Jak używać sterowania głosowego w Tesli?

Tesla to jeden z najbardziej zaawansowanych samochodów luksusowych na rynku. Jedną z wyjątkowych funkcji, w jakie wyposażona jest Tesla, jest sterowanie głosowe. Funkcja ta pozwala właścicielowi Tesli na obsługę kilku funkcji poprzez wypowiadanie instrukcji zamiast naciskania fizycznych przycisków na samochodzie. Ale jak używać sterowania głosowego w Tesli?

Używanie sterowania głosowego w Tesli różni się w zależności od modelu Tesli. Aby zainicjować sterowanie głosowe w Tesli Model 3, należy nacisnąć przycisk mikrofonu na ekranie dotykowym lub nacisnąć prawy przycisk przewijania na kierownicy. Gdy usłyszysz sygnał dźwiękowy, możesz wypowiedzieć swoje polecenie.

W przeciwieństwie do sterowania głosowego w Tesla Model 3, proces inicjowania polecenia głosowego w Tesla Model S i X nieco się różni. Będziesz musiał dotknąć przycisku głosowego znajdującego się w prawym górnym rogu kierownicy. Podobnie jak w Tesli Model 3, po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wypowiesz swoje polecenie.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie elementy sterujące Tesli można nakazać za pomocą sterowania głosowego. Jednak większość funkcji, które są zarządzane przez ekran dotykowy, może być dowodzona za pomocą sterowania głosowego. Natomiast funkcje związane z prowadzeniem samochodu nie mogą być sterowane głosem. Na przykład, nie można nakazać samochodowi zmiany trybu jazdy.

Kolejną rzeczą, której nie można kontrolować za pomocą funkcji sterowania głosowego, jest regulacja wysokości zawieszenia. Zanim więc zaczniesz wydawać polecenia dowolnej funkcji na ekranie dotykowym za pomocą funkcji sterowania głosem, musisz się dowiedzieć, czy ma ona zastosowanie, czy nie.

Jakie są typowe komendy, które możesz zainicjować za pomocą sterowania głosowego w Tesli?

Istnieją różne polecenia głosowe, które możesz zainicjować w swojej Tesli, a są to między innymi:

  • W ustawieniach aplikacji możesz wykonać kilka poleceń głosowych, takich jak otwarta przeglądarka, aparat, telefon czy ustawienia blokady. Dodatkowo, możesz wejść na stronę tesla.com lub wyszukać w Google pogodę.
  • W sterowaniu samochodem możesz otworzyć port ładowania, zwiększyć prędkość wycieraczek lub włączyć wycieraczki, złożyć lusterka boczne, a nawet zablokować drzwi.
  • W nawigacji, można polecić samochód do domu, do pracy lub na lotnisko. Ponadto, za pomocą sterowania głosem można zatrzymać nawigację, powiększyć widok, wyciszyć komunikaty głosowe, zabrać mnie do szkoły, włączyć tryb satelitarny lub włączyć komunikację drogową.
  • W sterowaniu klimatem można nakazać samochodowi ustawienie cieplejszego fotela kierowcy, włączyć recyrkulację powietrza, ustawić temperaturę lub wentylator, zmniejszyć prędkość wentylatora, włączyć klimatyzację i wiele innych.
  • W mediach, można zainicjować rzeczy, takie jak otwieranie muzyki, odtwarzanie, wyciszanie mediów i wyszukiwanie, za pomocą sterowania głosowego.
  • W telefonie można dzwonić do domu lub wysyłać SMS-y do innych osób.
    Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele rzeczy, które można zainicjować za pomocą sterowania głosowego. A jak wspomniano wcześniej, są pewne funkcje, których nie można kontrolować za pomocą poleceń głosowych.
  Jaki jest najtańszy sposób na wymianę kluczyka Tesli?

Czym jest komenda głosowa Tesli?

Polecenie głosowe to procesor języka naturalnego, który pomaga zrozumieć pytanie i przełożyć je na działanie dla Twojej Tesli. Funkcja ta umożliwia również sterowanie kilkoma funkcjami bez ograniczeń w używaniu poszczególnych słów.

Czy mogę sterować moją Teslą za pomocą botów głosowych lub chatbotów? Jeśli tak, to który bot głosowy jest najlepszy?

Tak, możesz kontrolować swoją Teslę za pomocą bota głosowego. Na przykład, możesz połączyć swoją Teslę z Alexą i nakazać jej, aby włączyła światła błyskowe, uruchomiła lub zatrzymała system klimatyzacji, zatrąbiła, a nawet rozpoczęła lub zakończyła ładowanie. Z drugiej strony, możesz użyć Siri, aby dowiedzieć się, jak naładowany jest Twój samochód, zatrąbić, zablokować lub odblokować samochód, błysnąć reflektorami i wiele więcej.

W zależności od Twoich potrzeb, zarówno Alexa, jak i Siri to dwa wyjątkowe boty głosowe, których możesz użyć do sterowania swoją Teslą. Jednak Siri jest lepszym chatbotem dla osób, którym zależy na dokładności, podczas gdy Alexa najlepiej nadaje się dla tych, którzy chcą bot głosowy z wieloma funkcjami. Mimo to możesz też skorzystać z Google Voice Control.

FAQ

Czy można używać Siri z Teslą?

Tak, z Tesli można korzystać z Siri. Musisz jednak posiadać iPhone’a i musisz połączyć Siri z samochodem, aby móc z niej korzystać. Dodatkowo, aby korzystać z tej usługi, telefon i samochód powinny być włączone. To samo tyczy się Alexy i Google Voice.

  Dlaczego w Tesli nie ma opony zapasowej?

Czy muszę mieć połączenie Wi-Fi podczas korzystania z Alexy lub Siri?

Tak, podczas korzystania z botów głosowych Alexa lub Siri potrzebny jest internet. Jeśli jednak korzystasz z Google Voice, nie potrzebujesz internetu. Internet jest potrzebny, ponieważ mikrofon na gadżecie, którego używasz, nagrywa Twoje polecenie. Nagranie jest przesyłane do chmury za pośrednictwem internetu. Dlatego też, jeśli nie mają Państwo internetu, cyfrowe sterowanie głosowe nie będzie działać.

Jak mogę odtwarzać muzykę Amazon na Tesli?

Najlepszym sposobem na to jest odtwarzanie jej przez Bluetooth. Wcześniej jednak należy pobrać aplikację Amazon Musci App na telefon komórkowy i wybrać ją przez Bluetooth.

Jakie są niektóre z popularnych komend, których można używać na Tesli poprzez Siri?

Jeśli połączyłeś swoją Teslę z botem głosowym Siri, istnieje kilka poleceń, których możesz użyć do kontrolowania swojego samochodu. Niektóre z nich obejmują sprawdzanie naładowania samochodu, miganie reflektorów, blokowanie lub odblokowywanie samochodu, kiedy naładować samochód, szukanie samochodu, ładowanie baterii i trąbienie.

Jak podłączyć Teslę do Alexy?

Po pierwsze, będziesz musiał pobrać aplikację Alexa App na swój telefon komórkowy. Następnie należy wprowadzić hasło lub e-mail do konta Tesla, aby połączyć swoje konto z samochodem. Zauważ, że informacje o Twoim koncie Tesla są wykorzystywane tylko do stworzenia tokena. Więc jeśli masz już token, możesz go wprowadzić bezpośrednio.

Podsumowanie

Jak korzystać z kontroli głosowej na Tesla zależy od marki i modelu samochodu. Jeśli jest to Tesla Model 3 & Y, będziesz musiał nacisnąć przycisk mikrofonu na ekranie dotykowym lub prawy przycisk przewijania na kierownicy.

  Czy samochody Tesla są dobre na wycieczki?

Z drugiej strony, jeśli jest to Tesla Model S lub X, będziesz musiał kliknąć przycisk głosowy w prawym górnym rogu kierownicy. A kiedy usłyszysz sygnał dźwiękowy, powiedz swoje polecenie, aby umożliwić sterowanie głosowe, aby dostać się do pracy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z