymalnego poziomu.

FAQ

Czy kupno używanego BMW to dobry pomysł?

Ogólnie rzecz biorąc, nie. Kupno używanego BMW i wylądowanie dobrego zakupu może być wyzwaniem. BMW tracą swoją wartość szybko z jakiegoś powodu. Jeśli próbujesz kupić dobre BMW z drugiej ręki, upewnij się, że jest to niezawodny model. Należy również unikać zakupu od dealerów samochodowych i zapłacić mechanikowi za sprawdzenie pojazdu przed jazdą próbną.

  Dlaczego nie warto kupować BMW

Jakie są najlepsze stare używane BMW do kupienia?

W zależności od stylu, preferencji i powodu zakupu pojazdu, możesz rozważyć model 2003 E39 M5 dla sportu lub model 1993 do 2000 E36 serii 3 do codziennego użytku. BMW E46 z 2003 i 2004 roku są również dobre do codziennego użytku, podobnie jak nowszy model BMW M2 z 2016 roku.
Wszystkie z nich są niezwykle niezawodne BMW, które mogą być napędzane przez setki tysięcy mil, jeśli są dobrze utrzymane.

Dlaczego starsze BMW psują się mniej i są bardziej niezawodne?

Old-schoolowe BMW zostały zaprojektowane tak, aby kierowca mógł je samodzielnie serwisować przy pomocy zestawu narzędzi. Są one mniej skomplikowane i pozbawione skomplikowanej elektroniki, która często ulega awarii i zepsuciu w nowszych modelach. Brak komputerów i obfitość części mechanicznych ułatwiały samodzielne określenie problemu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z