Jaka jest najlepsza seria BMW?

Jaka jest najlepsza seria BMW?

Przez lata BMW udowodniły, że są jednymi z najlepszych pojazdów luksusowych, przynosząc przyjemne wrażenia z jazdy i prawdziwe odczucia na drodze. BMW są również dość wszechstronne i istnieją różne modele na różne okazje. BMW serii 4 to najbardziej odpowiedni wybór na dłuższe podróże, podczas gdy BMW serii 1 świetnie sprawdza się w ruchu miejskim.

Najlepsza seria BMW na długie podróże

Aby cieszyć się długą rodzinną podróżą do odległego celu, potrzebujesz dużo miejsca na nogi, głowy, komfortu, luksusu i prędkości. Ponadto potrzebujesz dużego bagażnika, w którym zmieścisz swoje bagaże. BMW serii 4 oferuje to wszystko, a nawet więcej. To połączenie sportu, wyrafinowania i stylu, które pozwala osiągnąć prędkość od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 4 sekundy, jeśli wybierzesz pakiet M.
Układ kierowniczy BMW serii 4 jest niezrównany, płynny i responsywny. Wielu właścicieli mówi, że czują się połączeni z maszyną, a jednocześnie mają pełną kontrolę nad pojazdem. Jedynym minusem jest to, że BMW serii 4 nie jest najbardziej ekonomicznym luksusowym sedanem, osiągając średnie spalanie na poziomie 22 mil na godzinę w mieście i 33 mil na godzinę na autostradzie.

BMW serii 4: Infotainment i wnętrze

Gdy mowa o długich podróżach, komfort czyni cuda. Modele serii 4 z 2021 roku są wyposażone w standardowy ekran o przekątnej 8,8 cala oraz opcjonalnie do kupienia zamiennik w postaci ekranu o przekątnej 10,3 cala. Ekrany są super intuicyjne i wygodne w obsłudze dla kierowcy.
Oprogramowanie infotainment to najnowszy iDrive 7, z wbudowanym Apple Carplay i Android Auto. Pokładowe Wi-Fi i bezprzewodowe ładowanie smartfonów to również dodatkowe funkcje, za które można dopłacić, aby zapewnić sobie komfort jazdy.

  Dlaczego BMW amortyzują się tak szybko?

BMW serii 4: Bezpieczeństwo i komfort jazdy

BMW serii 4 to idealny pojazd na długie wyprawy drogowe. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nowe modele z 2021 roku nie zostały jeszcze przetestowane przez NHTSA lub IIHS, ale oferują najnowsze funkcje wspomagające kierowcę i systemy zapobiegania kolizjom.
Seria 4 jest wyposażona w system automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, a także w standardowy system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją wspomagania utrzymania pasa ruchu. Te funkcje pomagają kierowcy i pasażerom zachować bezpieczeństwo podczas długich podróży.
Półautonomiczna jazda i adaptacyjny tempomat są również dostępne, co może znacznie zmniejszyć zmęczenie kierowców na długich dystansach.

Najlepsza seria BMW do jazdy po mieście i dojazdów do pracy

Jazda w ruchu miejskim różni się znacznie od długich podróży i wycieczek z rodziną. W ruchu miejskim najczęściej robisz zakupy lub dojeżdżasz do pracy i jedziesz sam. BMW serii 1 ma tu przewagę dzięki lepszemu zużyciu paliwa w ruchu miejskim i napędowi na przednie koła, co czyni go dobrym samochodem na każdą porę roku, nawet gdy pada śnieg.
BMW serii 1 jest stosunkowo cichym pojazdem w porównaniu do innych BMW i jest raczej mocny w dolnym zakresie obrotów. Pomimo napędu na przednie koła, samochód ten sprawia wrażenie, że jest to BMW.
Rozpędza się od 0 do 62 mil/h w 8,5 sekundy, co jest dość szybkim wynikiem jak na samochód miejski lub rodzinny. Dostępny jest zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.

  Czy Tesla jest lepsza od BMW?

BMW serii 1: Wnętrze

BMW serii 1 posiada komfortowe, standardowe wnętrze wyposażone we wszystkie elementy niezbędne do jazdy w ruchu ulicznym. Zapewnia dużo miejsca na głowę i nogi oraz posiada w pełni elektryczne fotele, które można regulować w zależności od potrzeb.
Poduszki, z drugiej strony, są stosunkowo twarde, co może uczynić go mniej przyjemne dla dłuższych przejażdżek. Możesz chcieć wziąć jazdę próbną, aby je sprawdzić. Poza tym, wnętrze Serii 1 jest luksusowe, obszerne i wygodne. Wyposażone jest w standardowy 10,3-calowy system infotainment, Apple Carplay i Android Auto.

BMW serii 1: parkowanie i komfort

Jeśli szukasz samochodu miejskiego, musisz mieć pewność, że masz odpowiednie narzędzia do parkowania, nawet w ciasnych miejscach. BMW serii 1 jest wyposażone w przednie i tylne czujniki parkowania, które rekompensują ograniczony widok ze względu na tylne słupki samochodu.
Dostępne są również półautomatyczne asystenty parkowania, które można dokupić do opcji standardowej.
Wszystkie silniki serii 1 są dość ekonomiczne pod względem zużycia paliwa w porównaniu z innymi BMW. Model 120d z 2006 roku osiąga średni przebieg mieszany 49,5 mpg, co jest bardzo dobrym wynikiem. W zależności od silnika, większość BMW serii 1 osiąga około 42 – 44 mpg, w zależności od sposobu jazdy. To wciąż imponujący wynik jak na BMW i sprawia, że jest to idealny samochód do dojeżdżania do pracy.
BMW serii 1 sprawia wrażenie znacznie lepiej wykonanego niż rywale innych marek, tacy jak Mercedes-Benz klasy A czy Audi A3. Jedynym jego rywalem w tej dziedzinie pod względem stylistyki, funkcjonalności i wrażeń z jazdy jest najlepiej sprzedająca się Mazda 3.

  Czy BMW M1 to supersamochód?

Niezawodność BMW w 2020 roku

Wbrew powszechnej opinii, w 2020 roku BMW serii 1 sprawdziło się, wraz z większością innych modeli tej marki w rankingach niezawodności What Car? Zajęło 9. miejsce spośród wszystkich 31 producentów, którzy zostali poddani testom.
BMW serii 1 zostało nawet uznane za jedno z bardziej niezawodnych BMW roku i ocenione wyżej niż konkurenci tacy jak Audi, Mercedes czy Volkswagen. Podzieliło 9. miejsce z Mazdą.

FAQs about 1 Series and 4 Series

Ile kosztuje naprawa BMW serii 4 i BMW serii 1?

Części BMW są drogie, tak samo jak naprawy i robocizna. Średnie naprawy BMW serii 1 kosztują około 750 dolarów za wizytę u mechanika. Przeciętne naprawy BMW serii 4 są nieco droższe i wynoszą $820 za wizytę.

Jak często należy serwisować BMW serii 4?

Zaleca się przeprowadzanie pełnego serwisu swojego BMW serii 4 co 12 000 mil lub co 12 miesięcy, w zależności od tego, co upłynie wcześniej. Należy podjąć działania i sprawdzić wszystko w pojeździe, od hamulców po płyny i olej. Regularne przeglądy serwisowe obniżają całkowity koszt posiadania pojazdu i zmniejszają prawdopodobieństwo awarii.

Jak często trzeba serwisować BMW serii 1?

Ponieważ BMW serii 1 częściej jeżdżą w mieście i w ruchu ulicznym, muszą być częściej serwisowane. Jeśli są Państwo przede wszystkim kierowcami miejskimi, dobrym szacunkiem byłoby wykonywanie przeglądów co 10 000 mil lub po każdych 12 miesiącach jazdy samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z