Jak długo wytrzymują samochody marki Mercedes Benz?

Jak długo wytrzymują samochody marki Mercedes Benz?

Samochody Mercedes Benz wytrzymują bardzo długo, jeśli są prawidłowo konserwowane. Cóż, większość z nich tak. Nie jest tajemnicą, że wiele modeli Mercedesa przejeżdża setki tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek poważniejszych czynności konserwacyjnych.

Ale w przeważającej części, jeśli chcesz, aby samochód trwał tak długo, musisz upewnić się, że właściwa konserwacja jest wykonywana. Co więcej, należy podjąć aktywne działania w niektórych obszarach, takich jak korozja, ponieważ tego typu wady mogą łatwo skrócić żywotność samochodu.

Konserwacja

Oczywiście istnieje wiele różnych przykładów różnych modeli Mercedesa, które przejechały 200 tys. mil lub więcej bez żadnej poważniejszej konserwacji. Jeśli jednak chcą Państwo maksymalnie wydłużyć żywotność swojego Mercedesa, nie można zaniedbać właściwej konserwacji.
Na przykład akumulator samochodu może z czasem ulec degradacji, jeśli samochód nie jest używany zbyt często. Tak dzieje się często w przypadku wielu klasycznych Mercedesów, które przechodzą w stan hibernacji w miesiącach zimowych. Rozładowany akumulator może powodować takie problemy jak awaria układu zarządzania silnikiem, co może skrócić żywotność Państwa Mercedesa.
Należy również upewnić się, że istotne części samochodu działają zgodnie z przeznaczeniem. W zalecanych odstępach czasu należy sprawdzać świece zapłonowe, to samo dotyczy przewodów. Ponadto, częsta wymiana płynów eksploatacyjnych z pewnością sprawi, że Państwa samochód będzie w stanie przetrwać długi czas.
Starsze modele Mercedesa były znane z wielu problemów z korozją. Korozja jest poważnym problemem i jeśli nie zajmiemy się nią na wczesnym etapie, może ona znacznie skrócić żywotność samochodu. Naprawa samochodów, które są dotknięte znaczną korozją zazwyczaj nie jest warta zachodu.
Z tego właśnie powodu powinni Państwo zabezpieczyć swojego Mercedesa przed rdzą, zwłaszcza jeśli posiadają Państwo Mercedesa z lat 90-tych, które są modelami Mercedesa najbardziej narażonymi na korozję.

  Które Mercedesy są wyposażone w kuloodporne szyby?

Nawyki i styl jazdy

To dość oczywiste, że sposób, w jaki użytkują Państwo dany przedmiot, wpływa na jego żywotność. Samochody marki Mercedes będą Państwu długo służyć, zwłaszcza jeśli osiągną Państwo poziom „symfonii mechanicznej” w zrozumieniu, jak niektóre części działają i zużywają się z upływem czasu.
Należy zawsze przedkładać płynną i precyzyjną jazdę nad agresywną i gwałtowną. Ma to również duże znaczenie w przypadku konkretnych części samochodowych, takich jak hamulce, sprzęgła czy wiele różnych elementów silnika.
Przewidywanie sytuacji na drodze i kontrolowana zmiana biegów przedłuży żywotność sprzęgła i hamulców. Nie powinno się również długo siedzieć na pedale sprzęgła. Należy starać się ustawić samochód w położeniu neutralnym zaraz po zatrzymaniu.
Nowoczesne samochody marki Mercedes są o wiele bardziej skomplikowane w porównaniu do starszych modeli. Są one zbudowane z o wiele większej liczby części, z których wszystkie mogą stwarzać problemy, jeśli zaczną szwankować. Jednak wielu problemów można uniknąć lub odłożyć je na później, jeśli będą Państwo jeździć sumiennie.

Starsze modele Mercedesa a nowsze

Wszystkie wyżej wymienione kroki powinny być brane pod uwagę przy próbie przedłużenia żywotności samochodu. Ale nie można po prostu porównywać starszych modeli Mercedesa z nowszymi. Starsze samochody Mercedes zostały zbudowane z myślą o innych priorytetach.
W dzisiejszych czasach priorytetami przemysłu samochodowego są wydajność i innowacyjność w kierunku nowszych sposobów podróżowania, takich jak hybrydyzacja i elektryfikacja. Ale w dawnych czasach Mercedes koncentrował się głównie na tworzeniu niezawodnych samochodów z kuloodpornymi silnikami.
Mercedes tworzył solidne silniki, które były w stanie przejechać setki tysięcy kilometrów bez żadnej konserwacji. W dzisiejszych czasach silniki są o wiele bardziej skomplikowane ze względu na wymuszoną indukcję i surowe przepisy dotyczące emisji spalin, które czasami obciążają silnik od samego początku.
Nie znaczy to, że nowoczesne samochody Mercedes nie będą Państwu długo służyć, jeśli będą prawidłowo konserwowane, ale z pewnością nie dorównają niezawodnością starszym modelom Mercedesów.

  Porsche vs. Mercedes: Niezawodność

Więcej o długoterminowej jeździe samochodami

Czy nowoczesne samochody są mniej niezawodne?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nowsze samochody mogą być bardziej niezawodne niż starsze modele. Jednak ich żywotność nie jest tak długa. Dzieje się tak głównie dlatego, że nowoczesne samochody są niewiarygodnie skomplikowane. Jeśli więc nowoczesny samochód zaczyna mieć problemy, o wiele trudniej jest je naprawić.
Starsze samochody są o wiele prostsze w porównaniu do nowszych modeli, ale nie są one skonstruowane w taki sposób, aby współczesne narzędzia diagnostyczne mogły zidentyfikować ich problemy. To jest powód, dla którego większość starych samochodów jest nadal naprawiana przez mechaników starej szkoły, a nowsze samochody są diagnozowane głównie poprzez skomplikowane odczyty ECU.

Jaki jest najdłużej działający model Mercedesa?

Stare modele Mercedesa, takie jak Mercedes Benz 300 (W123, W124) wyposażone w silniki Diesla są znane z tego, że wytrzymują dłużej niż większość współczesnych samochodów. Samochody te były produkowane w latach 70-tych do 90-tych i są wyraźnym przykładem tego, że Mercedes produkował samochody, które po prostu nie mogły się zepsuć.
Mercedes 300 jest najdłużej produkowanym europejskim sedanem wszech czasów. Nawet po tych wszystkich latach, wiele krajów na całym świecie wciąż jest nimi przepełnionych i prawdopodobnie nadal będzie, długo po tym, jak wiele współczesnych modeli Mercedesa wyginie.
Bardziej nowoczesną wersją modelu 300 jest model klasy E z 2008 roku. Modele te były niezwykle popularne, kiedy się pojawiły. Wielu twierdzi, że model z 2008 roku to ostatni rok produkcji, w którym Mercedesowi udało się dopracować go do perfekcji. Sprzedali mnóstwo pojazdów klasy E z 2008 roku.

  Najlepszy Mercedes RV

Czy codzienna jazda Mercedesem z dużym przebiegiem jest bezpieczna?

Samochody z dużym przebiegiem to zazwyczaj starsze modele, którym udało się przetrwać próbę czasu. W związku z tym nie są one tak bezpieczne, jak współczesne modele Mercedesa. W ciągu ostatnich 20-30 lat bezpieczeństwo samochodów zmieniło się diametralnie.
Nie znaczy to, że te starsze modele Mercedesa nie są bezpieczne, ale po prostu nie mogą się równać z nowoczesnymi samochodami. Jeśli jednak często konserwują Państwo swój samochód i dokładają należytej staranności przy serwisowaniu i upewnianiu się, że wszystkie elementy działają zgodnie z przeznaczeniem, jazda starszym samochodem powinna być odpowiednio bezpieczna.
Oczywiście, pojazd nie będzie miał wielu standardowych funkcji bezpieczeństwa, które można znaleźć w nowych samochodach dzisiaj, więc należy o tym pamiętać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z