Jaki jest najbardziej niezawodny samochód z napędem na wszystkie koła?

Jeśli chcesz mieć sprawny i niezawodny samochód z napędem na wszystkie koła, jest wiele opcji do wyboru. Najlepsze jest to, że nie trzeba nawet wydawać niebotycznych sum pieniędzy, ponieważ na rynku jest wiele niedrogich, ale wciąż niezawodnych samochodów z napędem na wszystkie koła.

Począwszy od kultowego Subaru Impreza, samochód głęboko zakorzeniony w rajdach, masz dużo samochodu za pieniądze. Jeśli chcesz bardziej premium kompaktowy sedan, należy również sprawdzić Audi A5. Jednakże, jeśli chcesz większy, ale równie niezawodny sedan, Subaru LaCrosse jest jeden, aby uzyskać, lub Audi A6, jeśli wolisz luksus.

W świecie SUV-ów, istnieje wiele opcji napędu na wszystkie koła do wyboru, ale wydaje się, że Mazda CX-5 i Kia Telluride są najbardziej niezawodnymi SUV-ami z napędem na wszystkie koła na rynku. Jeśli chcesz bardziej luksusowy, ale równie niezawodny SUV, Porsche Macan lub Audi Q7 są tymi, które należy zdobyć.

Bez względu na to, jaki samochód kupisz, zawsze musisz wykonywać regularne przeglądy, jeśli chcesz zmaksymalizować jego niezawodność. Bez względu na to, czy jest to japoński samochód ekonomiczny, czy luksusowy niemiecki flagowy sedan, regularna konserwacja jest niezbędna.

Subaru Impreza

Subaru Impreza zawsze była w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o niezawodne sedany z napędem na wszystkie koła i wygląda na to, że nowa Impreza jest bardzo podobna. Z ceną wywoławczą mniej niż 20 tys. dolarów, Impreza jest prawdziwą okazją dla tego, co zapewnia, ponieważ napęd na wszystkie koła jest w standardzie we wszystkich modelach i wariantach.

Jeśli zdecydujesz się na wersji Automatic, otrzymasz również system bezpieczeństwa Subaru EyeSight w standardzie, który sprawia, że Impreza bardzo bezpieczne, jak również. Mimo to, Impreza nie oferuje jeszcze żadnych hybrydowych układów napędowych, ale jej niezawodność jest wiodąca w swojej klasie pod każdym względem.

  Chevrolet Bolt EUV Niezawodność

Audi A5

Audi A5 jest jednym z najbardziej pożądanych modeli Audi na rynku, a dzięki stosunkowo niezawodnej platformie i napędowi na wszystkie koła Quattro, jest to również jeden z najlepszych kompaktowych sedanów z napędem na wszystkie koła na rynku. A5 wygląda olśniewająco dzięki przemyślanej stylistyce, która sprawia, że A5 wygląda dojrzale, zachowując jednocześnie etos sportowego coupe.

Napęd na wszystkie koła Quattro nie jest jednak dostępny w standardzie, co oznacza, że aby go uzyskać, trzeba będzie nieco dopłacić. Jednak warto to zrobić, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na pakiet S-Line, który również pochodzi z bardziej celowe zawieszenie zestaw, który sprawia, że A5 sposób więcej zabawy do jazdy.

Subaru LaCrosse

Subaru LaCrosse jest dość podobny do Imprezy w wielu aspektach, ale również poprawia się tam, gdzie Impreza nie dostarcza, a to jest przyjemność z jazdy i wyższej jakości materiałów budowlanych. Z ceną wywoławczą na poziomie 30 tys. dolarów, LaCrosse jest ogromnym krokiem naprzód w stosunku do Imprezy, ale jest tego wart.

LaCrosse oferuje również sprawdzony system napędu na wszystkie koła Subaru Symmetrical, który jest często uważany za najlepszy system napędu na wszystkie koła na rynku. Jeśli sparujesz to z dużą ilością miejsca we wnętrzu i przestrzeni ładunkowej, świetnym systemem informacyjno-rozrywkowym i dużą niezawodnością, LaCrosse jest z pewnością dobrą opcją dla tych, którzy chcą stosunkowo niedrogiego większego sedana.

Audi A6

Nowe Audi A6 wygląda i czuje się jak statek kosmiczny na zewnątrz i wewnątrz. Dzięki futurystycznemu wnętrzu i świetnym materiałom konstrukcyjnym, A6 stoi ponad resztą swojego segmentu jako najbardziej zaawansowany technologicznie sedan klasy Premium średniej wielkości.

  Czy BMW jest niezawodne po 100 tys. km?

A6 jest standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła Quattro, który jest często uważany za najlepszy system napędu na wszystkie koła na rynku. Jeśli sparujesz to z ponadprzeciętną niezawodnością, A6 znajdzie się na szczycie jako najlepszy większy sedan na rynku już teraz.

Porsche Macan

Porsche Macan to najbardziej niezawodny SUV Porsche na rynku. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że Porsche jako całość jest marką znaną z niezawodności, doskonałej inżynierii i luksusu, Macan to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Powinieneś zrezygnować z 4-cylindrowych silników i wybrać 6-cylindrową jednostkę napędową, ponieważ Macan to prawdziwy sportowy SUV.

Dzięki pięknemu wnętrzu i wyglądowi zewnętrznemu, Macan jest tak atrakcyjny, jak tylko może być kompaktowy SUV. Mimo że na rynku jest wiele niezawodnych SUV-ów, żaden z nich nie może pochwalić się tym, co oferuje Macan, a mimo to można go uznać za niezawodnego. To inżynieria Porsche w najlepszym wydaniu.

Sekcja FAQ

Jak mogę zwiększyć niezawodność mojego samochodu?

Aby zwiększyć niezawodność swojego samochodu, musisz o niego odpowiednio dbać. Oznacza to, że należy wykonywać wszystkie regularne przeglądy, utrzymywać samochód w czystości, zawsze wybierać części OEM i zawsze korzystać z licencjonowanych serwisów, które wykonują niezbędne przeglądy.

Należy również słuchać swojego samochodu podczas jazdy, i szukać wszelkich oznak trzaskania, popping, piszczenie, marudzenie, pukanie, lub podobne. Naprawić wszystkie problemy szybko i zawsze być łatwe na pedał gazu i hamulca. Regularnie wymieniać wszystkie filtry i płyny oraz zawsze używać najlepszych dostępnych środków pielęgnacyjnych.

  Jaki jest najszybszy sposób na ochronę samochodu przed gradem?

Który system napędu na wszystkie koła jest najlepszy na śniegu?

Audi i Subaru produkują najlepsze systemy napędu na wszystkie koła do jazdy po śniegu, ale między nimi wydaje się, że Subaru ma przewagę ze względu na symetryczną platformę napędu na wszystkie koła, na której się opiera. System ten pozwala Subaru być bardziej kontrolowanym, co z kolei zmniejsza poślizg.

Z drugiej strony, system napędu na wszystkie koła Audis Quattro jest prawie tak dobry, ale nie jest ustawiony tak agresywnie, jak system napędu na wszystkie koła Subaru jest. Bez względu na to, na który z nich się zdecydujesz, nie będziesz rozczarowany.

Który system napędu na wszystkie koła jest najbardziej sportowy?

BMW M xDrive i Mercedes AMG 4Matic+ to dwa najbardziej sportowe systemy napędu na wszystkie koła dostępne obecnie na rynku, ponieważ umożliwiają one całkowite odłączenie tylnego dyferencjału, co dosłownie zmienia te samochody w chuliganów z napędem na tylne koła.

Systemy te są już głównie zorientowane na napęd na tylne koła, co sprawia, że czują się o wiele bardziej sportowo niż napęd na wszystkie koła Quattro lub symetryczny system napędu na wszystkie koła Subaru. Warto wspomnieć, że BMW i Mercedes zalecają, aby nie używać „trybu driftu” na drogach publicznych, ponieważ często może to być niebezpieczne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z