Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

Sensem zakupu hybrydowego SUV-a jest chęć cieszenia się wydajną, a jednocześnie ekskluzywną jazdą. W ostatnich latach hybrydy stały się coraz bardziej popularne i wygląda na to, że trend ten tylko się powiększa. W związku z tym, najlepiej jest zmaksymalizować platformę hybrydową, wybierając najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV.

Niezależnie od tego, czy chodzi o jazdę po mieście czy po autostradzie, idealna hybryda jest na wyciągnięcie ręki, a my pomożemy Ci ją znaleźć. Obecnie najbardziej ekonomicznym SUV-em na rynku jest BMW X3 xDrive30e, a tuż za nim plasują się Volvo XC60 Hybrid i Volvo XC90 Hybrid.

Audi Q5 E jest na trzecim miejscu, a czwarte miejsce zajmuje BMW X5 xDrive45e. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej przystępny cenowo hybrydowy SUV, który nadal oferuje doskonałe wskaźniki wydajności, Toyota RAV4 Hybrid i Ford Escape Hybrid są tymi, które należy rozważyć.

Warto wspomnieć, że BMW X3 xDrive45e, Toyota RAV4 Hybrid oraz Volvo XC90 Hybrid najlepiej sprawdzają się podczas jazdy po autostradzie, natomiast Ford Escape Hybrid i Audi Q5 E osiągają najlepsze wyniki MPG w mieście.

BMW X3 xDrive30e

BMW X3 xDrive30e jest najbardziej ekonomicznym hybrydowym SUV-em na rynku, osiągając łączny wynik 60MPGe. Ten bawarski półkompaktowy SUV jest nie tylko przyjazny dla środowiska i paliwooszczędny, ale również świetnie sprawdza się w każdych warunkach.

Cała platforma X3 charakteryzuje się atrakcyjną stylistyką z wieloma sportowymi akcentami, które doskonale współgrają z miejskim charakterem BMW X3. Technologia jest niezwykle zaawansowana, a ten SUV oferuje praktycznie każdy element nowoczesnej technologii, jakiego można sobie życzyć w takim samochodzie. Komfort jest również wysoki, podobnie jak przestrzeń wewnątrz.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla seniorów

Volvo XC60 Hybrid

Volvo XC60 Hybrid jest oceniane na 57MPGe, co plasuje ten półkompaktowy szwedzki SUV na miejscu numer 2. Volvo XC60 Hybrid i BMW X3 xDrive30e są do siebie tak bardzo zbliżone pod względem wydajności, że trudno powiedzieć, że jeden z nich jest lepszy od drugiego. Wszystko zależy od sposobu prowadzenia samochodu.
Poza wydajnością, XC60 oferuje bardziej dojrzały, minimalistyczny wygląd zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednak poziom technologii i komfort są również zbliżone do X3, podczas gdy przestrzeń wewnątrz jest nieco lepsza w BMW X3. Decydując się na któryś z tych modeli nie popełnisz błędu.

Audi Q5 E

Skoro już jesteśmy przy temacie półkompaktowych SUV-ów, powinniśmy wspomnieć o tym, co Audi oferuje w tym segmencie, a mianowicie o Audi Q5 E. Ten przystojnie wyglądający SUV osiąga dobre 50MPGe, co plasuje go za BMW i Volvo.

Jednak to, co różni samochody Audi, to sama dbałość o szczegóły i technologia. Mimo że zarówno Volvo, jak i BMW są rzeczywiście zaawansowane technologicznie i wyglądają futurystycznie, można śmiało powiedzieć, że Audi wygląda lepiej wewnątrz i na zewnątrz. Poza futurystyczną architekturą, Q5 E oferuje również mnóstwo miejsca.

Toyota RAV4 Hybrid

Nie byłby to konkurs wydajności hybryd bez wspomnienia przynajmniej jednego modelu Toyoty, a w tym segmencie RAV4 jest najlepsza. Z łączną mocą około 50MPGe, RAV4 jest tuż za najbardziej wydajnymi hybrydowymi SUV-ami na rynku.

  Jak duży prześwit jest potrzebny do pokonywania nierówności terenu?

Poza tym, że jest wydajny, RAV4 oferuje dość konkurencyjną cenę, dobrze wyposażone wnętrze i najwyższą niezawodność. Toyota musi być wydajna i niezawodna, to główny punkt sprzedaży współczesnych modeli Toyoty, a RAV4 jest zdecydowanie takim samochodem.

Ford Escape Hybrid

Ford Escape Hybrid oferuje identyczne wyniki MPGe jak w przypadku Toyoty RAV4. Poza świetną wydajnością, Escape oferuje przemyślany projekt wnętrza, który sprzyja ergonomii i intuicyjnemu rozmieszczeniu przycisków. Przestrzeń jest również świetna dzięki szeroko otwieranym drzwiom i wysokiemu sufitowi wewnętrznemu.

Oznacza to, że Escape jest łatwy w prowadzeniu i łatwy do opanowania, co pozwala kierowcy wykorzystać wszystkie funkcje, jakie Escape ma do zaoferowania. Niezawodność i przystępna cena to również mocne strony hybrydowego Forda Escape. Tak więc, niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, hybrydowy model Escape jest bardzo pożądanym dodatkiem w tym segmencie.

Sekcja FAQ

Jaka jest różnica między MPG a MPGe?

MPGe oznacza mile na galon ekwiwalentu benzyny, który uwzględnia zdolność hybrydy do korzystania z silnika spalinowego i elektrycznego. Różnica polega na tym, że regularna ocena MPG uwzględnia tylko tradycyjne oceny mil na galon paliwa.

Tego typu oceny ułatwiają zrozumienie, jak dobrze działa hybryda w porównaniu z innymi hybrydami i tradycyjnymi samochodami z silnikiem spalinowym. W miarę postępu technologii, prawdopodobnie zobaczymy lepsze oceny z mniejszymi silnikami i większymi bateriami.

Jak wiarygodne są szacunki MPG i MPGe?

Warto wspomnieć, że szacunki MPG i MPGe nie są wcale wiarygodne. Aby osiągnąć takie liczby, musiałbyś mieć idealną drogę, idealną pogodę, idealnego kierowcę i idealne paliwo. Są to raczej wyniki z idealnej sytuacji i częściej niż nie przekładają się na rzeczywiste użytkowanie.

  Najlepszy używany SUV BMW

Jednak podczas zakupów dla hybrydy te szacunki są niezbędne, ale należy pamiętać, że 10-15MPG różnica między dwoma modelami nie jest problemem. Tylko wtedy, gdy różnica jest znacznie wyższa niż w świecie rzeczywistym różnica użytkowania będzie wspomnieć. W końcu wyniki MPG zależą głównie od tego jak jeździmy, a nie czym jeździmy.

Czy powinienem kupić hybrydowego SUV-a?

Hybrydowy SUV wydaje się być idealnym typem samochodu dla osoby świadomej ekologicznie, która chce cieszyć się najnowocześniejszym samochodem. Istnieje wiele opcji hybrydowych do wyboru, a niektóre z nich są lepsze od innych. Najlepiej zdecydować się na hybrydę plug-in, ponieważ są one zazwyczaj najlepsze, jeśli chodzi o wydajność i dostępność.

Jako takie, jeśli jesteś w stanie całkowicie wykorzystać platformę hybrydową, powinieneś kupić hybrydę, jeśli nie, powinieneś poczekać kilka lat, aż będziesz miał możliwość, aby to zrobić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z