Jak pokonać sprzedawcę samochodów?

Sprzedawcy samochodów może być jednym z najbardziej agresywnych sprzedawców na planecie, a oni wykorzystują techniki, które większość ludzi nie są zaznajomieni z dostać się do podpisania na linii przerywanej. Nawet dobrzy sprzedawcy używają niektórych z tych metod, aby spróbować sprzedać Ci swój następny samochód, ale dobrą wiadomością jest to, że jeśli jesteś zaznajomiony z nimi z wyprzedzeniem, masz większe szanse pokonać sprzedawcę w jego grze. Aby to zrobić, musisz być świadomy technik, których używają, a poniżej znajduje się kilka z nich, z którymi możesz się zapoznać przed udaniem się do salonu.

Przynęta i zamiana

Większość ludzi zna dobrze znaną technikę przynęty i zamiany. Sprzedawca mówi Ci, że samochód, którego szukasz jest dostępny, a kiedy docierasz do dealera, dowiadujesz się, że został sprzedany, ale mają coś innego, podobnego do niego – tyle że w wyższej cenie. Możesz myśleć, że to niemożliwe, aby uniknąć tej sytuacji, ale jest to o wiele łatwiejsze do uniknięcia niż myślisz. Jest to szczególnie prawdziwe w dzisiejszym świecie Internetu. Dlaczego? Ponieważ można sprawdzić inwentarz dealera codziennie i wysłać do nich e-mail, gdy znajdziesz jeden, który chcesz zobaczyć, czy jest dostępny. Jeśli jest dostępny, można powiększyć prawo tam i spójrz na to.
Czy to znaczy, że jesteś gwarantowane, aby nie cierpieć z tej techniki sprzedaży? Niekoniecznie, ale jest to o wiele mniej prawdopodobne, jeśli pozostaniesz na szczycie rzeczy, zanim pójdziesz do dealera, i jeśli zdasz sobie sprawę, że jest to technika, której mogą użyć na tobie.

  Co sprawia, że samochód zyskuje na wartości?

Skup się na miesięcznych płatnościach bardziej niż na cenie samochodu

Czasami sprzedawca zaczyna rozmowę od pytania, ile obecnie płacisz miesięcznie za swój samochód. Jest to atrakcyjne dla wielu nabywców samochodów, ponieważ wielu z nich koncentruje się bardziej na tym, co ich miesięczna płatność będzie niż na cenie samochodu. To jest zawsze na korzyść sprzedawcy, ponieważ istnieje wiele sposobów, że osoba może obniżyć miesięczną płatność i nadal masz płacąc więcej niż powinieneś dla samego pojazdu.
Aby tego uniknąć, zawsze rozmawiaj ze sprzedawcą o cenie pojazdu, a nie o tym, co miesięczna nota będzie. Pamiętaj, że możesz obniżyć miesięczną ratę, jeśli chcesz, przedłużając okres kredytowania lub zwiększając zaliczkę.

Beating Out the Clock

Ta metoda jest prosta: sprzedawca trzyma Cię na parkingu aż do momentu, kiedy się zmęczysz lub zgłodniejesz, a wtedy jesteś bardziej skłonny zgodzić się na umowę, która może nie być dla Ciebie korzystna. Im dłużej tam jesteś, tym bardziej sprzedawca może iść tam i z powrotem z tobą o cenie lub nawet, który samochód zgadzasz się kupić. Prostym sposobem na uniknięcie tego jest poinformowanie sprzedawcy zaraz po przyjeździe, co zamierzasz zrobić tego dnia. Na przykład, powiedz mu lub jej, że przychodzisz tylko na jazdę próbną i że będziesz martwić się o numery następnego dnia.
Jeśli sprzedawca zacznie chodzić tam i z powrotem z menedżerem, aby wynegocjować cenę dla Ciebie, powiedz mu lub jej tylko do Ciebie e-mail lub tekst szczegóły do Ciebie, gdy są one gotowe. Pamiętaj, że Twój czas jest tak samo cenny jak czas sprzedawcy. Innymi słowy, daj sprzedawcy znać, że masz czas na podjęcie decyzji, a nie, że spieszysz się, aby kupić coś teraz.

  Najlepszy samochód na polowania

„Nadciągające wydarzenie”

Ta technika jest prosta. Sprzedawca mówi Ci, że jeśli nie kupisz samochodu w tym dniu, to przegapisz świetną ofertę w nadchodzącej wyprzedaży. Mogą nawet powiedzieć, że jeśli nie kupisz go w tym dniu, ktoś inny może przyjść i kupić go po odejściu. Chociaż to ostatnie jest zawsze możliwe, nie jest to bardzo prawdopodobne, więc nie musisz być zastraszony przez te taktyki. W skrócie, sprzedawca po prostu próbuje naciskać na zakup samochodu tego dnia, prawdopodobnie w celu spełnienia kontyngentu sprzedaży lub dlatego, że chcą iść do domu po dokonaniu sprzedaży.
Twoja reakcja na tę metodę jest prosta – musisz być przygotowany do odejścia od niej, aby pokazać sprzedawcy, że to ty jesteś odpowiedzialny. Chociaż może się to nie udać na twoją korzyść, jest to wciąż twoja największa szansa na uzyskanie świetnej oferty w końcu.

The Hard Sell

Mniej sprzedawców nadal używa tej taktyki, ale jeśli nie jesteś ostrożny, mogą cię z nią złapać. To, co w zasadzie robią, to podążanie za Tobą po salonie i pozostawanie w Twojej twarzy, polegając na tym, że większość ludzi będzie zbyt uprzejma, aby powiedzieć im, żeby się zgubili. Jeśli sprzedawca nie zostawi Cię w spokoju i nie będzie zachowywał się profesjonalnie, najlepszą rzeczą do zrobienia jest odejście i udanie się do innego dealera. Faktem jest, że istnieje wiele salonów samochodowych, które mają kompetentnych, profesjonalnych sprzedawców, którzy są tam po to, aby pomóc Ci kupić samochód, który jest dla Ciebie odpowiedni – nie po to, aby się na Tobie uwziąć, aż w końcu zgodzisz się kupić od nich samochód.
Wysokociśnieni sprzedawcy są wszędzie, ale jeśli wiesz, czego szukać, możesz zwiększyć prawdopodobieństwo, że pokonasz ich w ich taktyce.

  Jakim samochodem jeździł Columbo

Metoda „Jeśli” lub „jeżozwierza

W tej metodzie sprzedawca „klepie” kupującego różnego rodzaju pytaniami „jeśli”, aby skłonić go do powiedzenia „tak”. Te pytania to między innymi: „czy mogę dostać y

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z