Jaka jest różnica między modelami e-tron i Q4 e-tron?

Jaka jest różnica między modelami e-tron i Q4 e-tron?

Audi e-tron było pierwszym elektrycznym SUV-em Audi wypuszczonym na rynek w 2018 roku, natomiast Audi Q4 e-tron jest najnowszym elektrycznym SUV-em Audi. Oznacza to, że e-tron był tym, który przełamał lody, jeśli chodzi o główny nurt samochodów elektrycznych Audi, a wiele z doświadczeń, które pojawiły się w e-tronie, nie jest obecnych w Q4.
Jest to interesujące zestawienie, ponieważ standardowy e-tron jest większy we wszystkich wymiarach, ma większą moc, materiały wykończeniowe z wyższej półki, jest bardziej luksusowy i znacznie bardziej przestronny. Q4 dysponuje nowszą technologią, bardziej nowoczesnym wyglądem wewnątrz i na zewnątrz oraz bardziej przystępną ceną.

e-tron sprawia po prostu wrażenie produktu wyższej jakości, mimo że jest starszym samochodem. Nawet wersje e-tron o niższej specyfikacji sprawiają wrażenie bardziej ekskluzywnych niż Q4. Kiedy za miesiąc lub dwa pojawi się nowy, przeprojektowany e-tron, Q4 straci wszystkie swoje zalety w stosunku do e-trona, z wyjątkiem ceny.

Podsumowując, między tymi dwoma samochodami jest sporo różnic i zamierzamy porównać je pod względem wielu czynników. Tak czy inaczej, oba samochody są imponującymi pojazdami elektrycznymi i zasługują na swoje miejsce na rynku, ale największą różnicą między nimi jest jakość.

Audi e-tron VS Audi Q4 e-tron – Układ napędowy

Duży e-tron oferuje dwie różne opcje baterii, mniejszą baterię 71,2 kWh lub większą 95 kWh o różnej mocy od 313 KM do 503 KM. Duży e-tron może przejechać od 186 mil do 255 mil na pełnym ładowaniu, co nie jest dobrą liczbą dla samochodu z akumulatorem 95 kWh. Tak czy inaczej, Audi twierdzi, że nadchodzący e-tron będzie mógł przejechać nawet 350 mil.

  2022 Mercedes AMG EQS vs Tesla vs Audi

Mniejszy Q4 e-tron jest dostępny z dwoma rodzajami baterii: 55 kWh lub 82 kWh, a jego moc waha się od 170 do 300 KM. Podstawowy model e-tron o mocy 55 kWh może przejechać 212 mil, natomiast Q4 z akumulatorem 82 kWh może przejechać około 323 mil, czyli znacznie więcej niż duży e-tron, mimo że jego akumulator jest znacznie mniejszy.

e-tron może być w pełni naładowany w około 30-45 minut za pomocą ładowarki o mocy 150kW, w zależności od wielkości akumulatora, który wybierzemy, podczas gdy mniejszy Q4 może być naładowany za pomocą ładowarki o mocy 100kW w około 30-40 minut, co oznacza, że te dwa samochody są podobne, ale Q4 ładuje się nieco szybciej za pomocą ładowarki o mocy 150kW.

Audi e-tron VS Audi Q4 e-tron – Konstrukcja i podwozie

Wspomnieliśmy już, że standardowy e-tron jest większy w każdym wymiarze i zdecydowanie wygląda i sprawia wrażenie bardziej masywnego samochodu za kierownicą. Wygląda nieco mniej futurystycznie, ale wygląda fajnie, zwłaszcza w wersji Sportback. Wnętrze dużego e-trona jest lepsze niż w Q4, zarówno pod względem jakości, jak i wykonania.

Mniejszy Q4 wygląda bardziej futurystycznie i widać, że jest to nowszy samochód. Występuje również w wersji SUV lub Sportback, ale jego wnętrze nie jest tak dobrze zbudowane ani tak luksusowe jak w dużym e-tronie. Duży e-tron ma także pneumatyczne zawieszenie, dzięki czemu jest bardziej komfortowy, podczas gdy Q4 sprawia wrażenie nieco bardziej zwyczajnego.

  Audi vs Toyota - niezawodność - co jest lepsze

Audi e-tron VS Audi Q4 e-tron – Niezawodność

Jeśli chodzi o niezawodność, musimy podkreślić, że wczesne modele e-tron są jednymi z najbardziej problematycznych pojazdów elektrycznych na rynku, ale nowsze są porównywalnie lepsze. Nadchodzące odświeżenie modelu e-tron prawdopodobnie rozwiąże jeszcze więcej problemów, gdy w końcu się pojawi.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy Q4 jest samochodem niezawodnym, czy nie, ponieważ pojawił się na rynku dopiero rok temu. Na razie nie ma z nim żadnych poważnych problemów, ale zdecydowanie czuć brak jakości, jaką reprezentuje Q4, w przeciwieństwie do dużego e-trona, który sprawia wrażenie bardziej solidnego i lepiej zbudowanego pod każdym względem.

Audi e-tron VS Audi Q4 e-tron – Wartość i praktyczność

Cena wyjściowa modelu e-tron jest o około 20 000 USD wyższa niż cena Q4 e-tron, który kosztuje około 45 000 USD. Jednak Q4 z większym pakietem akumulatorów i w pełni wyposażonym wnętrzem jest niemal identyczny jak zwykły e-tron. Q4 jest bardziej użytecznym samochodem i jest bardziej opłacalny, jeśli zależy Ci na przebiegu, ale jeśli chcesz uzyskać lepsze wrażenia ogólne, e-tron będzie bardziej opłacalny.

Jeśli chodzi o praktyczność, e-tron wygrywa bez cienia wątpliwości, ponieważ oferuje więcej miejsca pod każdym względem. Jest dłuższy, szerszy, wyższy i oferuje większą przestrzeń bagażnika. Q4 jest przyzwoity, ale nie na poziomie dużego e-trona.

Sekcja FAQ

Dlaczego powinienem kupić Audi Q4 e-tron zamiast Audi e-tron SUV?

Powinieneś rozważyć zakup Q4 e-tron zamiast dużego SUV-a e-tron, ponieważ jest on tańszy o około 20 000 USD, co może zostawić Ci wystarczająco dużo pieniędzy na zakup Q4 z większym pakietem akumulatorów, który absolutnie niszczy dużego e-trona, jeśli chodzi o przebieg. Q4 oferuje o wiele więcej wartości, jeśli jesteś kimś, kto robi duże przebiegi.

  Czy Audi RS5 to dobry samochód?

Powinieneś także rozważyć Q4, jeśli chcesz mieć najnowszą technologię Audi i samochód, który dopiero co pojawił się na rynku. Q4 jest prawdopodobnie bardziej przyszłościowym samochodem z tych dwóch, ponieważ odświeżony e-tron jeszcze nie wyszedł.

Dlaczego powinienem kupić dużego SUV-a Audi e-tron zamiast Audi Q4 e-tron?

Warto rozważyć zakup dużego SUV-a e-tron zamiast Q4 e-tron, jeśli chcesz mieć samochód bardziej luksusowy, przestronny, wyposażony w wysokiej jakości materiały i wyjątkowy pod każdym względem. Duży e-tron może nie jest tak wydajny, jak Q4, ale po trzech latach obecności na rynku sprawia wrażenie prawdziwego luksusowego SUV-a, podczas gdy nowy Q4 nie.

e-tron jest szybszy, mocniejszy i bardziej pożądany, a kiedy pojawi się odświeżony e-tron, Q4 nie będzie w stanie konkurować z dużym e-tronem pod względem technologii, wydajności czy przyszłości.

Czy elektryczne SUV-y Audi są dobre?

Audi to znana luksusowa marka, która stale oferuje wysokiej klasy luksusowe SUV-y, ale Audi nie stworzyło jeszcze elektrycznego SUV-a, który mógłby naprawdę rywalizować z BMW IX. W związku z tym Audi nie produkuje najlepszych elektrycznych SUV-ów na rynku, ale SUV-y, które oferuje, to z pewnością dobre samochody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z