Jaka jest różnica między AMG a zwykłym Mercedesem?

Jaka jest różnica między AMG a zwykłym Mercedesem?

Mercedes AMG jest sportową, mocniejszą i lepiej wyposażoną wersją zwykłych modeli Mercedesa. Model AMG jest zazwyczaj znacznie droższy, ale już sam pakiet AMG zawiera szereg ulepszeń stylistyki i układu napędowego, które z łatwością uzasadniają cenę.

Obecnie AMG służy jako wewnętrzny dział tuningowy Mercedesa, ale początkowo AMG zaczynało jako niezależna firma inżynierska specjalizująca się w tworzeniu szybszych i bardziej sportowych samochodów. Samochody AMG wykorzystują również materiały wyższej klasy, takie jak włókno węglowe, do produkcji wielu elementów wewnętrznych i zewnętrznych.

Samochody AMG oferują również wiele ekskluzywnych opcji AMG, których nie można kupić w zwykłych modelach Mercedesa, takich jak specjalne sportowe fotele, kierownice z Alcantary, specjalne systemy napędu na cztery koła, karbonowo-ceramiczne hamulce, ekskluzywne kolory nadwozia AMG.

Różnica w cenie AMG i ”zwykłego” Mercedesa

Pakiet sportowy AMG może być wyposażony w wiele zwykłych modeli Mercedesa, ale ten pakiet składa się tylko z kilku kosmetycznych akcentów tu i tam, i może kilka ulepszeń zawieszenia, ale to nie wystarczy, jeśli chcesz w pełni AMG doświadczenie.

Na przykład, 2021 Mercedes E450 sedan kosztuje $ 62K i oferuje 3,0-litrowy rzędowy 6 turbo z 362 KM, a czas 0-60 wynosi 4,9 sekundy. Te liczby są dość owocne i tylko kilka osób chciałoby mieć coś prawie dwa razy mocniejszego niż E450.

Dla tych, którzy robią, 2021 E63 AMG S jest $ 107k sedan kupić. E63 wyposażony jest w 4,0-litrową jednostkę BiTurbo V8 o mocy 603 KM. E63 jest w stanie sprint 0-60 w zdumiewające 3 sekundy martwy.

Różnica w cenie między zwykłym Merc i AMG jest zawsze dość duża. Mercedes GLE 580 kosztuje około $79k, a model GLE 63 AMG S kosztuje $113k ceny bazowej. Ceny na rynku wtórnym również znacznie różnią się między zwykłym modelem a modelem AMG.

  Które modele Mercedesa są wyposażone w Apple Car Play?

Design, stylistyka, różnice w wyposażeniu AMG vs ”zwykły” Mercedes

Jak wspomniano wcześniej, modele AMG różnią się dość znacznie od zwykłych modeli Mercedesa. I można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę różnice cenowe między nimi. Dział AMG nie spieszy się jednak z projektowaniem wariantów AMG, ponieważ wiele elementów zewnętrznych jest charakterystycznych dla AMG i nie pasowałoby do zwykłego Mercedesa.

Modele AMG otrzymują ekskluzywne malowania, specjalne zestawy nadwozia, które mają zapewnić lepsze chłodzenie i właściwości aerodynamiczne. Zazwyczaj mają szersze otwory dla powietrza, aby przejść przez, i wiele dodatkowych otworów wentylacyjnych, które nie można znaleźć w bardziej regularnych modeli Mercedes.

Modele AMG są również znane z szerokiego wykorzystania materiałów z włókna węglowego dla wielu części zewnętrznych i wewnętrznych. Ponadto, AMG są wyposażone w tonę ekskluzywnych opcji AMG, które nie mogą być określone na zwykłym modelu Mercedes.

Na przykład. Przełączalny system napędu na cztery koła 4MATIC+, który może przełączać się z napędu na dwa koła na napęd na cztery koła, nie jest dostępny w zwykłych modelach Mercedesa. Specjalnych wydechów AMG, foteli, kierownic, materiałów dekoracyjnych, lakierów, ustawień zawieszenia, kół, kalkomanii nie można kupić w modelach innych niż AMG.

Różnica w osiągach AMG i 'zwykłego’ Mercedesa

Największą różnicą pomiędzy modelami AMG i nie AMG są osiągi, ponieważ niektóre modele AMG są czasami nawet dwa razy mocniejsze niż zwykłe warianty nie AMG. Pojazdy AMG są przystosowane do jazdy wyczynowej i idą na kompromis w kwestii komfortu, aby uzyskać niewiarygodnie sportowe wrażenia z jazdy.

  Czy felgi Mercedesa pasują do BMW?

Modele AMG oferują zazwyczaj od 350 do 720 koni mechanicznych w zależności od modelu, a te liczby są trudne do osiągnięcia w modelach innych niż AMG. Niektóre AMG są w stanie osiągnąć 200mph i przyspieszenie 0-60 w ciągu 3 sekund. Wiele z nich są również znacznie lżejsze w porównaniu do zwykłych modeli Mercedes.

AMG nie są wykonane dla komfortu jazdy, jak większość z AMG oferuje konfiguracje zawieszenia, które są dość sztywne, nawet w ustawieniach komfortowych. Mercedes postanowił, że dział AMG będzie priorytetem wydajność, i wydajność tylko. Niektóre z ”mniejszych” modeli AMG 35, AMG 45, AMG 53 są nieco mniej kompromisowe, jeśli chodzi o komfort.

Sekcja FAQ

Czy modele AMG są droższe w ubezpieczeniu i utrzymaniu?

Modele AMG są droższe w zakupie, utrzymaniu i ubezpieczeniu w porównaniu do zwykłych modeli Mercedesa. Modele AMG są uważane za bardziej ryzykowne w porównaniu ze zwykłymi modelami Mercedesa ze względu na moc wyjściową i przedkładanie osiągów nad wszystko inne.

Modele AMG wymagają specjalnego wyposażenia do diagnozowania, wykrywania problemów, a wiele systemów w modelach AMG nie jest kompatybilnych z normalnymi modelami Mercedesa, co dodatkowo zwiększa ceny utrzymania modeli AMG.

Co jest lepsze, Audi RS, BMW M, czy AMG?

Dział Audi RS Sport oraz dział BMW Motorsport (M) to w zasadzie to samo, co AMG. Wszystkie trzy z nich oferują wewnętrzne zabiegi tuningowe dla zwykłych modeli Audi, BMW i Mercedes. BMW są zazwyczaj tymi, które oferują najbardziej wyścigowe wrażenia.

  Najlepszy używany SUV Mercedesa

Modele AMG to zazwyczaj samochody dla chuliganów, ponieważ oferują niesamowite możliwości zabijania opon. Modele Audi RS są nieco ostudzone, nie są tak „w twojej” twarzy jak AMG, ani nie są tak rasowe jak samochody M BMW. Audi nie są tak zabawne w prowadzeniu, ale są bardziej komfortowe, bardziej zbliżone do zwykłych modeli Audi.

Jaki jest najlepszy silnik AMG wszech czasów?

Wiele modeli AMG jest sławnych z wielu powodów, ale to silnik jest zazwyczaj błyszczącą gwiazdą w każdym pojeździe AMG. Silniki AMG są konstruowane ręcznie i oferują najwyższą wydajność na litr w prawie całym przemyśle samochodowym, tak jak silnik znajdujący się w AMG A45, 2,0-litrowy 4-cylindrowy silnik o mocy 420 KM.

Wybór najlepszego z najlepszych nie jest łatwy, zwłaszcza że AMG jest w długoletniej współpracy z Pagani, która polega na dostarczaniu silników V12 dla tej wielomilionowej firmy produkującej hipersamochody. Co więcej, Mercedes współpracuje również z Astonem Martinem z tego samego powodu.

Ale najlepszy musi być 6,2-litrowy wolnossący V8, który można znaleźć w C63 AMG BS, wśród wielu innych modeli. 6.2 miał ciężki start, ponieważ wielu właścicieli zgłaszało masę różnych problemów, ale z czasem Mercedesowi udało się je rozwiązać i silnik ten na zawsze pozostanie w pamięci jako jeden z najwspanialszych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z