Jaki jest najbardziej niezawodny sportowy samochód typu kabriolet?

Istnieje wiele różnych segmentów kabrioletów. Najpopularniejsze z nich to kabriolety typu hatchback, kabriolety 2-miejscowe i kabriolety typu sedan. Oprócz nich, z jakiegoś nieznanego mężczyznom powodu, Land Rover oferuje Range Rover Evoque Convertible, który wygląda ohydnie nawet pod najbardziej wdzięcznym kątem.

Tak czy inaczej, wszystkie kabriolety są po to, aby cały proces jazdy bardziej zabawne i bardziej interesujące, a co lepsze segment samochodów do mieszania go z niż segment samochodów sportowych, jak samochody sportowe są najbardziej dynamicznie przyjemne samochody na rynku dla wielu ludzi, ja w tym.

Jakikolwiek by nie był ten samochód, musi być niezawodny, w przeciwnym razie nie ma sensu go kupować, a najbardziej niezawodnym sportowym samochodem typu kabriolet jest BMW serii 2. Oprócz serii 2, Mazda MX-5 zawsze była niezawodnym kompaktowym kabrioletem sportowym, niezależnie od generacji i roku produkcji.

Porsche 911 cabrio już od dłuższego czasu znajduje się na większości list niezawodności i to samo dotyczy jego mniejszego kuzyna, Porsche Boxstera. Jeśli podoba Ci się BMW serii 2, ale chcesz czegoś większego i bardziej sportowego, BMW M4 cabrio jest również jednym z najbardziej niezawodnych kabrioletów.

BMW serii 2

Dla wielu osób może być zaskoczeniem, że BMW króluje jako najbardziej niezawodny samochód sportowy typu kabriolet, ale według badań przeprowadzonych przez WhatCar, serii 2 udało się zdobyć tytuł nieprawdopodobnego zwycięzcy. Jednak modele serii 2 są nie tylko niezawodne, ale również dają wiele radości z jazdy.

  Samochody o najmniejszym zużyciu paliwa

M2 jest często uważane za najlepszy samochód M z obecnej linii BMW, więc to tylko potwierdza, że platforma serii 2 jest prawdziwą platformą dla samochodów sportowych. Krótszy rozstaw osi w połączeniu z piękną stylistyką nadwozia sprawia, że serię 2 można poczuć jak okazję, nawet jeśli nie zdecydujesz się na topowy model M2.

Mazda MX-5

MX-5 jest ulubieńcem fanów kompaktowych samochodów sportowych już od dziesięcioleci. Na YouTube można znaleźć niezliczone filmy, w których dumni właściciele chwalą platformę MX-5 za to, że jest niezwykle niezawodna, tania w zakupie, tania w utrzymaniu i świetna w prowadzeniu. Nawet jeśli wersja hardtop jest bardziej dynamiczna, kabriolet jest nadal wystarczająco dynamiczny.

Bez względu na to, którą generację MX-5 wybierzesz, nie zawiedziesz się, jeśli chodzi o niezawodność. Mimo że seria 2 miała mniej problemów niż MX-5 we wspomnianym badaniu, ja osobiście byłbym zaskoczony, gdyby długoterminowa niezawodność serii 2 zdołała utrzymać ten stan.

Porsche 911

Porsche 911 zostało po raz pierwszy zaprezentowane w latach 60-tych i od tego czasu Porsche zdołało ulepszyć platformę, co ostatecznie doprowadziło do powstania niezwykle niezawodnej linii modelowej. Klasyczny układ silnika zamontowanego z tyłu, z napędem na cztery koła (RWD), z płaską szóstką, pozostał w większości niezmieniony, co korzystnie wpływa na długoterminową niezawodność.

Bez względu na to, który model wybierzesz, prawdopodobnie będziesz zadowolony z każdego z nich, ale jeśli zależy Ci na prędkości i luksusie, wybierz kabriolet Turbo. Jeśli chcesz najbardziej sportowy kabriolet pick z grupy, spróbuj dostać się w ręce Porsche Speedster, jeśli nie, idź do GTS Targa.

  Jaki jest najbezpieczniejszy samochód z napędem na wszystkie koła?

BMW M4

Najnowsze BMW M4 G82 jest zbyt młode, aby właściwie ocenić jego niezawodność, ale ostatnia generacja M4 cabrio już nie. W związku z tym, ostatnia generacja M4 cabrio jest również dobrze wyglądającym samochodem, czego nie można powiedzieć o nowym, przynajmniej nie z przekonaniem.

Dzięki prawie 500 KM, M4 jest niezwykle przyjemne w prowadzeniu, ale starsze wersje manualne są nieco niepewne. Na szczęście wszystko to zostało później rozwiązane w wersjach Competition i CS. Kabriolet M4 oferuje wystarczająco dużo miejsca dla 4 dorosłych osób, czego nie można powiedzieć o wszystkich innych samochodach z tej listy.

Sekcja FAQ

Jaki jest sens istnienia samochodów sportowych typu kabriolet?

Wielu entuzjastów motoryzacji uważa, że samochody sportowe w wersji kabriolet nie mają sensu, ponieważ nie są tak dynamiczne jak ich odpowiedniki z dachem typu hardtop. Jest to przede wszystkim dlatego, że kabriolety są ciężkie i nie są tak strukturalnie zdrowe, co staje się problemem w momencie, gdy zaczynasz wprowadzać samochód przez jego wysiłki.

Tak czy inaczej, samochód sportowy nie musi być wszystko na zewnątrz wydajność samochodu, i rzadko każdy współczesny samochód sportowy kabriolet jest. Jeśli chcesz samochodów skoncentrowanych na torze, powinieneś kupić sportowy kabriolet. Jednak jeśli chcesz najlepsze z obu światów, sportowy kabriolet może być niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

Czy kabriolety z twardym dachem są lepsze od tych z miękkim dachem?

Miękkie dachy są zazwyczaj lepszą opcją, ale to zależy od wykonania. Większość kabrioletów z hardtopem jest niezwykle ciężka, skomplikowana i niepraktyczna, ale są one sztywniejsze i lepiej izolowane niż większość miękkich topów. Z drugiej strony, kabriolety z miękkim dachem są lżejsze, mechanizm topu zajmuje o wiele mniej miejsca, ale nie są tak bezpieczne ani dopracowane jak niektóre hardtopy.

  Cadillac XT4 Niezawodność

Obecne trendy w przemyśle motoryzacyjnym dyktują miękkie topy jako lepsze pod niemal każdym względem, a marki takie jak Bentley i Rolls Royce zdołały zaprojektować samochody z miękkim dachem, które są niezwykle ciche. Po dodaniu odpowiedniej ilości wzmocnień podwozia, samochód z miękkim dachem może być równie sztywny, jeśli nie sztywniejszy niż kabriolet z twardym dachem.

Jak zmaksymalizować potencjał niezawodności mojego samochodu?

Ocena niezawodności samochodu nie jest ustalona w kamieniu, co oznacza, że może się zmienić, i zazwyczaj zmienia się na poziomie indywidualnym. Aby zmaksymalizować potencjał niezawodności, należy ściśle przestrzegać planów i harmonogramów serwisowania i konserwacji, ponieważ bez nich żaden samochód nie będzie wystarczająco niezawodny.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest przebieg, ponieważ prawie żaden samochód nie może być wystarczająco niezawodny po przekroczeniu 100k, 200k, 300k, a nawet 500k+ mil na liczniku kilometrów. Dbaj o swój samochód, bez względu na to, jak stary lub rugged to jest, oczyścić go często i zrobić wszystkie niezbędne prace, które muszą zrobić na czas i zgodnie z zaleceniami producenta.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z