Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe Mercedes Comand?

Mercedes-Benz to luksusowa marka samochodów z jednymi z najlepszych oprogramowań i firmware na rynku. Ale jak w przypadku większości pojazdów, funkcje te stają się przestarzałe i wymagają aktualizacji. Jak więc zaktualizować oprogramowanie sprzętowe Mercedes Comand?

Aktualizacja oprogramowania Comand Mercedes-Benz jest bardzo prosta. Należy skopiować lub pobrać dane potrzebne do instalacji. Następnie należy zainstalować aktualizacje, a na koniec aktywować je poprzez ponowne uruchomienie systemu. W większości przypadków system multimedialny wyświetli komunikat o aktualizacji.

Instalowanie aktualizacji jest bardzo ważne. Jeśli nie zainstalujesz aktualizacji, status Twojego pojazdu nie będzie aktualny. Poza tym, instalacja aktualizacji zajmuje tylko kilka minut. Warto również zaznaczyć, że po rozpoczęciu procesu nie ma już odwrotu.

Co więcej, po rozpoczęciu procesu konfiguracji nie uzyskasz dostępu do poszczególnych funkcji lub elementów sterujących. Dostępnych może być tylko kilka funkcji. Aktualizacje oprogramowania Comand zapewnią, że technologia Państwa pojazdu będzie aktualna i bardzo funkcjonalna.

Dlaczego warto aktualizować oprogramowanie Mercedesa?

Aktualizacja oprogramowania Mercedesa ma wiele zalet. Są one następujące:

  • Zapewnia aktualność systemu multimedialnego i modułów komunikacyjnych.
  • Zwiększenie jakości i dostępności usług me connect
  • Łatwe pobieranie aktualizacji oprogramowania przez sieć telefonii komórkowej

Czy mogę aktualizować oprogramowanie sprzętowe Mercedes Comand za pomocą USB, CD lub karty SD?

Urządzenie, którego użyją Państwo do aktualizacji systemu Mercedes Comand, zależy od modelu, roku produkcji oraz oprogramowania, które zamierzają Państwo zaktualizować. Oto jak zaktualizują Państwo różne firmware i software w swoim Benz:

Mapy w systemie Comand mogą być aktualizowane za pośrednictwem płyty CD lub USB. Płyty CD są świetne dla wszystkich systemów Comand, podczas gdy USB jest idealny dla najnowszych systemów Comand.

  Jakie Mercedesy mają doładowanie?

Bluetooth gadżet kołyska firmware powinny być aktualizowane przez internet pobierania.

Niektóre starsze urządzenia Comand mogą mieć aktualizowany firmware przez CD.

Mapy w Garmin Map Pilot powinny być aktualizowane na nowej karcie SD, natomiast mapy w Becker Map Pilot powinny być aktualizowane za pomocą komputera.

Większość samochodów Mercedes wyposażonych w me connect może pobierać niektóre aktualizacje oprogramowania bezpośrednio z internetu.

Poza powyższymi aktualizacjami oprogramowania sprzętowego i oprogramowania, inne aktualizacje wymagają MB Star z ważną subskrypcją Mercedes-Benz.

Jakie są cechy systemu Mercedes-Benz Comand?

Funkcje systemu Comand Mercedesa różnią się w zależności od modelu Mercedesa, który Państwo kupicie. Najtańsze modele Mercedesa są wyposażone w najbardziej podstawowe funkcje, podczas gdy modele Benz średniej klasy posiadają funkcje Comand na średnim poziomie. Jeśli chcą Państwo mieć wysoce zaawansowany system Comand, będą Państwo musieli kupić modele Mercedesa z wyższej półki.

Cechy podstawowego systemu Comand Mercedes-Benz

System Mercedes-Benz Comand w modelach Mercedesa klasy niskiej jest bardzo podstawowy. Wyposażony jest w 7-calowy ekran dotykowy w desce rozdzielczej i kolejny 7-calowy ekran dotykowy w desce rozdzielczej za kierownicą. Inne funkcje obejmują Bluetooth, port USB, nawigację satelitarną i radio DAB.

Cechy systemu Comand Mercedesa klasy średniej

Przeciwnie, system Comand Mercedesa klasy średniej wyposażony jest w nieco większy ekran. Posiada on 10,25-calowy ekran dotykowy z ulepszoną grafiką, sterowaniem głosowym, mapami 3D i wbudowanym dyskiem twardym. W zależności od modelu Mercedesa, system ten jest również wyposażony w 12,3-calowy ekran TFT, który może wyświetlać mapy systemu nawigacji satelitarnej, informacje o pojeździe i wiele innych.

Cechy systemu Comand Mercedes-Benz z najwyższej półki

Nie mniej ważne jest to, że modele Mercedesa z wyższej półki wyposażone są w system Comand. System ten jest bardziej zaawansowany niż dwa pierwsze. Ponadto, posiada on ogromny wyświetlacz na desce rozdzielczej o przekątnej 24,6 cala. Oprócz tego posiada dwa 12,3-calowe ekrany umieszczone pod jedną taflą szkła. Jeden z nich znajduje się na desce rozdzielczej, a drugi przed kierowcą.

  Czym jest Brabus dla Mercedes-Benz?

Najwyższej klasy system Mercedes Comand można znaleźć w modelach klasy wyższej, takich jak najnowsze modele Klasy E, Klasy S i Klasy GLS. Podstawowy system Comand można znaleźć w Mercedesie Klasy A, natomiast system Comand klasy średniej dostępny jest w modelach Klasy C.

FAQ

Czy można zmodernizować Mercedes Comand?

Tak, można. Większość osób woli unowocześniać system Comand Mercedesa, ponieważ w porównaniu z innymi systemami dostępnymi na rynku jakoś mu brakuje. Na przykład, można uaktualnić nawigację poprzez zakup płyty DVD z uaktualnieniem nawigacji GPS Comand.

Dlaczego ważna jest aktualizacja firmware’u Comand?

Aktualizacja firmware’u Comand w Państwa Mercedesie-Benz zapewnia bezpłatne i natychmiastowe ulepszenia funkcjonalności samochodu, które poprawiają Państwa doświadczenia. Poza tym usuwa istniejące błędy i zabezpiecza Państwa przed ewentualnymi lukami w zabezpieczeniach.

Jak korzystać z systemu nawigacyjnego Comand Mercedes?

System nawigacyjny Mercedes-Benz jest częścią systemu informacyjno-rozrywkowego Comand i na różne sposoby można w nim inicjować przełączanie kierunków i dostosowywać wyświetlacz do swoich potrzeb. System ten pomaga łatwo znaleźć pożądane trasy.

Aby wprowadzić cel podróży, należy wykonać następującą procedurę: naciskając przycisk aktywacji głosowej na kierownicy, kontynuować polecenie „Enter destination” (Wprowadź cel podróży), a następnie głośno wypowiedzieć adres, gdy pojawi się taka prośba. System nawigacyjny natychmiast potwierdzi cel podróży, a Państwo będą mogli go skorygować.

Jeżeli cel jest prawidłowy, należy powiedzieć „tak”, jeżeli natomiast jest nieprawidłowy, należy powiedzieć „nie” lub dokonać niezbędnych zmian. Po potwierdzeniu lub skorygowaniu celu podróży, system nawigacyjny Comand poda Państwu wskazówki dźwiękowe, które pomogą Państwu dotrzeć pod wskazany adres.

  Czy Mercedes produkuje samodoładowującą się hybrydę?

Jakie są niektóre z typowych problemów Mercedes Comand?

Jak każdy inny system w pojeździe, również system Mercedes Comand doświadcza pewnych problemów. Do najczęstszych problemów Mercedes-Benz należą: rozładowywanie akumulatora przez bramkę audio, nieprawidłowe wyłączanie się systemu Comand, niewłączanie się urządzenia Comand, samoczynne wyłączanie się ekranu Comand oraz uszkodzone pokrętło sterowania.

Jeśli zauważysz jeden z tych problemów w swoim systemie Comand, oznacza to, że ma on problem i należy udać się do mechanika. Należy jak najszybciej oddać go do naprawy, aby uniknąć wszelkich niedogodności. Zanim zabiorą Państwo samochód do mechanika, spróbujcie wykonać reset i sprawdzić, czy problem zniknie.

Czy wszystkie modele Mercedes-Benz wyposażone są w system Comand?

Tak, są. Jednak system Comand w Mercedesie różni się w zależności od modelu. Najtańszy model Mercedesa (Klasa A) posiada najprostszy system Comand, podczas gdy model GLS posiada najbardziej zaawansowany system Comand. Poza tym, każdy model Mercedesa można doposażyć w bardziej zaawansowany system Comand.

Podsumowanie

Teraz, gdy już wiesz, jak zaktualizować firmware Comand Mercedes-Benz, nie wahaj się zaktualizować oprogramowania w swoim samochodzie. Zawsze dobrym pomysłem jest zabranie samochodu do dealera Mercedesa, aby go zaktualizować. W przypadku wizyty w serwisie, dealer MB może nie pobierać opłat za tę usługę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z