Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Luksus to słowo, którym z łatwością obrzuca się wiele marek w branży motoryzacyjnej. Ale tylko kilku wyraźnych producentów samochodów przychodzi na myśl, gdy wspomina się o luksusie. Obecnie Mercedes jest synonimem niemieckiego luksusu. A nowo wydana siódma generacja klasy S stanowi wzorzec luksusu nie tylko dla Niemców, ale dla całego świata.

W dzisiejszych czasach luksus to nie tylko komfort i elegancja, to raczej sposób na zakomunikowanie światu, że się udało. Klasa S to sposób na zakomunikowanie ludziom, że pracowaliście wystarczająco ciężko, aby cieszyć się tym, co Mercedes ma najlepszego do zaoferowania, a cena wyjściowa wynosi ponad 110 000 dolarów.

The S-class

Nie da się myśleć o luksusie w motoryzacji nie myśląc o klasie S. Nazwa S-klasa to skrót od ”Sonderklasse”, niemieckiego słowa oznaczającego „klasę specjalną”, a intencja jest dość oczywista. Nowo wypuszczona klasa S jest zapowiedzią przyszłości motoryzacji z niezrównanym poziomem technologii i komfortu.
Jednak różnica pomiędzy nowo wypuszczoną klasą S a większością luksusowych samochodów polega na tym, że klasa S oferuje luksus w pomysłowy, ale niezaprzeczalny sposób. Klasa S wyposażona jest w „pierwszy w swojej klasie” trójwymiarowy zestaw wskaźników, który wykracza poza współczesne znaczenie technologicznej supremacji i wykonuje olbrzymi skok w przyszłość.
Nowa Klasa S oferuje również efektowne oświetlenie ambientowe, w które wbudowano wiele przydatnych funkcji z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Ponadto, Klasa S wyposażona jest w wysoce zaawansowany system kierowania czterema kołami, który umożliwia skręcanie tylnych kół w kierunku przeciwnym do ruchu kół przednich.
Skraca to rozstaw osi, dzięki czemu samochód jest znacznie bardziej zwrotny. Podczas jazdy z większą prędkością, tylne koła skręcają w tym samym kierunku co przednie, co dodatkowo zwiększa stabilność i bezpieczeństwo.
Samochód jest wyposażony w wiele nowych systemów sterowania gestami i głosem, dzięki czemu cały proces dojazdu do pracy staje się o wiele bardziej płynny i luksusowy.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Klasa GLS

Mercedes zdaje sobie sprawę z wartości marki, jaką reprezentuje klasa S, dlatego stara się przedstawić nowego GLS-a jako klasę S wśród SUV-ów i do pewnego stopnia jest to prawda.
GLS to pełnowymiarowy, 7-miejscowy SUV flagowy model Mercedesa. Oferuje dużo miejsca i komfort na poziomie klasy S w samochodzie zdolnym do łatwego pokonywania nawet najbardziej wymagającego terenu. Cena wyjściowa podstawowego modelu GLS450 wynosi około 76 000 dolarów, ale większość sprzedawanych modeli GLS znacznie przekracza granicę 90 tys. dolarów.
Jednak „S-klasa” GLS-a może być nieco naciągana. GLS po prostu nie oferuje takiej jakości jazdy jak odchodząca S-klasa, nie mówiąc już o nowej. Lista gadżetów, które oferuje GLS jest dość obszerna, ale wciąż nie na taką skalę jak nowa klasa S.
Faktem jest, że SUV-y nie są w stanie zapewnić takiego samego poziomu komfortu jak sedany. Samochód siedzi dużo wyżej, przez co trudniej do niego wsiadać i wysiadać. Ponadto, gargantuiczny rozmiar GLS nie oferuje żadnego układu kierowniczego na cztery koła, który ułatwiłby jazdę po mieście.
GLS to wciąż imponujący samochód. Ale to tylko podkreśla przewagę, jaką nowa klasa S ma nad innymi modelami Mercedesa.

Maybach sub-brand

Maybach, dawniej niezależny producent samochodów luksusowych założony w 1909 roku, został niedawno przejęty przez Mercedes Benz, aby produkować najlepsze, najbardziej luksusowe samochody dostosowane do najwyższych standardów luksusu, ale zaczynające się znacznie powyżej sześciocyfrowej sumy.
Z zewnątrz zwykła klasa S i wersje Maybach są do siebie dość podobne. Znak Maybacha tu i ówdzie, nieco więcej chromu i inaczej wyglądające felgi odróżniają je od siebie. Jednak to wnętrze jest miejscem, w którym zachodzi najwięcej różnic.
Wnętrze Maybacha klasy S pokryte jest najbardziej miękką skórą, jaką oferuje Mercedes. Znajdziemy w nim również pluszowe poduszki, a prawie każda powierzchnia wykończona jest materiałami najwyższej jakości, bardziej przypominającymi Bentleya niż „zwykłą” klasę S.
Co więcej, wersja Maybach oferuje więcej gadżetów, takich jak podgrzewane lub chłodzone uchwyty na kubki, lodówkę, składane stoliki w stylu samolotowym, a nawet kryształowe kieliszki do szampana. Możesz również zdecydować się na wersję GLS z Maybachem. Choć eliminuje ona większość wad zwykłego GLS-a, cena 200 tys. dolarów to dość wygórowana propozycja.

  Cadillac vs. Mercedes: Niezawodność

More about driving in luxury

Dlaczego Klasa S tak bardzo traci na wartości?

Nie jest tajemnicą, że S-klasa pada ofiarą poważnej deprecjacji. Samochód traci około 50-60% swojej pierwotnej wartości w ciągu pierwszych trzech lat. Przy cenie początkowej 100 tys. dolarów to spory deficyt.
Powodem jest to, że luksus i technologia postępują niewiarygodnie szybko. Zaawansowany technologicznie samochód dzisiaj jest zaledwie odpowiedni po kilku latach. Co więcej, są one dość powszechnie leasingowane, a po trzech latach pojawia się duża podaż, co prowadzi do zalania rynku ledwo używanymi S-klasami.

Czy nowa klasa S uzasadnia modernizację w stosunku do poprzedniej wersji?

Odpowiedź na to pytanie zależy od sposobu, w jaki używasz swojego samochodu i sposobu, w jaki za niego płacisz. Nowa klasa S z pewnością oferuje wiele nowych, interesujących funkcji, ale z pewnością nie jest to tak duży skok, jaki miał miejsce pomiędzy generacjami W221 i W222.
Niektórzy uważają również, że design nowej klasy S jest wątpliwy. Wcześniej, klasa S zapoczątkowała trendy wzornicze w linii Mercedesa. Pojawiała się nowa S-klasa, a wkrótce prawie każdy model Mercedesa przyjmował nowy język projektowania S-klasy. Obecnie jest odwrotnie, co obniża atrakcyjność nowej S-klasy.
Ale porównanie nowego ze starym zależy od sposobu, w jaki je zdobędziesz. Jeśli kupujesz outright, to jest to dobry pomysł, aby wstrzymać się na kilka lat, a następnie dostać nową klasę S, aby uniknąć ciężkiego hitu amortyzacji.
Jeśli jesteś na najbardziej powszechne trzy lata finansowania / umowy leasingowej, to może to mieć więcej sensu, aby uaktualnić.

  Czy Mercedes może przejechać przez myjnię samochodową?

Jaki jest najbardziej luksusowy samochód na świecie?

Klasa S oferuje duży luksus, mało kto mógłby się z tym nie zgodzić. Ale dla tych nielicznych, którzy to robią, na myśl przychodzą marki takie jak Rolls Royce. Samochody Rolls Royce są o wiele droższe niż Mercedes, z cenami na poziomie $400k lub nawet $500-600k markę.
Rolls Royce oferuje szczyt luksusowych podróży z naciskiem na prawdziwy luksus. Prawdziwy luksus polega na użyciu najlepszych możliwych materiałów i rezygnacji z technologii, która po kilku latach odrzuca samochód.
Najbardziej luksusowym samochodem produkowanym przez Rolls Royce’a jest Phantom. Ceny Phantoma zaczynają się od średniej do wysokiej kwoty 400 tys. dolarów i nie ma tu żadnego pułapu. Rolls oferuje swoim klientom pełne dostosowanie samochodów w niemal każdy sposób, jaki tylko zechcą. I to jest właśnie największa różnica między Rollsem a Mercedesem: ekskluzywność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z