Jak dobry jest Mercedes EQS?

Nowy Mercedes EQS jest flagowym modelem Mercedes EV, ponieważ pakuje wszystko, co Mercedes może zaoferować w platformie elektrycznej. Oznacza to, że EQS jest w 100% oparty na oddzielnym podwoziu, które zostało zaprojektowane i opracowane z myślą o EQS.

To sprawia, że EQS znacznie różni się w porównaniu do EQA, EQB i EQC, ponieważ te trzy są oparte na platformie GLA, GLB i GLC. W związku z tym, EQS posiada wszystkie praktyczne i aerodynamiczne zalety, których można oczekiwać od EV, podczas gdy wszystkie inne obecne modele Mercedes EQ nie.

EQS jest pozycjonowany jako elektryczna Klasa S, co oznacza, że powinien być łatwy w prowadzeniu, a jednocześnie stosunkowo wciągający i luksusowy. Tak jest w istocie, ponieważ EQS jest najbardziej zaawansowanym technologicznie luksusowym modelem Mercedesa, jaki można obecnie kupić za pieniądze.

EQS jest najlepszym samochodem elektrycznym, jaki można obecnie kupić, jeśli jest się osobą, która spędza dużo czasu na autostradzie, ponieważ EQS oferuje rekordowy zasięg, najbardziej komfortowe wrażenia z jazdy i najbardziej aerodynamiczny profil spośród wszystkich samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

Mercedes EQS – Ogólny przegląd

Od samego początku EQS nie wygląda jak EV-owa wersja Klasy S, ponieważ stylistyka nadwozia z pewnością nie jest tak dostojna i atrakcyjna jak ta, którą znajdziemy w Klasie S. Wynika to z faktu, że Mercedes chciał zmaksymalizować możliwości aerodynamiczne EQS, a nie tylko sprawić, by wyglądał jak luksusowy, pełnowymiarowy sedan.

To zrobiło różnicę, ponieważ EQS zdołał przejechać 441 mil na jednym ładowaniu, co nadal jest rekordem najdłużej trwającego ładowania EV w jakimkolwiek współczesnym samochodzie. W momencie wejścia do wnętrza EQS wita nas coś, co Mercedes nazywa „hiperekranem”.

  Cadillac vs. Mercedes: Niezawodność

EQS ma inne podejście w porównaniu do 99% drogich EV dostępnych w sprzedaży, ponieważ nie skupia się na wydajności. To sprawia, że EQS jest odświeżającą perspektywą, ponieważ EV nie są tak naprawdę ekscytujące jako samochody wydajności i tak.

Nawet jeśli w mgnieniu oka osiągają prędkość 60 mph z miejsca, to jest to ekscytujące tylko przez pierwszą część doświadczenia właścicielskiego. Później, wszystkie długoterminowe zalety EQS zaczynają błyszczeć i to dlatego odbiór EQS jako luksusowego króla EV przeważył.

Design i technologia

W dzisiejszych czasach po prostu nie można sobie wyobrazić luksusowego samochodu elektrycznego, który nie byłby najbardziej zaawansowanym technologicznie czterokołowcem na świecie. Tak też jest w przypadku EQS, ponieważ oferuje on zarówno hiperekran, jak i wiele najnowocześniejszych technologii, takich jak ponad 350 różnych czujników, które mają za zadanie monitorować każdy aspekt jazdy.

Dwie cechy EQS, o których mówi się najwięcej, to wygląd zewnętrzny i 56-calowy hiperekran. Wygląd zewnętrzny początkowo spotkał się z wieloma pytaniami, ponieważ EQS niekoniecznie wygląda jak Mercedes powinien, jeśli chodzi o większość entuzjastów Mercedesa.

Podjęto jednak decyzję, że EQS musi być tak aerodynamiczny, jak to tylko możliwe, aby uczynić go tak cichym i aerodynamicznym, jak to tylko możliwe, co oznaczało nadanie mu nieco dziwnego wyglądu. Z drugiej strony, 56-calowy hiperekran nie jest 56-calowym ekranem, a raczej 56-calowym panelem, w którym umieszczono trzy duże ekrany.

Reszta kabiny to 100% Mercedes, ponieważ jest wyłożona szlachetnymi materiałami, takimi jak skóra, drewno, aluminium, czy czarny fortepianowy plastik.

  Który Mercedes GLK jest lepszy, diesel czy gaz?

Układ napędowy Mercedes EQS

Mercedes to marka powszechnie znana z produkcji jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie silników, a silnik elektryczny znajdujący się w EQS z pewnością wpisuje się w tę filozofię. Najwyższej klasy model EQS nazywa się EQS 580 i oferuje baterię o pojemności 107,8 kWh, która zapewnia 441 mil zasięgu użytkowego.

To czyni EQS aktualnym mistrzem zasięgu w segmencie EV-only. EQS może być ładowany prądem o mocy do 200 kW, co oznacza, że 30-minutowe ładowanie jest więcej niż wystarczające na codzienne dojazdy do pracy. EQS 580 wyposażony jest w dwa silniki elektryczne o mocy 518 KM.

To wystarczy, aby napędzać EQS od 0-60mph w mniej niż 4 sekundy, co nie jest prawie tak szybkie jak Tesla Model S Plaid lub Taycan Turbo S. Jednak Mercedes ma na celu zaoferowanie luksusowego pojazdu, a nie EV wydajności, i to jest widoczne w momencie, gdy położysz oczy na EQS.

Sekcja FAQ

Dlaczego powinienem kupić Mercedesa EQS?

Mercedesa EQS powinieneś kupić, jeśli chcesz mieć najlepszy samochód terenowy na rynku. EQS jest naszpikowany wiodącą w branży technologią EV, co czyni go rekordzistą pod wieloma względami. Nie został stworzony jako pojazd o wysokich osiągach, jak Tesla Model S, Taycan, czy e-Tron GT i to jest raczej oczywiste.

Żaden z nich nie oferuje takiego samego poziomu luksusu i komfortu, ani nie jest w stanie rywalizować z maksymalnym zasięgiem, jaki zapewnia EQS 580. Mercedes twierdzi, że wersja wyczynowa nieuchronnie pojawi się w późniejszym czasie, co powinno zadowolić tych, którzy są uzależnieni od przyspieszania.

  Jaki samochód jest lepszy niż Mercedes-Benz?

Dlaczego powinienem zrezygnować z zakupu Mercedesa EQS?

Jeśli chcesz mieć najlepszy luksusowy krążownik, jaki można kupić za pieniądze, jest wiele lepszych samochodów z silnikiem spalinowym. Łatwość użytkowania wynikająca z konieczności zatrzymania się na 5-minutowe tankowanie przed kontynuowaniem podróży przez kilkaset mil jest lepsza niż posiadanie samochodu elektrycznego.

Jeśli chcesz EV, lepiej zdecydować się na Porsche Taycan lub Audi e-Tron GT, ponieważ te dwa modele są znacznie bardziej ekscytujące niż EQS.

Jak EQS wypada w porównaniu z Klasą S?

Mercedes EQS jest wzorcem luksusowych samochodów Mercedesa od dziesięcioleci i z biegiem czasu, a jednak wydaje się, że Mercedes pozycjonuje EQS na podobnym rynku, jak ma to miejsce w przypadku Klasy S. To stawia pytanie, który z tych dwóch luksusowych sedanów jest lepszym wyborem.

Jako takie, Klasa S nadal jest najbardziej dostojny i regal Mercedes luksusowy samochód tam, ponieważ EQS po prostu nie dostarcza wszystko. Klasa S wygląda lepiej, jest bardziej komfortowa, oferuje więcej miejsca dla pasażerów z tyłu i jest prawdopodobnie bardziej przyjemna w prowadzeniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z