Jak mogę zainstalować system Android Auto w moim starszym samochodzie?

Android Auto stał się niezastąpionym systemem dla wielu nowoczesnych kierowców, ponieważ umożliwia korzystanie z telefonu z systemem Android za pośrednictwem centralnego ekranu infotainment. Oznacza to, że możesz wykonywać połączenia podczas jazdy bez narażania siebie, pasażerów i innych osób w pobliżu na niebezpieczeństwo.

Ponadto, Android Auto umożliwia korzystanie z Google Maps lub Waze jako głównego systemu nawigacji, co jest dość korzystne, ponieważ żaden wewnętrzny system nawigacji samochodowej nawet nie zbliża się do tych dwóch. Można również korzystać z aplikacji muzycznych, takich jak Spotify, Pandora, lub Audible.

Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętny samochód w USA jest gdzieś między 11 a 12 lat, to jest oczywiste, że nie każdy może cieszyć się Android Auto od początku. Jako takie, trzeba będzie albo doposażyć system poprzez zakup wyższej klasy system infotainment lub po prostu kupując opcję Android Auto, jeśli samochód ma już wszystkie niezbędne elementy wbudowane.

Można również kupić aftermarket system i zamontować go obok istniejącego ekranu infotainment lub nawet zastąpić go całkowicie. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest doposażenie go, jeśli to możliwe, jeśli nie, powinieneś rozważyć dwie pozostałe metody.

Doposażenie używanego samochodu w Android Auto

Nie wszyscy producenci trafnie przewidzieli, jak ważne staną się Android Auto i Apple Car Play. Oznacza to, że niektóre używane samochody mają właściwie wszystko, czego potrzebują do Android Auto, ale funkcja ta nie została dołączona fabrycznie.

Kilka lat temu Mazda powiedziała, że możesz kupić system OEM Android Auto, jeśli twój samochód jest już wyposażony w system Mazda MZD Connect. Hyundai również wprowadził podobny system dla większości swoich samochodów po 2015 roku, mimo że początkowo nie były one oferowane z Android Auto.

  Jak duży prześwit jest potrzebny do pokonywania nierówności terenu?

Doposażenie systemu Android Auto w ten sposób zapewnia najczystszą i najbardziej zaawansowaną integrację, ale nie jest dostępne dla większości samochodów. Powinieneś skontaktować się z dealerem i zapytać, czy można doposażyć samochód w system Android Auto fabrycznie, jeśli tak, pamiętaj, aby zdecydować się na tę opcję, ponieważ zapewnia ona również wyższą wartość odsprzedaży.

Kupowanie zupełnie nowego ekranu/systemu infotainment

Kilka dekad lub tak ludzie byli bardziej prawdopodobne, aby kupić aftermarket systemu audio / infotainment i zamontować go w swoim samochodzie. Oznaczało to wyjęcie systemu OEM, ponieważ był on w tyle za systemami aftermarketowymi oferowanymi przez takie marki jak Kenwood, Pioneer czy Alpina.

Jednak ten trend jest prawie minął te dni, ponieważ producenci samochodów doganiają resztę branży, a teraz nie ma potrzeby, aby to zrobić. To powiedziawszy, jeśli twój samochód jest z takiej epoki, jedynym sposobem, jak można zintegrować Android Auto wewnątrz samochodu jest inwestując w zupełnie nowej jednostki głównej i zastępując go z istniejącym.

Nawet jeśli jest to głównie rozwiązanie stosowane do starszych samochodów niektórzy właściciele wolą to zrobić nawet dla nowszych samochodów. Ekrany poziomu podstawowego w samochodach takich jak BMW serii 3 i 4 z 2011 roku często były zastępowane większymi ekranami infotainment, ponieważ zarówno wyglądają ładniej, jak i oferują więcej funkcjonalności, zachowując przy tym wszystkie opcje fabryczne.

Kupno oddzielnej jednostki głównej

Ostatnią i najmniej wyrafinowaną metodą uzyskania Android Auto w samochodzie jest zainwestowanie w oddzielną jednostkę główną i zamontowanie jej obok istniejącego ekranu infotainment. Systemy te najczęściej mieszczą się w kategorii „double-DIN” jednostki głównej, ale upewnij się, że sprawdzisz to, ponieważ niektóre starsze samochody nadal używają jednostek głównych „single-DIN”.

  Jakie jest 10 najlepszych filmów o samochodach?

Systemy takie jak te są korzystne, jeśli chcesz, aby odblokować kilka dodatkowych funkcji, jak również. Często są one wyposażone w kamery cofania lub radio Sirius XM. Dodanie nowej jednostki głównej jest prawdopodobnie najprostszym sposobem, jak można uzyskać Android Auto w samochodzie bez konieczności wyjmowania lub wymiany istniejącego ekranu infotainment.

Jednostki te mogą być łatwo odłączone, gdy przychodzi czas, aby sprzedać samochód i często mogą być używane między różnymi samochodami. Tak czy inaczej, należy rozważyć tę opcję, jeśli jesteś w porządku z faktem, że wnętrze pakuje aftermarket ekrany i jeśli jest to jedyny sposób można uzyskać Android Auto tak.

Sekcja FAQ

Czy Android Auto jest tego warte?

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android jako swojego codziennego kierowcy, Android Auto jest z pewnością warto, jeśli również mają tendencję do korzystania z telefonu podczas jazdy. Możliwość zintegrowania aplikacji Android w ramach systemu sprawia, że łatwo jest korzystać z telefonu i jego aplikacji podczas jazdy, co oznacza, że nie będziesz narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

Jednak niektórzy ludzie nawet nie używać Android Auto, ponieważ można uzyskać podobne doświadczenie z wykorzystaniem telefonu uchwyt wewnątrz samochodu i łącząc go z samochodem przez Bluetooth. Pozwoli to również na słuchanie muzyki i wykonywanie połączeń bez zakłóceń. Jeśli chodzi o nawigację, można z niej korzystać bezpośrednio na ekranie telefonu.

Czy Android Auto jest lepsze od Apple Car Play?

Porównywanie Android Auto i Apple CarPlay jest jak porównywanie jabłek i pomarańczy, ponieważ oba te rozwiązania są równie dobre. Jeśli używasz iPhone’a jako swojego codziennego telefonu, są szanse, że będziesz wolał Apple CarPlay, z drugiej strony, jeśli używasz Androida, prawdopodobnie będziesz wolał Android Auto.

  Dlaczego wszystkie samochody są w tym samym kolorze

Tak czy inaczej, oba są równie przydatne i nie powinno być żadnych problemów z ich codziennym użytkowaniem.

Czy systemy informacyjno-rozrywkowe OEM są wystarczająco dobre?

Systemy informacyjno-rozrywkowe OEM nigdy nie były tak naprawdę tak dobre, ponieważ zawsze pozostawały kilka lat w tyle za najnowocześniejszymi smartfonami. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat producenci tacy jak Tesla, Audi, BMW i Mercedes poczynili ogromne postępy w dziale infotainment, ponieważ ich systemy informacyjno-rozrywkowe wykorzystują teraz zintegrowane układy graficzne dla optymalnej rozdzielczości i wydajności.

Jako takie, nowoczesne systemy informacyjno-rozrywkowe są rzeczywiście wystarczająco dobre, ale nie wszyscy producenci oferują takie systemy. Tak czy inaczej, jak technologia nadal postępuje szybko, są szanse, że systemy informacyjno-rozrywkowe zawsze będzie w tyle za smartfonami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z