Jak zdobywają samochody w centrach handlowych

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś 12. sezon Top Gear, w którym Jeremy Clarkson zainscenizował pościg samochodowy w centrum handlowym, w którym brały udział Ford Fiesta i Corvette, lub po prostu zastanawiałeś się, jak producenci samochodów dostają samochody w centrum handlowym, nie robią tego tak, jak Jeremy.

Większość centrów handlowych w tych dniach mają dedykowane specjalne punkty drive-in specjalnie zaprojektowane dla samochodów i innych pojazdów utrzymania centrum handlowego. Nawet jeśli nigdy tego nie widać, podczas godzin zamknięcia, wiele dzieje się wewnątrz centrum handlowego.

Niektóre centra handlowe mają nawet windy wewnątrz budynku, które są w stanie przewieźć samochody na każdy poziom centrum handlowego. Poza tym, niektóre centra handlowe mają drzwi, które są zaprojektowane tak, aby poruszać się i zrobić drogę dla samochodów po naciśnięciu przycisku w ciągu kilku sekund.

Ponieważ niektóre salony samochodowe przenoszą swoje salony nawet do centrów handlowych, centra handlowe powoli zaczynają się stawać dużym centrum handlowym, w którym można kupić wszystko. W związku z tym drzwi, sufity, klimatyzacja i wiele innych elementów muszą być odpowiednio zaprojektowane.

Drzwi zwijane, drzwi wejściowe, drzwi specjalne – Drzwi

Każdy wie co to są drzwi, jest to obrotowa, zawiasowa lub przesuwna bariera przy wejściu do czegoś takiego jak centrum handlowe. W centrum handlowym są wszystkie rodzaje drzwi, od bardzo ciasnych i klaustrofobicznych drzwi wentylacyjnych, aż do ogromnych drzwi zwijanych.

Takie bramy rolowane są właściwie głównymi drzwiami, jeśli chodzi o wszystkie towary. Te drzwi lub doki załadunkowe są przeznaczone dla masywnych towarów, i jako takie, wiele samochodów są wprowadzane przez takie drzwi.

  Najlepszy samochód dla świeżo upieczonych rodziców

W większości przypadków są one wjeżdżane na specjalnych wózkach lub mechanizmach rolkowych, ale czasami są nawet wjeżdżane do środka. Oprócz ogromnych bram rolowanych, główne drzwi wejściowe są zazwyczaj wyposażone w sprytne projekty i technologie, które mogą całkowicie zmienić mechanikę drzwi.

W związku z tym, drzwi te mogą się czasami całkowicie złożyć, co może zrobić miejsce dla towarów masowych, dużych przedmiotów, a nawet samochodów. Niektóre centra handlowe mają nawet specjalne drzwi na każdym poziomie, które są specjalnie zaprojektowane do wjazdu pojazdów.

Windy wewnątrz budynku, korytarze jezdne, wjazd na dach – rozwiązania dla większych centrów handlowych

Czasami zwykłe drzwi po prostu nie dają rady i potrzebne jest coś większego, zdolnego do ciągłego wjazdu i wyjazdu bez przeszkadzania w niczym. Dlatego też specjalne windy wewnętrzne klasy przemysłowej przeznaczone są do przewożenia samochodów z jednego poziomu na drugi.

Windy te nie są przeznaczone tylko dla samochodów, ale raczej dla każdego rodzaju towaru, który jest zbyt duży i zbyt ciężki, aby być napędzany lub przenoszony po centrum handlowym. Oprócz specjalnych wind wewnętrznych, niektóre centra handlowe są nawet wyposażone w korytarze jezdne.

Niektóre centra handlowe są o wiele większe niż myślisz, a za ścianami znajduje się wiele pomieszczeń, których zwykły klient nigdy nie doświadcza, a te znane są z tego, że czasami mieszczą ogromne korytarze do efektywnego przemieszczania towarów.

W niektórych starszych, ale bardziej prestiżowych centrach handlowych, jedynym sposobem na dostanie się samochodu do środka jest wejście przez dach. W związku z tym, samochody są czasami przenoszone helikopterami na dach lub prosto do budynku, jeśli jest to możliwe.

  Dlaczego nie powinieneś kupować kabrioletu?

Samochody w centrach handlowych – przyszłość

Dealerzy samochodowi stale poszukują nowych sposobów na przyciągnięcie większej liczby klientów. Istotną częścią strategii angażowania klientów przez dealerów jest znalezienie innowacyjnych i sprytnych sposobów na sprzedaż samochodu bez robienia tego w sposób nachalny.

W związku z tym, niektóre salony samochodowe powoli przechodzą na wprowadzanie salonów do centrów handlowych. Wszystko zaczęło się od okazjonalnych sklepów typu pop-up, ale teraz powoli zmierza w kierunku stałych salonów samochodowych w centrum handlowym.

Niektóre centra handlowe są doskonałym miejscem dla salonów samochodowych, ponieważ przyciągają wielu ludzi z pieniędzmi i zainteresowanych luksusem. W związku z tym, salon samochodowy luksusowej marki ma większe szanse na przyciągnięcie klienta lub dwóch w porównaniu z siedzeniem po prostu pośrodku niczego.

Nieoficjalnie, trend dealerów samochodowych w centrach handlowych został zapoczątkowany przez nikogo innego niż starego dobrego Elona Muska w 2012 roku. Centra handlowe przyciągają mnóstwo ludzi, a najlepszym sposobem na promowanie swojej marki jest bycie widocznym wśród wszystkich innych renomowanych marek.

Sekcja FAQ

Jaka jest różnica między centrum handlowym a galerią handlową?

Centrum handlowe to zazwyczaj budynek lub kilka budynków, w których znajdują się różne sklepy, natomiast galeria handlowa to zazwyczaj centrum handlowe, które może znajdować się przy ulicy dla pieszych, centrum handlowe lub coś w rodzaju pasażu.

Najbardziej oczywistą różnicą jest to, że prawie wszystkie centra handlowe tam są zamknięte budynki specjalnie zbudowane i zaprojektowane, aby być centra handlowe. Z drugiej strony, centrum handlowe może być otwartym budynkiem lub otwartą ulicą, na przykład.

  Czy można zostawić samochód elektryczny podłączony do prądu?

Czy salony samochodowe są w ogóle potrzebne?

Dzięki Covid żyjemy w dziwnych czasach, a wiele tradycyjnych firm odchodzi od normy. Jeśli połączymy to z faktem, że zakupy przez Internet powoli przejmują kontrolę, można się zastanawiać, czy posiadanie pełnoprawnego salonu samochodowego ma jeszcze jakikolwiek sens.

Niektórzy mogą nawet twierdzić, że działania promocyjne prowadzone w centrach handlowych są o wiele bardziej wartościowe niż te prowadzone w salonach dealerskich. Może być tak, że koszty utrzymania salonu samochodowego po prostu nie są już tego warte, a marketing internetowy i sprzedaż mogą być lepszą opcją.

Jaki typ samochodu jest najlepszy do podróży na zakupy?

Jeśli są Państwo typem faceta, który lubi jeździć na zakupy, powinni Państwo znaleźć samochód, który jest wystarczająco praktyczny i wygodny. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń ładunkową, powinieneś zdecydować się na kombi lub SUV.

Powinieneś również zdecydować się na samochód wyposażony w pokrywę ładunku, taki element wyposażenia jest niezbędny, jeśli chcesz zmaksymalizować bezpieczeństwo. Minivan jest również dość dobrą opcją, zwłaszcza jeśli planujesz zabrać całą rodzinę na zakupy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z