Jaka jest różnica między Mercedesem E300 a E350?

Oznaczenie modelu Mercedes Benz klasy E reprezentuje jeden z najpopularniejszych modeli Mercedesa wszech czasów. Ten średniej wielkości luksusowy sedan jest w ciągłej produkcji od 1953 roku, a oznaczenie klasy E zostało oficjalnie przyjęte w 1993 roku.

Jeszcze w 2017 roku podstawowa klasa E otrzymała nazwę E300, która zastąpiła starszą E350. Główną różnicą jest układ napędowy. Starszy E350 używał silnika V6 o mocy 303 koni mechanicznych, a E300 z 2017 roku używał turbo 4-cylindrowego o mocy 241 koni mechanicznych.

W najnowszym roku modelowym 2021, Mercedes ponownie wprowadził oznaczenie modelu E350 jako podstawowy model klasy E wyposażony w 2,0-litrowy 4-cylindrowy silnik turbo o mocy 255 KM. E300 i E350 zawsze służyły jako podstawowe modele klasy E, bez większych różnic w porównaniu z modelami o wyższym poziomie wykończenia.

2021 Mercedes E350

2021 Mercedes E350 zaczyna się od około 54 tys. dolarów za model z napędem na tylne koła. Jeśli chcesz wersję 4MATIC będziesz musiał zapłacić około 2500 dolarów więcej. E350 wykorzystuje gładki i wydajny 2,0-litrowy 4-cylindrowy silnik turbo o mocy 255 koni mechanicznych.

Silnik ten jest połączony z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów 9G-TRONIC, która pozwala E350 zwrócić przyzwoite 22MPG US podczas jazdy miejskiej i 31MPG US na autostradzie. E350 jest w stanie sprint 0-60mph w około 6 sekund.

Ponadto, E350 jest dobrze wyposażony w standardzie w dwustrefową kontrolę klimatu, 12,3-calowy ekran infotainment, Android Auto, Apple Car Play, 15 głośników stereo, Bluetooth, dwa porty USB, szyberdach, keyless go i keyless entry.

  Jaki jest najlepszy Mercedes dla rodziny?

Top of the line non-AMG klasy E na 2021 jest E450 4MATIC sedan, wyposażony w 3,0-litrowy silnik rzędowy 6 cylindrów ten luksusowy sedan oferuje imponującą moc 362 KM i czas 0-60 sub 5 sekund. E450 kosztuje około $62k i oferuje standardowe funkcje podobne do E350, główną różnicą jest układ napędowy.

2017 Mercedes E300

Ostatni raz Mercedes używał oznaczenia modelu E300, gdy na rynku pojawił się Mercedes klasy E z 2017 roku. Mercedes oferował dwa warianty modelu E300, model RWD, oraz model 4MATIC, oba z nich miały cenę startową 50-55 tys. dolarów.

2017 Mercedes E-class zasygnalizował nowy świt dla średniej wielkości luksusowej limuzyny, która otrzymała ogromną ilość nowych funkcji i ulepszeń. Projekt Mercedesa E-klasy 2017 był dokładny i dobrze przemyślany. Wnętrze było dalekie od poprzedniej generacji i było bardziej zbliżone do pełnowymiarowej luksusowej klasy S.

2017 E300 był również pierwszą klasą E oferującą 2,0-litrowy silnik 4-cylindrowy o mocy 241 koni mechanicznych. Ta generacja klasy E była również pierwszą, w której zastosowano dobrze już znaną 9-biegową skrzynię biegów 9G TRONIC. Czas 0-60 Mercedesa E300 z 2017 roku jest dość porównywalny z nowym E350 i wynosi około 6 sekund.

Oznaczenia modeli Mercedesa

Oznaczenie modelu Mercedesa składa się z liter i cyfr, w którym litery reprezentują dany model, a cyfry reprezentują układ napędowy w tym konkretnym samochodzie. Te oznaczenia modeli zmieniały się niezliczoną ilość razy w całej historii Mercedesa i tylko kilka aspektów zawsze pozostawało takich samych.

  Jaki jest najszybszy sedan Mercedesa?

Jednym z nich jest fakt, że wyższy numer zazwyczaj reprezentuje mocniejszą wersję. Jeśli widzą Państwo Mercedesa E450 obok Mercedesa E350, to 450 jest mocniejszym, wyżej wycenionym modelem z tych dwóch. Jeszcze kilka lat temu plakietki Mercedes Benz były związane z pojemnością skokową silnika, a teraz już nie.

Powodem tego jest fakt, że obecne trendy w zakresie regulacji emisji spalin zmusiły wielu producentów do stosowania wymuszonej indukcji, co oznaczało, że wiele modeli wykorzystywało dokładnie ten sam układ napędowy w różnych stadiach zaawansowania. Mercedes zdecydował więc, że nowszy schemat oznaczeń jest kojarzony głównie z modelami o wyższej mocy.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa E-klasę?

Mercedes klasy E był i prawdopodobnie pozostanie jednym z najpopularniejszych sedanów Mercedesa z kilku powodów. BMW i Audi również oferują wyjątkowe sedany średniej wielkości, które mogą rywalizować z klasą E. Ale, jeśli chcesz komfort i nie przeszkadza zbyt miękkie zawieszenie, E-klasa jest najlepszym z grupy.

Jeśli chcesz bardziej sportowego sedana, który oferuje również wysoki komfort, powinieneś sprawdzić BMW serii 5. Jeśli chcesz najlepsze z obu światów, Audi A6 wydaje się najlepszym pakietem all-around. Klasa E jest najbardziej komfortowa, seria 5 jest najbardziej sportowa, a A6 jest najlepszym wszechstronnym samochodem.

Ile kosztuje ubezpieczenie Mercedesa-Benz Klasy E?

Koszty ubezpieczenia samochodu zależą od wielu różnych czynników, takich jak rodzaj ubezpieczenia, wysokość pokrycia czy wysokość udziału własnego. Ponadto, płeć, wiek, miejsce zamieszkania, przebieg jazdy lub ocena kredytowa mogą również odgrywać ogromną rolę, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu.

  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz z lat 90-tych?

Klasa E jest dość drogim samochodem, co oznacza, że składki nie będą tanie. Jednak E-klasa posiada również 5 gwiazdek w klasyfikacji bezpieczeństwa i jest generalnie dość niezawodnym modelem, co powinno korzystnie wpłynąć na wysokość składek.

Czy powinienem rozważyć zakup modeli E53 AMG lub E63 AMG?

Jeśli uważają Państwo, że E450 jest raczej powolny, niedostatecznie mocny i brakuje mu siły przebicia, zawsze można skorzystać z oferty AMG i zdecydować się na jeden z najmocniejszych sedanów Klasy E, jakie można kupić za pieniądze. Modele te są wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje, a opcjonalne wyposażenie w nich jest głównie związane z luksusem lub sportowych ulepszeń.

53 AMG kosztuje około 74 tys. dolarów i oferuje 430-konny silnik mild-hybrid, hamulce wyczynowe, sportowo zestrojone zawieszenie, sportowy układ wydechowy AMG, nadwozie AMG i felgi. E53 jest bogato wyposażona w standardzie, ale możesz wybrać kilka dodatkowych luksusowych opcji, takich jak hi-fi firmy Burmester lub opcja miękkiego zamykania drzwi.

Najwyżej położonym sedanem klasy E jest E63 AMG, który kosztuje 107 tys. dolarów. Ten statek rakietowy jest wyposażony w 4,0-litrowy silnik BiTurbo V8, który produkuje 603 KM. Czas 0-60 dla E63 wynosi 3,3 sekundy, ale wiele magazynów motoryzacyjnych potwierdziło, że E63 przyspiesza 0-60 w mniej niż 3 sekundy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z