Jaka jest różnica między BMW X7 a X8?

Jaka jest różnica między BMW X7 a X8?

Seria BMW X obejmuje crossovery, SUV-y i SAC marki BMW. BMW X7 i X8 należą do tej serii. Oba SUV-y są wyposażone w najwyższej klasy funkcje i mocne silniki. Jaka jest jednak różnica między BMW X7 i X8?

Główna różnica między BMW X7 a X8 polega na tym, że BMW X7 to SUV z trzecim rzędem siedzeń, podczas gdy BMW X8 ma tylko dwa rzędy. Kolejną różnicą jest to, że BMW X8 będzie bardziej luksusowe niż BMW X7. Co więcej, BMW X8 jest znacznie droższe od BMW X7.

Mimo że oba te samochody są luksusowymi SUV-ami, BMW X7 lepiej nadaje się dla dużej rodziny, natomiast BMW X8 jest idealne dla osób, które pragną luksusu i bogactwa.

Różnice między BMW X7 i X8

Wielkość

Pierwszą różnicą pomiędzy tymi dwoma luksusowymi SUV-ami BMW jest to, że BMW X7 jest większe niż BMW X8. Dotyczy to zarówno wnętrza, jak i wyglądu zewnętrznego. BMW X7 jest dłuższe i ma większy rozstaw osi, natomiast BMW X8 jest krótsze i ma mniejszy rozstaw osi.

Ponieważ jednak BMW X8 będzie dzielić platformę z BMW X7, różnica w rozmiarach nie będzie aż tak duża. Jednak według doniesień, będzie on nieco mniejszy od BMW X7.

Stylistyka

BMW X8 będzie się różnić od BMW X4, X6 i X7. Będzie miało jednak bardziej wygląd SUV-a niż crossovera. Raporty wskazują, że BMW X8 będzie smuklejszą wersją BMW X7, na którym to modelu będzie bazować.

Co więcej, będzie tak samo szerokie jak X7, ale z niższą linią dachu, zwężającą się w kierunku tylnej szyby. Ponadto, BMW X8 będzie miało bardziej sportowy wygląd niż BMW X7. Oznacza to, że straci nieco miejsca z tyłu nad głową i w bagażniku, którego X7 oferuje pod dostatkiem.

  BMW 330e - wszystko, co musisz wiedzieć

Kolejną różnicą w wyglądzie jest ostry nos, który odróżnia go od innych SUV-ów BMW. Dzięki temu ma wysokiej klasy kształt przodu o wspaniałym i śmiałym wykończeniu. Co więcej, ma on szerszą linię ramion niż BMW X7.

Pojemność miejsc siedzących

Jeśli jesteś członkiem rodziny, BMW X7 będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjne. Wynika to z faktu, że jest ono wyposażone w miejsca w trzecim rzędzie siedzeń, podczas gdy X8 nie posiada takich miejsc. Pomimo braku trzeciego rzędu siedzeń, X8 będzie bardziej komfortowe niż X7. Wynika to z faktu, że drugi rząd zostanie przesunięty bardziej do tyłu, aby zapewnić więcej miejsca na nogi i umożliwić odchylanie foteli.

Tak więc, podczas gdy BMW X7 jest samochodem siedmiomiejscowym, BMW X8 będzie raczej samochodem czteromiejscowym lub sześciomiejscowym, ale nie siedmiomiejscowym.

Cechy luksusowe

BMW X7 i X8 to luksusowe SUV-y, ale model X8 będzie bardziej luksusowy niż jakikolwiek inny model BMW na rynku, w tym BMW X7. Wynika to z faktu, że będzie on wyposażony w najwyższej klasy elementy wyposażenia, takie jak odchylane fotele, lepsza tapicerka, wysokiej jakości skórzane fotele i więcej gadżetów.

Oprócz luksusowego wnętrza, BMW X8 będzie również wyposażone w profesjonalny system informacyjno-rozrywkowy Live Cockpit oraz bardziej zaawansowane technologie. Mimo że BMW X7 jest najbardziej luksusowym SUV-em BMW na rynku, X8 przebije go pod względem luksusowego wnętrza i urzekającego wyglądu zewnętrznego.

  BMW 218d - wszystko, co musisz wiedzieć

Cena

Ponieważ BMW X8 będzie najbardziej zaawansowanym i luksusowym SUV-em BMW na rynku, będzie droższy niż BMW X7. Mówi się, że cena początkowa BMW X8 wyniesie około 160 000 USD, a w niektórych wersjach wyposażenia może przekroczyć 200 000 USD.

BMW X8 będzie konkurować z takimi modelami jak Mercedes-Maybach GLS, Land Rover Range Rover SV, Rolls Royce Cullinan i Bentley Bentayga.

FAQ

Czy BMW X7 i X8 mają jakieś podobieństwa?

Tak, mają. Po pierwsze i najważniejsze, BMW X8 bazuje na platformie BMW X7. Ponadto, będą one miały większość wspólnych układów napędowych, co oznacza, że będą miały podobne osiągi. Ponadto w obu zastosowano wysokiej klasy materiały, które wyróżniają je na tle konkurencji.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu pomiędzy BMW X7 a X8?

Dość trudno powiedzieć, ponieważ BMW X7 jest wciąż nowością na rynku, podczas gdy BMW X8 pojawi się na nim w przyszłym roku. Ponieważ jednak BMW X8 będzie wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje i technologie, należy się spodziewać, że jego utrzymanie będzie droższe. Dodatkowo, będzie mniej paliwożerne niż BMW X7.

Czy BMW X8 to SUV czy crossover?

BMW X8 będzie SUV-em, a nie crossoverem. Ze względu na kompaktową budowę, wiele osób sądziło, że BMW X8 będzie podobne do BMW X6 lub X4, ale tak nie jest. Jego najbliższymi konkurentami będą Rolls-Royce Cullinan, Land Rover Range Rover SV i Mercedes-Maybach GLS.

  2022 BMW X4 vs Mercedes GLC Coupe

Czy oba modele BMW X7 i X8 są 7-miejscowe?

Nie, BMW X7 jest siedmiomiejscowe i standardowo wyposażone jest w trzeci rząd siedzeń. Z drugiej strony, BMW X8 będzie prawdopodobnie czteromiejscowe, aby zapewnić maksymalny komfort i luksusowe wyposażenie. Będzie posiadało tylko fotele w pierwszym i drugim rzędzie. Jeśli więc należysz do rodziny, która potrzebuje dużo miejsca, BMW X8 nie będzie idealnym SUV-em dla Ciebie.

Czy BMW X6 jest podobne do BMW X8?

Nie, BMW X6 nie jest podobne do BMW X8. Wiele osób myślało, że stylistyka BMW X8 będzie podobna do X6 lub X4, ale tak nie jest. Wynika to z faktu, że X8 będzie miał tradycyjny kształt SUV-a, co oznacza, że będzie bardziej zbliżony do BMW X7 z trzecim rzędem siedzeń niż do X4 i X6.

Pod względem osiągów BMW X8 będzie lepsze od X6, ponieważ będzie wyposażone w wariant BMW X8 XM Performance. Ogólnie rzecz biorąc, X8 będzie najbardziej zaawansowanym, luksusowym i najdroższym modelem BMW na rynku.

Podsumowanie

BMW X7 i X8 to dwa wysokiej klasy SUV-y BMW. Oba są dużymi SUV-ami, choć BMW X7 jest nieco większe od BMW X8. Jednak BMW X8 jest mocniejszy, bardziej zaawansowany, bardziej luksusowy i droższy niż BMW X7.

Podsumowując, te dwa SUV-y są wyjątkowe i wyróżniają się na tle konkurencji. Po wprowadzeniu na rynek BMW X8 będzie jednym z najlepszych luksusowych SUV-ów na świecie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z