Jaka jest najbardziej zawodna marka samochodów?

Z setkami marek samochodów na rynku, wybór odpowiedniego samochodu nie jest łatwym wyczynem. Jednak wiedza o tym, które samochody są niezawodne, a które nie, może pomóc Ci zawęzić wybór. Jaka jest zatem najbardziej zawodna marka samochodów?

Najbardziej zawodną marką samochodową jest Land Rover, która obejmuje również Range Rovera. Według Consumer Reports, J.D. Power i innych agencji niezawodności, Land Rover jest najmniej niezawodną marką samochodów z powodu wielu problemów zgłaszanych przez konsumentów.

Land Rover zgłasza ponad 220 problemów na 100 pojazdów. Jest to zdecydowanie najgorszy samochód pod względem liczby problemów zgłaszanych na 100 pojazdów. Porównując to ze średnią branżową wynoszącą 134, można zauważyć, że jest to znacznie powyżej średniej.

Oprócz Land Rovera, są jeszcze inne godne uwagi marki, takie jak Chrysler z 214 problemami na 100 pojazdów, Jaguar z 186 problemami na 100 pojazdów, Volvo z 185 problemami na 100 pojazdów i GMC z 162 problemami na 100 pojazdów.

Land Rover

Jeśli szukasz niezawodnego samochodu, nie powinieneś rozważać zakupu samochodu od Land Rovera. Ta marka zgłosiła najwięcej problemów (220) na 100 pojazdów. Jak wspomniano wcześniej, najbliższą marką z dużą ilością problemów jest Chrysler z 214 problemami na 100 pojazdów.
Wśród różnych modeli Land Rovera, Land Rover Discovery Sport jest najbardziej zawodnym modelem. Konsumenci skarżą się na problemy z jakością wnętrza, grzechotanie, słabe przyspieszenie i kiepskie właściwości jezdne. Zaraz za Discovery Sport plasuje się Range Rover Sport. Ten model również ma kilka problemów z silnikami, hamulcami i zawieszeniem.

  Jaki jest najszybszy samochód elektryczny?

Chrysler

Chrysler jest produkowany przez włoskiego giganta Fiata. Ogólnie rzecz biorąc, samochody wyprodukowane przez Fiata mają problemy z niezawodnością, a Chrysler przoduje pod tym względem. Według Consumer Reports i J.D. Power, Chrysler zgłaszał 214 problemów na 100 pojazdów. Inne niewiarygodne marki Fiata to Jeep i Alfa Romeo.

Jaguar

Jaguar to kolejna marka, która jest popularna z powodu produkcji zawodnych samochodów. Najbardziej zawodnym modelem Jaguara jest Jaguar F-Pace. Jaguary zgłosiły 186 problemów na 100 pojazdów, co jest jednym z najgorszych wyników wśród marek samochodów luksusowych. Większość problemów, z którymi borykał się Jaguar jest związana z systemem infotainment.

Alfa Romeo

Alfa Romeo jest kolejną marką samochodową należącą do Fiata. Mimo, że nie zgłasza ona takich problemów na 100 pojazdów jak Chrysler, większość jej modeli nie jest niezawodna. Ta marka doświadcza 196 problemów na 100 pojazdów. Ma również wynik niezawodności 53% na 100%.

GMC

GMC jest spółką zależną General Motors. Jednak w przeciwieństwie do innych spółek zależnych, takich jak Buick, Cadillac i Chevrolet, które osiągają nieco wyższe wyniki w rankingach niezawodności, ta konkretna marka osiąga bardzo niskie wyniki. Według raportów, marka GMC zgłasza co najmniej 162 problemy na 100 pojazdów, przy czym najmniej niezawodny jest model GMC Sierra 1500.

Jeep

Jeep jest jednym z najpopularniejszych samochodów terenowych na rynku. Mimo to, jest również jednym z najmniej niezawodnych samochodów na drogach. Ta marka samochodów, produkowana przez Fiata, doświadcza 159 problemów na 100 pojazdów. Jeep Wrangler jest najmniej niezawodnym modelem Jeepa.

  Który samochód hybrydowy ma najwięcej koni mechanicznych?

Volvo

Volvo jest uważane przez wielu za najbezpieczniejszy samochód luksusowy na rynku. Niezależnie od tego, samochód ten wypada słabo, jeśli chodzi o niezawodność. Według raportów niezawodności, Volvo odnotowało 185 problemów na 100 pojazdów. Volvo XC90 jest najmniej niezawodnym modelem Volvo.

Dodge

Ostatnia na liście jest kolejna marka samochodowa z koncernu Fiat Group of company. Podobnie jak jej filie, Dodge również jest samochodem zawodnym. Marka ta doświadcza co najmniej 158 problemów na 100 pojazdów. Najbardziej zawodnym modelem Dodge’a jest Dodge Journey.

FAQ

Jaka jest najbardziej niezawodna marka samochodów?

Po zapoznaniu się z najbardziej zawodnymi markami samochodów, dobrze jest również wspomnieć o markach samochodów, które są niezawodne. Najbardziej niezawodną marką samochodową na rynku jest Honda. Inne niezawodne marki samochodów to Lexus, Toyota, Hyundai i Smart. Należy pamiętać, że większość luksusowych samochodów jest niewiarygodna z powodu technologii, w które są wyposażone.

Jaki jest najbardziej niezawodny model samochodu?

Na rynku istnieje wiele niezawodnych samochodów, ale niektóre z nich przewyższają inne. Tytuł najbardziej niezawodnego modelu samochodu trafia do Mazdy MX-5 Miata. Od modelu 1995, Mazda MX-5 Miata zawsze wyróżniała się od reszty, jeśli chodzi o niezawodność. Nawet jej najnowszy model 2020 nie ma żadnych problemów.

Jaki jest najmniej niezawodny model samochodu?

Kupno samochodu to dobra inwestycja, ponieważ ułatwia przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego. Ale kupno zawodnego samochodu może być stresujące i może wyczerpać Twoje fundusze. Ostatnim niezawodnym modelem samochodu jest Chevrolet Silverado 1500. Ten samochód ma wiele problemów, które sprawią, że więcej czasu spędzisz w garażu niż na drodze.

  Który SUV jest najlepszy do spania?

Jaki samochód najszybciej traci na wartości?

Jeśli kupujesz nowy samochód, warto wiedzieć, jaka będzie jego wartość za kilka lat, jeśli zamierzasz go sprzedać. Samochodem, który najszybciej traci na wartości jest BMW serii 7. Samochód ten traci ponad 72% swojej pierwotnej wartości w ciągu zaledwie 5 lat. Jeśli więc zamierzają go Państwo sprzedać po 5 latach, poniosą Państwo ogromną stratę.

Jaki samochód dobrze trzyma swoją wartość?

Nie wszystkie samochody tracą ogromną wartość po 5 latach posiadania. Niektóre z nich dobrze trzymają swoją wartość, jak na przykład Jeep Wrangler Unlimited. Może to być zaskoczeniem, ponieważ Jeep Wrangler jest jednym z najmniej niezawodnych samochodów na rynku. Jednak Jeep Wrangler ma lojalną bazę fanów, co sprawia, że jego wartość dobrze się utrzymuje.

Podsumowanie

Zanim kupisz samochód swoich marzeń, koniecznie dowiedz się, czy jest on niezawodny, czy nie. Kupno zawodnego samochodu może być stresujące, ponieważ nie będziesz cieszyć się jazdą i spędzisz większość czasu na jego konserwacji lub naprawie. Land Rover jest najbardziej zawodną marką na rynku, podczas gdy Honda jest najbardziej niezawodną marką.
Z tych informacji, należy zawsze zrobić swoje badania na modelu Land Rover, który chcesz nabyć. Pomimo tego, że Land Rover jest najmniej niezawodną marką samochodów, ma również kilka dobrych modeli. Z tego powodu, należy trzymać się z dala od Land Rovera, jeśli chcesz niezawodną markę samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z