Jaka jest różnica między Mercedes-Benz Klasy C a Klasą E?

Jaka jest różnica między Mercedes-Benz Klasy C a Klasą E?

Pomiędzy Klasą E a Klasą C istnieje wiele różnic, z których najważniejsze to cena, wielkość, segment i opcje silnikowe. Klasa C to podstawowy sedan Mercedesa, który ma konkurować z takimi modelami jak Audi A4 czy BMW serii 3.

Klasa E to średniej wielkości luksusowy sedan, który jest o krok wyżej od podstawowej klasy C. Klasa E jest najpopularniejszym sedanem Mercedesa, a konkurencja klasy E składa się z Audi A6 i BMW serii 5.

Oba te modele oferują wszystko, czego można oczekiwać od modelu Mercedesa z 2021 roku. Klasa E została odświeżona w 2020 roku, a klasa C otrzymała kompletny redesign, zwłaszcza wnętrza. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, oba oferują wyjątkowo dopracowane nadwozie i wnętrze.

Różnica w cenie

Najtańsze wejście w posiadanie Mercedesa klasy C to model C300, który kosztuje 41 tys. dolarów i oferuje 2,0-litrowy turbodoładowany 4-cylindrowy silnik połączony z 9-biegową skrzynią biegów 9G TRONIC o mocy około 255 koni mechanicznych. Jeśli zapłacisz 2 tys. więcej, możesz zdecydować się na C300 4MATIC, który reprezentuje najwyższą klasę C nie-AMG.

Najtańsze wejście w posiadanie Mercedesa klasy E to E350 sedan, który kosztuje 54 tys. dolarów, a także oferuje 2,0-litrowy, 4-cylindrowy turbo z taką samą skrzynią biegów i mocą wyjściową. Jeśli zapłacisz 2 tysiące więcej, możesz zdecydować się na E350 4MATIC, ale linia klasy E nie kończy się na tym.

Linia klasy C nie składa się z żadnych modeli 400, ale można wydać 62 tys. dolarów i kupić Mercedesa E450 4MATIC. Ten sedan jest napędzany przez 3,0-litrowy silnik rzędowy 6-cylindrowy, który nie jest dostępny w linii klasy C. Silnik ten produkuje 362 KM mocy. Silnik ten produkuje 362 KM i reprezentuje najwyższy model klasy E, który nie jest dostępny w wersji AMG.

  Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

Różnica w wielkości i segmencie

Oczywistą różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami jest rozmiar. Klasa C również została zaprojektowana jako sedan i oferuje miejsca siedzące dla maksymalnie 5 osób, ale nie może równać się z Klasą E, jeśli chodzi o wymiary wewnętrzne i zewnętrzne.

Rozstaw osi Klasy E wynosi 115,7 cala, a Klasy C – 111,8 cala. Ponadto, E-Klasa ma 193,8 cala długości, a C-Klasa 184,6 cala. Klasa E jest również o kilka centymetrów szersza i wyższa. Te różnice w wymiarach zewnętrznych przekładają się na to, że E-klasa jest samochodem większym o znaczny margines.

Wymiary wnętrza również są dość zróżnicowane, przy czym Klasa E ma więcej miejsca na głowę lub nogi, odpowiednio. Klasa E oferuje również większy bagażnik o pojemności 13,1 stóp sześciennych w porównaniu do 12,6 stóp sześciennych w przypadku Klasy C sedan. Klasa E sprawia wrażenie większego, wygląda na większego i prowadzi się lepiej.

Mercedes E-class vs Mercedes C-class

Gdyby postawić te dwa legendarne sedany Mercedesa łeb w łeb, trudno byłoby wybrać zwycięzcę. Zazwyczaj klasa E zawsze wychodzi na prowadzenie, ale nowo wydany Mercedes klasy C z 2022 roku oferuje więcej niż klasa E w wielu różnych obszarach, takich jak projekt wnętrza i układ czy wydajność silnika.

Klasa E jest lepszym samochodem, jeśli planujesz szoferowanie, klasa E jest również nieco bardziej komfortowa, większa i mocniejsza. Klasa C z drugiej strony oferuje niezwykle zaawansowane technologicznie wnętrze, zaawansowane reflektory LED, zaawansowane funkcje AI i bardziej nowoczesny design.

Na chwilę obecną nie można kupić 6-cylindrowego Mercedesa klasy C, ale można wybrać model E450 jako 6-cylindrowego Mercedesa klasy E. Wybierając którykolwiek z tych dwóch zapewnia, że jesteś coraz w pełni-on Mercedes Benz doświadczenie.

  Najlepszy używany SUV Mercedesa

Jeśli jednak nie spieszy Ci się, powinieneś poczekać kilka lat, kiedy Mercedes wypuści nową klasę E, ponieważ nowa klasa E będzie z pewnością ogromnym krokiem w górę w stosunku do obecnej klasy C.

Sekcja FAQ

Jakie są najdroższe wersje klasy E i C?

Najdroższym wariantem klasy E jest model E63 AMG S, który kosztuje 107 tys. dolarów. E63 jest wyposażona w 4,0-litrowy silnik BiTurbo V8 o mocy 600 KM, połączony z 9-biegową skrzynią AMG Speedshift. E63 osiąga czas 0-60 poniżej 3 sekund, ale brakuje mu w dziale efektywności paliwowej.
Najdroższym wariantem Klasy C jest C63 S AMG Coupe. C63 coupe kosztuje 78 tys. dolarów i również posiada 4,0-litrowy silnik V8 BiTurbo połączony z 9-biegową skrzynią AMG Speedshift. C63 oferuje 503 KM mocy, czas 0-60 w 3,5 sekundy, a także cierpi z powodu niskiej wydajności paliwowej.

Czy Klasa C oferuje lepszą wartość w porównaniu do Audi A4 lub BMW serii 3?

Mercedes Benz C-klasa sedan kosztuje około $41k dla podstawowego modelu, A4 zaczyna się od około $39k. BMW serii 3 jest najdroższy, począwszy od 42k dolarów. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie trzy z nich są porównywalne ceny, a wielu dealerów są chętni do oferowania rabatów i specjalnych cen i pakietów.
Audi jest również wyposażony w manualną skrzynię biegów, która nie jest dostępna w pozostałych 2 modelach. Klasa C jest najbardziej komfortowy samochód do jazdy z tych trzech, a seria 3 jest najbardziej sportowy jeden z najbardziej gładkiej transmisji.
A4 plasuje się gdzieś pośrodku. Oferuje nieco bardziej sportową jazdę w porównaniu do Mercedesa, a także jest nieco bardziej komfortowy w porównaniu do serii 3, ale jest należny za pełne odświeżenie w ciągu kilku lat. Zanim nowa C-klasa pojawi się na drogach, najlepszym wyborem z tej trójki jest nowe BMW serii 3.

  Które Mercedesy mają MBUX?

Czy Klasa E oferuje lepszą wartość w porównaniu do Audi A6 lub BMW serii 5?

W segmencie średniej wielkości samochodów luksusowych Mercedes oferuje podstawową klasę E za 54 tys. dolarów. Ta wersja nie oferuje systemu 4MATIC, a system 4MATIC można dostać za 2 tysiące więcej.
Podstawowy Audi A6 kosztuje około $55k, a zaletą A6 jest fakt, że nawet podstawowy A6 pochodzi z Quattro AWD systemu jako standard.
BMW serii 5 zaczyna się od około 54k dolarów dla wersji z napędem na tylne koła, jeśli chcesz AWD trzeba będzie zapłacić kilka tysięcy na górze ceny wywoławczej. Wszystkie trzy z nich oferują wyjątkowy komfort i poziom luksusu z E-klasy jest liderem w miękkości zawieszenia, BMW jest liderem w dynamice jazdy.
Ale najlepsza wartość z tych trzech jest Audi A6 z doskonałą mieszankę komfortu i sportowości. Bez uczucia nudy lub brak charakteru A6 jest all-around najlepszy niemiecki sedan średniej wielkości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z