Jak najtaniej wymienić kluczyk do Porsche?

Jest kilka różnych sposobów na wymianę zgubionego/uszkodzonego kluczyka, w zależności od tego, jak szybko chcesz to zrobić, jak tanio chcesz to zrobić i jak bardzo chcesz być oryginalny. Pierwszą i najbezpieczniejszą metodą jest udanie się bezpośrednio do salonu Porsche i poproszenie o nowy klucz, ale jest to również najdroższa opcja.

Jest to nie tylko najdroższa opcja, ale również ta, która trwa najdłużej. Z drugiej strony, można skontaktować się z doświadczonym ślusarzem, który ma przyzwoite doświadczenie w pracy z wysokiej klasy kluczami samochodowymi. Są one w stanie wymienić klucz dużo szybciej i dużo taniej.

Zależy to również od tego, jaki typ Porsche posiadasz. Jeśli posiadasz starszy model Porsche, który używa standardowego klucza z ostrzem stalowym, najłatwiej i najtaniej będzie po prostu skontaktować się z doświadczonym ślusarzem. Z kolei w przypadku Porsche z bezkluczykowym otwieraniem za pomocą breloka jest to nieco trudniejsze.

Niektórzy ślusarze nadal są w stanie Ci pomóc, ale tylko wtedy, gdy użyją oryginalnych części. Z drugiej strony, jeśli chcesz zachować wartość swojego samochodu, powinieneś zdecydować się na wymianę u dealera, ponieważ jest to najbezpieczniejsza opcja ze wszystkich.

Wymiana kluczy w breloczku a wymiana kluczy z ostrzem stalowym

Jak wspomniano na początku, wymiana klucza z brelokiem i klucza z ostrzem stalowym to nie to samo. Klucz z ostrzem stalowym może być łatwo wykuwany bez konieczności programowania, co oznacza, że jest to najprostszy i najtańszy sposób na uzyskanie nowego klucza.

  Dlaczego używane Porsche są tak tanie?

Wymiana breloka to jednak zupełnie inna historia, zwłaszcza jeśli Twoje Porsche jest wyposażone w funkcję Keyless Start i Keyless Go. Ponieważ te systemy działają bezprzewodowo, trzeba będzie nabyć wszystkie oryginalne części, które trzeba zaprogramować specjalnie do naszego samochodu.

Musi to być wykonane zgodnie z normami produkcyjnymi Porsche, inaczej nie ma to sensu. Owszem, niektórzy ślusarze też to zrobią, ale będą musieli użyć oryginalnych części Porsche.

Istnieją sposoby na dorobienie klucza bez użycia oryginalnych części Porsche, ale jest to niebezpieczne i może obniżyć wartość odsprzedaży Twojego samochodu. Nie sprzedawaj nieoryginalnych kluczyków Porsche jako oryginalnych, ponieważ nigdy nie są one tak bezpieczne, jak oryginalne kluczyki Porsche.

Wymiana kluczyka Porsche u ślusarza

Musisz pamiętać, że Porsche nigdy nie zgodzi się na wymianę kluczyka u ślusarza. Za każdym razem, gdy oddasz samochód do serwisu, będą mogli stwierdzić, że nie używasz oryginalnego klucza. Nawet jeśli używasz oryginalnych części, nadal istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zorientują.

W związku z tym, nie jest dobrym pomysłem zalecanie komukolwiek wymiany kluczy gdziekolwiek indziej niż w serwisie. Kluczyki samochodowe pełnią ważną funkcję, ponieważ dzięki nim można dostać się do samochodu i w każdej chwili nim odjechać.

Jeśli posiadasz starszy model Porsche i po prostu chcesz, aby nadal działał, ślusarz może mieć więcej sensu. Oznacza to również, że kluczyk Porsche ze stalowym ostrzem nie wymaga oryginalnych części, a w rzeczywistości nie jest tak niebezpieczny jak nieoryginalny breloczek.

  Jaki jest najmniejszy SUV Porsche?

Wymiana kluczyka Porsche u dealera

Wymiana kluczyka Porsche u dealera kosztuje więcej pieniędzy i trwa dłużej. Prawdopodobnie zamówią oni nowy klucz bezpośrednio z fabryki, dostarczą go do dealera, a następnie ktoś zaprogramuje go tak, aby działał z Twoim samochodem.

W ten sposób będzie można sprzedać samochód z wszystkich oryginalnych kluczy i wszystko jest w porządku z światem. Z drugiej strony, jeśli spróbujesz wyprodukować klucz z nieoryginalnych części u lokalnego ślusarza, nigdy nie masz pewności, że klucz będzie działać lub czy klucz jest bezpieczny.

Biorąc pod uwagę fakt, że Porsche są kradzione na lewo i prawo, lepiej jest po prostu przejść przez dealera, ponieważ nie zamierzasz wymienić klucza więcej niż raz. W rzeczywistości powinieneś zrobić to raz i mieć to za sobą.

FAQ Section

Ile kosztuje nowy kluczyk do Porsche u dealera?

To zależy od modelu i typu klucza, który jest w nim używany. Jeśli posiadasz starszy model Porsche, który używa zwykłego klucza ze stalowym grotem, koszt będzie wynosił maksymalnie kilkaset dolarów. Jeśli jednak potrzebujesz nowego breloka, który musi zostać przeprogramowany, będzie Cię to kosztować od 200 do 1100 dolarów w zależności od cen części, dostępności części i kosztów pracy.

Jeśli Twój klucz jest zepsuty i wymaga tylko naprawy, możesz po prostu zanieść go do salonu Porsche, a oni naprawią go dla Ciebie w krótkim czasie. Koszty naprawy kluczyka Porsche zależą od tego, co jest z nim nie tak, ale można powiedzieć, że nie będzie to kosztowało więcej niż jego całkowita wymiana.

  Co to jest 7-biegowa skrzynia Porsche Doppelkupplung?

Ile kosztuje nowy klucz do Porsche u ślusarza?

To zależy od rodzaju klucza, dostępności części i tego, czy są one oryginalne, czy nie. Czasami ślusarz może wymienić cały zamek, co oczywiście będzie kosztować znacznie więcej. Z drugiej strony, jeśli po prostu potrzebujesz zwykłego klucza stalowego ostrza, jesteś patrząc na około 30-80 dolarów.

Jeśli chcesz wymienić breloczek do Porsche u ślusarza, powinieneś dostać lepszą cenę niż u dealera. Jednak zawsze lepiej jest skorzystać z usług dealera, jeśli chcesz zachować wartość swojego samochodu i zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo.

Czy Porsche są często kradzione?

Porsche rzeczywiście jest dość popularnym łupem złodziei, co oznacza, że posiadanie Porsche z nieoryginalnym breloczkiem, który można łatwo zeskanować, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zabezpieczysz swoje Porsche przed kradzieżą, a jednocześnie użyjesz nieoryginalnego breloka, to istnieje prawdopodobieństwo, że nie będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia, jeśli samochód zostanie skradziony.

To po prostu nie jest tego warte, więc po prostu przejdź przez trasę dealerską, ponieważ większość ludzi będzie potrzebować nowego klucza do samochodu raz w życiu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z