Jak dobry jest Android Auto?

Jeśli jesteś kimś, kto jest już przyzwyczajony do korzystania z systemu Android Auto w samochodzie, jesteś świadomy, że zdecydowana większość in-house samochodowych ekranów infotainment nie są prawie tak użyteczne. Android Auto jest przeznaczony do pełnej integracji z ekranem infotainment samochodu, który pozwala na korzystanie z wszystkich ulubionych aplikacji bezpośrednio na ekranie.

Jako takie, Android Auto niesie wiele korzyści, takich jak wygoda i możliwość korzystania z tego samego systemu między różnymi samochodami. Możesz użyć wszystkich swoich ulubionych aplikacji do nawigacji, muzyki i komunikacji, które są zawsze o wiele lepiej niż te oferowane z samochodem z fabryki.

Z drugiej strony, Android Auto może być rozpraszające dla niektórych użytkowników. System może być również trochę kłopotliwe w użyciu, jeśli nie masz opcji integracji bezprzewodowej. Jeśli Twój telefon nie jest najlepszej jakości, są szanse, że Android Auto doświadczenie systemu jest również prawdopodobnie będzie poniżej standardu.

Tak czy inaczej, Android Auto jest z pewnością warto system dla tych, którzy kochają zdolność do polegania na swoich telefonach dla wszystkich wyżej wymienionych powodów. Nawet jeśli możesz używać swojego telefonu podobnie tylko z Bluetooth i podstawką pod telefon, Android Auto jest poziom wyżej.

Korzyści z Android Auto

Cały punkt Android Auto jest do declutter swoje ogólne doświadczenie użytkownika podczas jazdy, co oznacza, że tylko najważniejsze informacje są wyświetlane w każdej chwili. Oznacza to, że nie będziesz musiał przechodzić przez kilka menu i podmenu, aby wejść w interakcję z funkcjonalnością, której potrzebujesz.

Android Auto jest zaprojektowany, aby Twoje ogólne doświadczenie jazdy bezpieczniejsze poprzez wykorzystanie elementów sterujących na kierownicy, zaawansowane sterowanie głosowe i duże elementy sterujące, co oznacza, że będziesz spędzać więcej czasu patrząc na drogę. Android Auto wykorzystuje również niezliczone różne aplikacje do strumieniowego przesyłania muzyki, takie jak Spotify, Audible, Pandora, Songza, TuneIn, i tak dalej.

  Który SUV ma najmniej problemów?

Android Auto nie jest po prostu skóra nad samochodem systemu informacyjno-rozrywkowego jeszcze bardziej kompleksowe wykorzystanie wszystkich czujników i wejść samochodu, co oznacza, że Android Auto jest w stanie dostosować się do stylu jazdy, pory dnia, i co używasz go do.

Google Maps jest zdecydowanie najczęściej używaną aplikacją nawigacyjną na świecie, a Android Auto umożliwia korzystanie z niej bezpośrednio na ekranie centralnym lub nawet w desce rozdzielczej, jeśli posiadasz nowszy samochód.

Wady Android Auto

Zarówno Android Auto jak i Apple CarPlay przeszły długą drogę od ich początkowego wydania, co oznacza, że są teraz tak najlepsze jak tylko mogą być, przynajmniej jeśli chodzi o Google i Apple. Producenci samochodów są nadal lubią rozwijać własne systemy i wolą zachować to w ten sposób, ponieważ widzą AA i ACP jako sztywną konkurencję.

Oznacza to, że producenci samochodów nie są chętni do doskonalenia poziomów integracji między różnymi samochodami, ponieważ niektóre z nich są wyposażone w możliwości bezprzewodowe, podczas gdy inne oferują niezoptymalizowane integracje tylko przez przewód. Ponadto, systemy te mają tendencję do całkowitego przejęcia ekranu infotainment, co oznacza, że nie będzie w stanie korzystać z nich razem.

Jeśli posiadasz samochód, który zawiera funkcje takie jak kontrola klimatu na ekranie infotainment, oznacza to, że będziesz musiał wykonać 5-etapowy proces tylko po to, aby zmienić temperaturę klimatyzacji. To może być tak irytujące, że ludzie mają tendencję do nigdy nie używać AA lub ACP z tych powodów.

  Które drzwi samochodowe otwierają się do góry?

Wreszcie, można uzyskać dość podobne doświadczenie z smartphone, uchwyt telefonu, i Bluetooth, jak większość z tych funkcji są w stanie rozpoznać w samochodzie, nawet jeśli nie są używane przez AA.

Systemy infotainment OEM vs Android Auto

Obecne trendy w przemyśle motoryzacyjnym polegają na szerszym wykorzystaniu Android Auto i Apple CarPlay oraz na włączeniu jak największej liczby funkcji do ekranu infotainment. Oznacza to, że często trzeba przełączać się między tymi dwoma systemami, aby kontrolować niektóre funkcje samochodu.

Producenci samochodów są tego świadomi i nie postrzegają tego jako problem, ponieważ chcą, abyśmy używali ich własnych ekranów infotainment i tak. Tesla sprawia, że ekrany infotainment, które podwajają się jako tachometr i licznik kilometrów, co oznacza, że nie będzie nawet w stanie cieszyć się pełnoekranowym AA lub ACP z tego typu systemów.

Nawet jeśli współczesne samochodowe systemy informacyjno-rozrywkowe przeszły długą drogę od czasu ich powstania, wciąż pozostają w tyle za nowoczesnymi technologiami smartfonów, ponieważ nowsza wersja jest opracowywana przez 2-4 lata, podczas gdy smartfon nowej generacji wychodzi co roku.

Sekcja FAQ

Czy warto zaopatrzyć się w Android Auto?

Warto kupić Android Auto, jeśli już korzystasz z tego systemu, bo używasz urządzenia z Androidem jako codziennego smartfona. Ponadto warto zdecydować się na Android Auto, jeśli posiadasz lub używasz wielu samochodów, ponieważ umożliwia to korzystanie z tego samego systemu w wielu samochodach.

Prawdą jest jednak, że większość funkcji można uzyskać bezpośrednio za pomocą smartfona, Bluetooth i uchwytu do telefonu. Poziomy łatwości i bezpieczeństwa nie są takie same, ale jeśli jesteś świadomy tego, co robisz, efekt końcowy powinien być taki sam.

  Najlepsze samochody elektryczne dla wysokich kierowców

Dlaczego nie wszystkie samochody są wyposażone w Android Auto z fabryki?

Istnieją dwa sposoby, jak konkretna funkcja może być dodana do samochodu jako część standardowego wyposażenia. Pierwszy sposób, aby to zrobić, jeśli producent samochodów zdecyduje się to zrobić, a oni mają tendencję do tego, jeśli funkcja, o której mowa, jest kluczowa dla ogólnego doświadczenia jazdy producent chce zaoferować.

Drugą metodą, w jaki sposób dana funkcja staje się częścią standardowego wyposażenia jest to, że rząd nakazuje ją w ten sposób. Na przykład, rząd USA sprawił, że każdy nowy samochód sprzedawany w Stanach Zjednoczonych musi być standardowo wyposażony w kamerę cofania.

Jak bezpieczne jest Android Auto?

Android Auto jest rzeczywiście bezpieczniejsze niż używanie smartfona w jakikolwiek sposób. Wszystko zależy jednak od użytkownika i tego, jak bardzo jest on skoncentrowany na otoczeniu. Mimo że systemy te zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbezpieczniejsze, nigdy nie należy na nich polegać.

W związku z tym należy zawsze przestrzegać wszystkich zasad ruchu drogowego, aby być bezpiecznym i nigdy nie korzystać z telefonu bezpośrednio za kierownicą.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z