Jaki jest najbardziej przestronny hatchback?

Przestrzeń jest niezbędna dla każdego kierowcy, ponieważ umożliwia zabranie rodziny i bagażu na tygodniową wycieczkę bez martwienia się o to, czy wszystkie niezbędne rzeczy są pod ręką. Tylne klapy hatchbacka wprowadziły bardziej praktyczny sposób wykorzystania przestrzeni bagażnika, nawet jeśli sam samochód jest kompaktowy.

Jeśli interesuje Cię przede wszystkim kompaktowy hatchback, sprawdź Hondę Civic hatchback lub Hyundai Elantra GT. Jeśli chcesz bardziej luksusowy kompaktowy hatch, koniecznie sprawdź VW Golf, ponieważ Golf łączy w sobie zarówno praktyczność, jak i przystępny luksus.

Jeśli chcesz większy hatchback, sprawdź VW Arteon lub Subaru Impreza. Jeśli masz ochotę na bardziej luksusowy duży samochód z tylną klapą typu hatchback, powinieneś sprawdzić Audi A7 Sportback. Wszystkie te samochody powinny być wystarczające dla większości osób.

Warto wspomnieć, że słowo „hatchback” jest czasami odnoszone do samochodów o niewielkich rozmiarach, takich jak Civic czy Golf, ale słowo to odnosi się do samochodów wyposażonych w tylną klapę typu hatchback. Tak czy inaczej, powinieneś być zadowolony z któregokolwiek z nich, bez względu na to, czy chcesz mieć więcej miejsca w bagażniku czy we wnętrzu.

Honda Civic Hatchback – 25,7 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

Honda Civic jest prawdziwym jack-of-all-trades typu samochodu, ponieważ jest stosunkowo niedrogi, jest zabawa do jazdy, ma dużo miejsca, jest dość ekonomiczny i jest bardzo niezawodny. Przestrzeń bagażnika jest szeroka i wysoka, a także ma dość niską wargę ładunkową, która umożliwia napełnienie go ze względną łatwością.

  Jaki jest najbezpieczniejszy sposób, aby pies podróżował w samochodzie?

Civic jest również wyposażony w tylne siedzenia składane w proporcji 60:40, które zwiększają przestrzeń bagażnika do ogromnych 46,2 stóp sześciennych. Z tylnymi siedzeniami na miejscu, Civic jest wystarczająco przestronny nawet dla wyższych dorosłych. Warto wspomnieć, że Civic nie jest aż tak szeroki, co oznacza, że osoba siedząca na środkowym siedzeniu jest nieco ograniczona, jeśli chodzi o przestrzeń.

VW Golf – 22,8 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

VW Golf zawsze był samochodem o imponującej ergonomii, a to jest raczej oczywiste w momencie, gdy spojrzysz na kwadratowy kształt z tyłu. Oznacza to, że otwór bagażnika jest ogromny i szeroki z naprawdę niską krawędzią ładunkową, więc nie ma prawie żadnego innego samochodu, który jest tak łatwy do załadowania jak Golf.
Generacje Golfa Mk7.5 i nowego Golfa Mk8 są również wyposażone w niezwykle zaawansowany system infotainment i cyfrowy zestaw wskaźników. Mimo, że generacja Mk8 jest nowsza i wygląda bardziej imponująco, starszy Golf Mk7.5 gen jest nadal świetnym samochodem do kupienia.

VW Arteon – 27,2 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

VW Arteon jest niezwykle futurystycznie wyglądającym hatchbackiem sedan/coupe, który ma na celu kradzież bardziej przyjaznych dla budżetu klientów z rogu Audi, Mercedesa i BMW. Z 27,2 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, Arteon jest najbardziej przestronny samochód w swojej klasie, ale brakuje, jeśli chodzi o wystrój wnętrza i jakość biorąc pod uwagę cenę tag.

Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, trudno jest nie przyznać Arteonowi racji, ponieważ oferuje on również świetną ergonomię. Oferowana przestrzeń może być zwiększona do 55 stóp sześciennych, jeśli opuścimy drugi rząd siedzeń. Niezawodność jest przyzwoita, wydajność jest świetna i istnieje wiele różnych opcji silników do wyboru.

  Dlaczego wszystkie samochody są w tym samym kolorze

Audi A7 Sportback – 24,9 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

Audi A7 Sportback to znaczący krok w górę w stosunku do Arteona, jeśli chodzi o cenę, luksus i technologię. A7 wygląda olśniewająco, tak bardzo, że wielu uważa, że A7 Sportback jest jednym z, jeśli nie najpiękniejszym 4-drzwiowym Coupe na rynku. Jeśli sparujesz to z 4.0L V8 wypychając 600 KM w modelu RS7, możesz być patrząc na idealny samochód.

Niemniej jednak, A7 jest również niezwykle praktyczny, ponieważ oferuje 24,9 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika z tylnymi siedzeniami w użyciu i ponad 50 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika z siedzeniami w dół. Dla porównania, Audi A6 oferuje tylko 13,7 stopy sześciennej przestrzeni bagażowej, a taką różnicę robi klapa bagażnika typu hatchback.

Sekcja FAQ

Czy kompaktowe hatchbacki są za małe dla wysokich osób?

To zależy od sposobu użytkowania samochodu, ale szczerze mówiąc, większość kompaktowych hatchbacków jest więcej niż wystarczająca nawet dla wysokich osób. Osobiście używałem A3 Sportback jako mojego codziennego kierowcy przez około 3 lata i mimo, że mam 6’5”, mogłem się w nim wygodnie rozsiąść.

Mimo to, za każdym razem, gdy ktoś musiał skorzystać z tylnych siedzeń, musiałem przesuwać je do przodu, co zazwyczaj pozbawiało mnie potrzebnej przestrzeni. Podsumowując, większość hatchbacków jest w porządku dla większości, ale jeśli planujesz często przewozić wielu pasażerów, lepiej zdecydować się na większy samochód.

Jaki jest najlepszy „gorący” hatchback na rynku?

„Gorące” hatchbacki to samochody zaprojektowane tak, aby łączyć wydajność i zwinność w stosunkowo niewielkim współczynniku kształtu, który jest również wyposażony w tylną klapę hatchbacka. VW Golf przez długi czas był punktem odniesienia dla najlepszych hot hatchy, ale w ostatniej dekadzie nastąpiła ogromna zmiana w kierunku samochodów takich jak AMG A45 i Audi RS3.

  Czy warto korzystać z systemu wspomagania parkowania?

Audi RS3 Sportback jest najlepszym hot hatch’em, ponieważ oferuje wspaniały 5-cylindrowy silnik, który brzmi jak dziecięca wersja V10 z Lamborghini Huracan. A45 AMG jest również porywający w prowadzeniu, podobnie jak ustępujący Ford Focus RS.

Jaki jest najlepszy 2-drzwiowy hatchback na rynku?

Kiedy myślisz o 2-drzwiowym hatchbacku, prawdopodobnie myślisz o samochodach marki Fiat, Mini lub podobnych, ale najlepszy 2-drzwiowy hatchback na rynku jest o wiele bardziej ekscytujący niż to. Najlepszy 2-drzwiowy hatchback jest oferowany przez nikogo innego jak Ferrari z jego ognistym V12 napędzanym GTC 4 LUSSO.

Ten niedorzeczny twór z Maranello łączy w sobie wydajność, przestrzeń i styl w pakiecie, który nie może być dopasowany przez żaden inny samochód na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z