Jak zdecydować, jaki samochód kupić?

Kupno nowego samochodu to jedno z najlepszych doświadczeń w życiu. Jedyne wyzwanie pojawia się, gdy trzeba wybrać swój wymarzony samochód. Przy tysiącach modeli i typów samochodów, jak zdecydować, jaki samochód kupić?

Określenie, który samochód kupić nigdy nie jest łatwe. Musisz wiedzieć, ile chcesz wydać. Po drugie, musisz wiedzieć, do czego zamierzasz używać samochodu. Inne rzeczy do rozważenia to przestrzeń, której potrzebujesz, funkcje, nowy / stary samochód, i jak do zasilania samochodu.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, można teraz zawęzić swoje wybory i wybrać najlepszy samochód dla budżetu i potrzeb. Aby ułatwić Ci zadanie, wyjaśniliśmy, jak możesz kupić swój wymarzony samochód.

## Ile chcesz wydać?

Zanim wybierzesz jakikolwiek samochód, musisz mieć na uwadze swój budżet. Ułatwi Ci to sprawę, abyś nie nadwyrężył zbytnio swojej kieszeni. Jeśli chcesz standardowy pojazd, powinieneś mieć co najmniej 37,876 dolarów. Jest to średnia cena samochodów w USA.

Istnieją jednak bardziej przystępne samochody, jeśli twój budżet jest poniżej średniej ceny. Większość kompaktowych samochodów kosztuje mniej niż 20 000 dolarów. Ale jeśli chcesz mieć luksusowy samochód, powinieneś odłożyć co najmniej 40 000 dolarów. Koszt ten może wzrosnąć wykładniczo w zależności od rodzaju i modelu luksusowego samochodu, którego pragniesz.

## Czy chcesz nowy czy używany samochód?

W zależności od Twoich potrzeb, możesz zdecydować się na zakup nowego lub używanego samochodu. Nowe samochody są drogie, a kupno używanego może zaoszczędzić Ci trochę dolarów. Używany samochód jest dobry dla nowego kierowcy lub nastolatków. Ponadto, można zdecydować się na używany samochód, jeśli nie masz pieniędzy, aby wydać na najnowsze modele.
Niezależnie od decyzji, którą podejmiesz, upewnij się, że płatności za samochód nie przekraczają 15% miesięcznego wynagrodzenia. Jest to ważne, ponieważ pomoże Ci to pokryć inne wydatki, takie jak jedzenie, czynsz, rachunki, kredyt hipoteczny i ubezpieczenie samochodu.

  Jakie są najlepsze samochody elektryczne pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

## Do czego chcesz używać samochodu?

O ile nie kupujesz samochodu dla fana, ważne jest, abyś wiedział, do czego zamierzasz go używać. Pomoże ci to wybrać odpowiedni samochód do tego celu. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, kup mały samochód, ale jeśli masz rodzinę, unikaj małego 2-drzwiowego samochodu. A jeśli masz dużą rodzinę, wybierz SUV-a.

## Jak dużo miejsca potrzebujesz?

Czy zazwyczaj przewozisz bagaże, czy wysokie osoby? Jeśli zwykle przewozisz bagaże, powinieneś zdecydować się na SUV-a lub pełnowymiarowego minivana. Możesz również wybrać kombi, ponieważ zazwyczaj mają one duży bagażnik. Jeśli jesteś wysoki, rozważ zakup samochodu z przestronnym wnętrzem.

## Jakiego rodzaju wyposażenia potrzebujesz?

Większość samochodów posiada standardowe wyposażenie, podczas gdy inne mają bardziej zaawansowane funkcje. Jeśli chcesz mieć samochód z zaawansowanymi funkcjami, być może będziesz musiał zapłacić więcej. W większości przypadków, samochody luksusowe są wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje, które oferują unikalne doświadczenia dla użytkowników. Jednakże, te samochody są również kosztowne.

## Czy chcesz samochód z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym, hybrydowym czy elektrycznym?

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, na czym będzie pracował Twój samochód. Większość samochodów jest napędzana albo benzyną, albo olejem napędowym. Dlatego większość marek samochodów produkuje warianty z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Istnieją jednak również inne opcje, takie jak hybryda, hybryda plug-in i elektryczność.
Zanim wybierzesz jakiekolwiek źródło zasilania dla swojego samochodu, rozważ jego wady i zalety. Jeśli rocznie pokonujesz więcej niż 12 000 mil, samochód z silnikiem diesla nie jest odpowiedni. A jeśli szukasz samochodu elektrycznego, upewnij się, że stacje ładowania są szeroko rozpowszechnione w twojej okolicy, abyś nie utknął na autostradzie.

  Jaki jest najbardziej niezawodny 10-letni samochód?

## Zrób badania

Jeśli chcesz uzyskać najlepszą ofertę i niezawodny samochód, musisz przeprowadzić dokładne badania. Sprawdź, czy samochód nie ma problemów. Sprawdź również jego ocenę niezawodności na stronach takich jak Consumer Reports. Ponadto, możesz sprawdzić, czy przeszedł on testy bezpieczeństwa IIHS i NHTSA.

## Zaplanuj jazdę próbną

Nigdy nie płać za samochód bez przeprowadzenia jazdy próbnej. Dzięki temu będziesz wiedział, czy samochód jest dla Ciebie wygodny, czy nie. Niektóre samochody są dobre tylko dla wyższych lub niższych osób. Upewnij się, że wsiadasz i wysiadasz z samochodu z dużą łatwością.

## FAQ

### Kiedy jest najlepszy czas na kupno samochodu?

Najlepszy czas na zakup samochodu jest w miesiącach październik, listopad i grudzień. O tej porze roku większość dealerów samochodowych ma do spełnienia limity sprzedaży. Poza tym, można również uzyskać dobrą ofertę podczas głównych świąt, takich jak Memorial Day, Labor Day, Sylwester i Czarny Piątek.

### Jaki jest najlepszy samochód za pieniądze?

Najlepszym samochodem za pieniądze jest Honda Accord. Ten średniej wielkości sedan oferuje wszystkie funkcje, które osoba może chcieć w kompaktowym samochodzie. Na dodatek jest niedrogi, ale wyposażony w prawie wszystkie standardowe funkcje, których można sobie życzyć w samochodzie. Poza tym, samochód jest niezawodny i trwały.

### Którego samochodu nie powinienem kupować?

Jeśli chcesz cieszyć się jazdą i uniknąć spędzania prawie połowy swojego czasu w garażu, powinieneś unikać Forda Fiesty, Forda Focusa, Land Rovera Discovery Sport i Chevroleta Silverado. Te samochody mają mnóstwo problemów, które sprawią, że spędzisz więcej czasu u mechanika.

  Jakie są najlepsze SUV-y pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

### Czego nie należy mówić dealerowi samochodowemu?

Aby uzyskać najlepszą ofertę od dealera samochodowego, są pewne rzeczy, których nigdy nie należy do niego mówić. Należą do nich: Kocham ten samochód, Muszę kupić samochód dzisiaj, Nie wiem zbyt wiele o samochodach i mój kredyt nie jest tak dobry. Takie słowa sprawią, że dostaniesz surową ofertę od dealera samochodowego.

## Wniosek

Podjęcie decyzji o rodzaju samochodu do kupienia nigdy nie jest łatwą decyzją. Jeśli spieszyć się do zakupu samochodu bez rozważenia wielu rzeczy, może skończyć się żałując go w końcu. Niektóre z istotnych rzeczy, aby spojrzeć na to budżet, cel, typ samochodu i funkcje.
Poza tym, należy również porównać różne modele samochodów w tej samej klasie i jazdy próbnej samochodu, aby dowiedzieć się, czy to, czego szukasz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z