Jak naładować Teslę w sytuacji awaryjnej?

Mimo że Tesla ma ponad 25 000 superładowarek na całym świecie, w niektórych miejscach brakuje dobrze rozmieszczonych superładowarek, co może pozostawić kierowców na pastwę losu. Jak więc w takich miejscach można awaryjnie naładować Teslę?

Ponieważ wszystkie nowe Tesle są wyposażone w gniazdko 110 V (NEMA 5-15), możesz naładować swoją Teslę w nagłym wypadku w dowolnym miejscu, o ile tylko jest tam gniazdko elektryczne. Wszystko, co musisz zrobić, to je znaleźć. Jeśli jesteś na autostradzie, poszukaj przystanku. Takie miejsca zazwyczaj mają zewnętrzne gniazdka, do których możesz podłączyć swoją ładowarkę.

Jednak te 120V gniazdka elektryczne na postojach zazwyczaj ładują się nieco wolniej niż gniazdka 240V. Zwykle z gniazdka 120V można uzyskać od 3 do 4 mil na godzinę. Zauważ, że te zewnętrzne gniazdka na postojach są zwykle przeznaczone dla użytkowników kamperów, ale jeśli masz idealny adapter, naładujesz swoją Teslę.

Poza przystankami, zewnętrzne gniazda do ładowania Tesli w nagłych wypadkach można znaleźć również na słupach oświetleniowych, wysoko na słupach telefonicznych lub na parkingach. Tak więc, w zależności od tego, gdzie Twojej Tesli zabraknie prądu, możesz poszukać jednego z tych miejsc, aby ją naładować. Ale musisz mieć swoją ładowarkę Tesli.

Tak więc, jeśli jesteś kierowcą Tesli i jedziesz w kierunku bez superładowarek Tesli, posiadanie ładowarki Tesli przy sobie i odpowiedniego adaptera jest ważne w przypadku, gdy zabraknie Ci prądu. Upewnij się tylko, że na trasie, którą jedziesz, są przystanki lub słupy oświetleniowe, gdzie możesz naładować swój samochód.

  Czy to źle, że zawsze doładowujesz swoją Teslę?

Co zrobić, gdy w Twojej Tesli zabraknie prądu?

Tesla oferuje ustawienie określane jako „tryb holowania”. To ustawienie pozwala na odholowanie samochodu do najbliższej stacji superchargerów w przypadku, gdy samochód się rozładuje. Wystarczy, że zaparkujesz samochód i może on zostać odholowany przez inny samochód. Należy pamiętać, że kierownica nie będzie działać w trybie holowania.

Gdzie mogę naładować moją Teslę?

W super-ładowarce Tesli

Najlepszym i najszybszym sposobem na naładowanie swojej Tesli jest superładowarka Tesli. Nawet jeśli ładowanie z domu jest bardzo wygodne, ładowanie na superładowarce Tesli jest superszybkie. W ciągu 15 minut możesz naładować nawet do 200 mil, co jest wyjątkowym wynikiem. Przy ponad 25 000 superładowarek Tesli, ważne jest, aby dobrze zaplanować swoją podróż przed wyjściem z domu.

W domu

Ładowanie swojej Tesli w domu jest najwygodniejszą metodą. Aby naładować samochód, musisz jednak zaopatrzyć się w złącze ścienne lub adapter do gniazdek elektrycznych 120- lub 240-woltowych. Należy pamiętać, że ładowarka ścienna ładuje do 44 mil na godzinę, podczas gdy 120-woltowa do 3 mil, a 240-woltowa do 30 mil.

Ładowarka 'docelowa’

Jak wspomniano wcześniej, ładowanie docelowe jest najlepsze w nagłych przypadkach. Nie ma znaczenia, czy jest to na autostradzie czy w mieście. Ładowarki docelowe można znaleźć na zewnątrz większości hoteli, przystanków, parków, a nawet na słupach oświetleniowych. Jednak, aby naładować swój samochód, trzeba mieć idealny adapter.

Ładowarka publiczna

Inną opcją ładowania dla Twojej Tesli jest uzyskanie publicznej ładowarki. Jest to zwykle dostarczane przez firmy takie jak ChargePoint i wiele innych. Należy pamiętać, że w przypadku skorzystania z tej usługi koszt zostanie pobrany z karty kredytowej.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Jak mogę uniknąć braku prądu podczas podróży?

Jeśli chcesz uniknąć awaryjnego ładowania, musisz mieć jasny plan swojej podróży i wiedzieć, gdzie naładować swoją Teslę, gdy zabraknie jej prądu. Dzięki narzędziu Tesla Go Anywhere możesz zaplanować swoje podróże i uniknąć utknięcia na pustkowiu.

Narzędzie Go Anywhere podaje najszybsze trasy i lokalizację stacji doładowujących. Informuje również, ile czasu zajmie Ci ładowanie, abyś nie musiał zgadywać. Również oferowany przez Teslę samochodowy Trip Planner pomoże Ci odpowiednio zarządzać podróżą i uniknąć sytuacji awaryjnych.

FAQ

Jak daleko może pojechać Tesla na jednym ładowaniu?

To zależy od modelu i wariantu Tesli. Różne modele Tesli mają baterie różnej wielkości. Jednak większość Tesli wytrzyma od 263 do 420 mil. Tesla z najmniejszym zasięgiem to model 3 z maksymalnym zasięgiem 263 mil, podczas gdy Tesla z najdłuższym zasięgiem to model S z 412 milami.

Ile kosztuje ładowanie Tesli na stacji ładowania?

Jeśli naładujesz swoją Teslę w superchargerze Tesli, będziesz musiał zapłacić około 0,25 USD za KW dla modeli 3, S i X. Ale jeśli kupiłeś swoją Teslę przed 2017 rokiem, będziesz ładować za darmo. Tak więc, pełne naładowanie około 260 mil będzie Cię kosztować około 23 dolarów, co jest dość tanie niż tankowanie samochodu benzynowego.

Ile czasu zajmuje naładowanie Tesli?

To zależy od tego, gdzie ładujesz swoją Teslę i od dostarczanych woltów. Jeśli ładujesz w superchargerze Tesli, Twój samochód może być pełny w ciągu 40 do 60 minut. Będzie to jednak trwało dłużej, jeśli ładujesz swoją Teslę w domu. Jeśli jednak chcesz przyspieszyć ten proces, powinieneś zainstalować gniazdko 240V, zamiast gniazdka 120V.

  Mercedes EQC VS Tesla

Jak długo wytrzymują baterie Tesli?

Ponieważ akumulatory Tesli składają się z litowo-jonowych, materiał ten z czasem ulega powolnemu zniszczeniu. Dlatego po pewnym czasie bateria może stracić swój ładunek. Po przejechaniu 50 000 mil, Tesla straci około 5% swojego pierwotnego ładunku, a 10% po przejechaniu 150 000 mil. Poza tym, Tesla oferuje 8-letnią gwarancję na baterię.

Czy mogę używać zwykłego gniazdka do ładowania mojej Tesli?

Tak, możesz użyć zwykłego gniazdka 110V lub 240V do naładowania swojej Tesli. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę, która umożliwi ładowanie. Tesla dostarcza gniazdo 110V (NEMA 5-15) jako standardowe wyposażenie wszystkich Tesli. Gniazdo to może być używane w domu, a nawet w miejscach publicznych do ładowania Tesli.

Podsumowanie

Jeśli Twojej Tesli zdarzy się zabraknąć prądu podczas jazdy, powinieneś zacząć od szukania Supercharger Tesla. Ale jeśli Supercharger jest nigdzie w pobliżu, Twoja następna opcja będzie szukać przystanku lub słup światła z gniazdka elektrycznego. Dzięki odpowiedniemu adapterowi możesz zasilić swój samochód i kontynuować podróż.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z