Jak stary używany samochód powinienem kupić?

Oprócz zakupu domu, kolejną największą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrobisz, jest zakup samochodu. Czy nowy lub stary, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy, aby wylądować najlepszy samochód. Jeśli zamierzasz kupić używany samochód, biorąc pod uwagę wiek jest istotne, ale to nie wszystko.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ważnej odpowiedzi na to, jak stary używany samochód należy kupić. Jest tak dlatego, że zależy to od marki i modelu samochodu, a także od tego, jak właściciel utrzymywał go. Niemniej jednak, to nadal lepiej kupić samochód, który jest 2 do 3 lat, niż kupując samochód, który jest ponad 5 lat.

Wraz z wiekiem samochodów, ich problemy również wzrastają. Na przykład, istnieje duże prawdopodobieństwo, że samochód, który położył na 50.000 mil, aby mieć mniej problemów niż samochód, który położył na ponad 200.000 mil. W miarę starzenia się samochodu, będziesz musiał częściej zajmować się takimi sprawami jak hamulce, skrzynie biegów, opony i akumulatory.

Jeśli szukasz jakości starego samochodu używanego, są dwie rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszą z nich jest amortyzacja, a drugą wartość i niezawodność.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup starego samochodu, jeśli chodzi o amortyzację?

Głównym powodem, dla którego ludzie wybierają używane samochody, jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Tak, kupno używanego samochodu jest tańsze niż kupno nowego. Ale w jaki sposób amortyzacja określa, jaki stary używany samochód jest najlepszy dla Ciebie?

Prawda jest taka, że wiek zmniejsza wartość samochodów. Dlatego też, im starszy samochód, tym tańszy staje się. Jeśli chcesz używany samochód z najnowszych funkcji, może trzeba zdecydować się na samochód, który był używany przez mniej niż 3 lata. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, można przejść do samochodu, który jest więcej niż 5 lat.

  Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

W skrócie, im wyższa amortyzacja, tym niższa cena, a im niższa amortyzacja, tym wyższa cena. Samochody tracą dużo amortyzacji w pierwszym roku i zmniejsza się znacznie w miarę ich wieku. Szacuje się, że samochody tracą do 75% amortyzacji w pierwszym roku. Następnie 60%, potem 50%, i tak dalej.

Kiedy jest najlepszy czas na kupno starego samochodu, jeśli chodzi o jego wartość i niezawodność?

Oprócz amortyzacji, możesz również kupić stary samochód, biorąc pod uwagę jego wartość i niezawodność. Samochody tracą swoją wartość wraz z wiekiem. Dzieje się tak, ponieważ pojawia się w nich więcej problemów, co sprawia, że są droższe w utrzymaniu. Dlatego też z wiekiem stają się one niewiarygodne.

Jeśli chcesz niezawodny stary samochód używany, należy unikać zakupu samochodu, który jest więcej niż 5 lat. Zamiast tego, należy kupić samochód, który ma 2-3 lata i sprzedać go po 3 latach użytkowania. Jeśli kupisz bardzo stary samochód, będziesz musiał stawić czoła kilku problemom związanym z jego zużyciem.

FAQ

Które z nich powinienem brać pod uwagę przy zakupie używanego samochodu – przebieg czy wiek?

Żadne z powyższych. Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy zakupie używanego samochodu jest jego historia niezawodności i stan samochodu. Wejdź do Internetu i poszukaj historii danego modelu. Jeśli jest to niezawodny samochód, nie będziesz musiał się martwić o jego przebieg lub wiek.
Niemniej jednak, samochód może być niezawodny, ale z złym właścicielem. Więc, również sprawdzić jego historię, która określi, czy samochód miał wiele napraw i konserwacji. Stąd, nigdy nie należy kupować używanego samochodu na podstawie jego lat lub mil objętych. Jest to bardzo mylące i może sprawić, że skończy się na złym samochodzie.

  Czy samochody elektryczne będą coraz tańsze?

Dlaczego używane samochody są tanie?

Używane samochody są tańsze, ponieważ samochody amortyzują się szybciej. W miarę jak samochód się starzeje, jego wartość również znacznie się zmniejsza. Poza tym, większość używanych samochodów jest kosztowna w utrzymaniu i naprawie, gdy się starzeją. Tak więc, nawet jeśli samochód jest tani, może być drogi w utrzymaniu.

Jak wybrać wysokiej jakości samochód używany?

Kupno używanego samochodu może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, ale znalezienie wysokiej jakości używanego samochodu nie jest łatwe. Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, aby znaleźć wysokiej jakości używany samochód:
Sprawdź dokładnie pojazd – Stan samochodu ma kluczowe znaczenie. Jeśli chcesz, aby używany samochód trwać dłużej, należy sprawdzić jego silnik, spojrzeć na wnętrze i ciało samochodu.
Zleć sprawdzenie samochodu profesjonalnemu mechanikowi – nawet po sprawdzeniu samochodu przez siebie, powinieneś zatrudnić profesjonalnego mechanika, aby prawidłowo go sprawdzić.
Zrób jazdę próbną – mieć poczucie samochodu przez podjęcie go na jazdę próbną. Jazda próbna pomoże Ci dowiedzieć się, co działa, a co nie działa.
Przejdź przez historię napraw samochodu – uzyskać numer rejestracyjny i VIN samochodu, który zamierzasz kupić. Przejdź przez jego historii napraw i wiedzieć, problemy, że samochód został napotykając.
Znajdź wartość rynkową – po określeniu, czy samochód jest idealny dla Ciebie, czy nie, dowiedzieć się, na rynku. Kelly Blue Book ma narzędzia, które pomogą Ci uzyskać wartość każdego samochodu.

  Które małe samochody mają system wspomagania parkowania?

Czy warto kupić 5-letni samochód?

To zależy od modelu i stanu pojazdu. Jeśli model pojazdu jest niezawodny i dobrze utrzymany, to nie ma problemu z jego zakupem. Ale jeśli model samochodu jest poniżej średniej niezawodności, to jest to duże ryzyko, ponieważ mogą Państwo w końcu zapłacić więcej za koszty utrzymania i napraw.

Jaki jest najlepszy wiek i przebieg dla używanego samochodu?

Nie ma najlepszego wieku i przebiegu dla używanego samochodu. Dobry samochód używany powinien być dobrze utrzymany i niezawodny. Jednakże, jeśli martwisz się o wiek i przebieg, powinieneś rozważyć zakup samochodu, który ma od 3 do 5 lat. A jeśli chodzi o przebieg, idealny będzie używany samochód z przebiegiem co najmniej 36 000 mil.

Podsumowanie

Podsumowując, nie powinieneś przywiązywać zbyt dużej wagi do wieku samochodu przy zakupie używanego samochodu. Zamiast tego, należy skupić się na modelu, niezawodność, i jak dobrze stan samochodu. Niektóre samochody nie mogą być bardzo stare, ale z wieloma problemami. Wręcz przeciwnie, niektóre samochody mogą mieć kilka mil i lat, ale są one niezawodne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z